Dobrodružství, které vás neohrozí

7. 7. 2015
Dobrodružství, které vás neohrozí | Zdroj: Shutterstock
[Soutěž] Užíváte si horské treky, sjíždění divoké řeky či se rádi potápíte? Nebo patříte k těm, kdo často cestují, chystají se na studijní pobyt či jen na víkend do některé z evropských metropolí? Pak neponechejte nic náhodě a zbytečně neriskujte. Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění.

Doporučujeme sjednat jej on-line. Nemusíte ztrácet čas v dlouhých frontách a budete mít i více času na prostudování smluvních podmínek.

Pokud vyhledáváte adrenalinové aktivity, pamatujte, že základní pojištění pokrývá pouze takzvané rekreační provozování sportů. Adrenalinové zážitky je tedy nutné připojistit zvlášť.

Při pojištění nezapomínejte ani na svá zavazadla. Ztráta či zničení cestovního zavazadla není nic neobvyklého.

Cestujete-li často, vyplatí se vám sjednat si celoroční cestovní pojištění. Zároveň tím odpadá nutnost myslet na vyřízení cestovního pojištění před každou cestou.

Pár rad nakonec. Neplaťte zbytečně pokuty a před vycestováním do jakékoli země si zjistěte několik zásadních faktů, které se týkají místních právních podmínek či zdravotních opatření.

Nezapomínejte, že ačkoli do členských států Evropské unie můžete cestovat pouze s občanským průkazem, do jiných lokalit budete potřebovat platný cestovní pas. Důležitý je především kvůli celní kontrole. Pro cesty do USA je navíc nutné vízum.

Toužíte cestovat s dobrou pojistkou? Pak soutěžte s námi na www.lideazeme.cz/cestounecestou

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Máte v sobě velký potenciál a svých cílů v těchto dnech dosáhnete velice snadno. I přes menší pracovní komplikace jste stále na vrcholu a nenecháte se z něj vystrnadit. Nedávno jste se…

Nejčtenější články

Doporučujeme