Dobrodružný život Miroslava Zikmunda: Mezi lovci lebek i na vrcholu pyramid

2. 12. 2021
Život Miroslava Zikmunda byl naplněný měrou vrchovatou, procestoval 80 zemí, dostal se do míst, kam noha bílého člověka nikdy nevstoupila, držel řadu prvenství. A hlavně až do konce svého života byl ve skvělé kondici. Dnes přišla smutná zpráva. Miroslav Zikmund ve věku 102 let zemřel. Jaký byl jeho život?

Šli za svým snem

Miroslav Zikmund se narodil na den sv. Valentýna, 14. února 1919 v Plzni do rodiny strojvůdce a svou úplně první cestu podnikl už v šestnácti letech. Se svým mladším bratrem Josefem a kamarádem Václavem se vydali na Podkarpatskou Rus, která v té době byla ještě součástí Československa. Vysokou školu začal studovat po maturitě v roce 1938, kvůli 2. světové válce ji ale dokončil až o osm let později. Právě na vysoké se potkal se stejným cestovatelským nadšencem Jirkou, kterému se zmínil o svém snu procestovat celý svět. Slovo dalo slov, a protože Jiří Hanzelka měl stejnou touhu, začali společně spřádat uskutečnění svého snu.

Dobrodružství Miroslava Zikmunda najdete také zde na videu: 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Berani, měli byste se držet zkrátka a neutrácet. Při pohledu na bankovní účet zjistíte, že na tom nejste úplně ideálně. Pakliže chcete zabránit katastrofě, začněte šetřit. I když je…