Dobrodružství na Madagaskaru

13. 11. 2008
Dobrodružství na Madagaskaru
Vzpomínáte si na trosky letadla zaklíněné v koruně obřího baobabu, které lemuří král Julián používal coby trůní sál? Tak přesně to se stane klíčovou součástí geniálního únikového plánu, který vymysleli vynalézaví tučňáci. Na cestu domů se kromě nich vydávají i lev Alex, zebra Marty, hrošice Glorie, žirafák Melman a šimpanzi Phil s Masonem. Doprovázejí je král Julián, jeho pobočník Maurice a capart Mort, kteří chtějí poznat, jak to v tom civilizovaném světě chodí.

Start pospravovaného letadla proběhne hladce, jenže o dalším průběhu letu se to říct nedá. Nejdřív vynechá jeden motor, pak druhý a neovladatelné letadlo se řítí k zemi. A ne k ledajaké zemi. Rozmazlení hrdinové přistanou uprostřed nejdivočejší africké divočiny, kde na každého z nich čeká vlastní příběh. Král newyorské ZOO Alex se setká s rodiči a zjistí, že v srdci Černého kontinentu mu jeho manýry nic dobrého nepřinesou. Zebra Marty konečně na vlastní kůži pocítí, jaké to je, být součástí velkého stáda a svobodně s ním cválat savanou. Hrošice Glorie tu potká neuvěřitelného hrošího samce a žirafák Melman se bude snažit zbavit hypochondrie a přitom tiše trpět, protože Glorie mu ani trochu není lhostejná. Připravte se na to, že podobných překvapení vás v Madagaskaru 2 čeká víc.

Alex se setkává s rodiči, kteří ho ztratili, když byl mládě. Otec je králem rodu, jeho očekávání a nároky na Alexe jsou proto veliké. Ten se v Africe zpočátku vůbec necítí dobře, v New Yorku byl obdivovanou hvězdou, i na Madagaskaru se těšil značné popularitě a teď je najednou laťka hrozně vysoko. Zpočátku má pocit, že má vše pod kontrolou, ne nadarmo se mu přeci říká Král New Yorku. Pak ale dojde k nedorozumění, k střetnutí kultur a on musí hrát podle pravidel nového, divokého světa, kde neúspěšní nemají šanci.

Pro zebru Martyho znamená Afrika především objevování podobností. Najednou má šanci být součástí ohromného, divokého stáda, jak o tom vždycky snil. Ale tam skutečně patřít...? Na první pohled se zdá, že pro společenského Martyho znamení čím víc stejných typů, tím líp. Ale psychologická poučka, že právě individuální odlišnost obohacuje skupinu, platí i zde. Jak se bude Mary cítit, až si uvědomí, že jsou všichni úplně stejní jako on?

Většinu času si Melman - žirafa hypochondr, přeje, aby byl někdo jiný. Na Madagaskaru sice mírně dospěl, tedy spíš se stal méně neurotickým, ale stále má dost problémů, které musí vyřešit. Především svoje city ke Glorii... samozřejmě hned po svém zdraví.

Hrošice Glorie je velmi sebevědomá, se svojí postavou si nedělá žádnou hlavu. Bez problémů vleze do vodní nádrže k ostatním hrochům, přivítá se s nimi jako rovná s rovnými a oni ji tak okamžitě přijmou. Hrošice Glorie si naplánovala, že po návratu do New Yorku se přihlásí do výměnného programu, díky kterému bude mít víc příležitostí poznat nové muže a konečně se zamilovat... Ztroskotáním v Africe pro ni nečekaně začíná vysněné dobrodružství dřív. A mimořádná hrošice potřebuje mimořádného hrocha. Ten k ní přichází v podobě svůdníka jménem Moto Moto (což ve svahilštině znamená “sexy sexy”).

Na palubu opraveného letadla Air Pinguin nastoupí i milovník večírků, vůdce lemurů Julián. Prostě prohlásí, že letadlo je jeho. Skutečným důvodem, proč chce opustit Madagaskar, je jeho touha rozšířit své království. A existuje lepší místo kam expandovat než New York? Že přistanou v Africe mu vůbec nevadí, ba naopak aspoň může ovládnout celý kontinent.

Každý král musí mít svého pobočníka stále po ruce, takže i lemur Maurice – králův synovec - je součástí posádky. Takové štěstí už nemá malý Mort. Houževnatý capart si ale najde svůj způsob, jak se za skupinou cestovatelů dostat. Prostě přeplave Mozambický kanál plný žraloků.

A co by byl let Air Pinguin bez tučňáků? Militantní čtveřice si z prvního filmu odnesla početnou základnu fanoušků a tak není divu, že se tito letu neschopní ptáci objeví i v novém filmu, v nemalé roli pilotů a opravářů letadla. Tučňáci sice mají dobré nápady, ale se šroubovákem v ruce jim to moc nejde. Přizvou si proto na pomoc šikovné šimpanze Masona a Phila. Ti nechtějí opravovat letadlo sami, tak si přizvou na pomoc své nové africké kamarády. Šimpanzi během práce zahájí stávku a dožadují se lepších pracovních podmínek, včetně práva na mateřskou a zubní péči.

K natočení animované komedie Madagaskar 2 měli její tvůrci dva dobré důvody. Prvním bezpochyby byly tržby, které film vynesly na první místo žebříčku úspěšnosti rodinných snímků roku 2005. Druhým důvodem se stal fakt, že hlavní hrdinové, hýčkané hvězdy newyorské zoo, tragicky zakysli na titulním ostrově u afrických břehů a takový osud jim žádný divák určitě nepřál. Jenže pokračování jim připravilo taková dobrodružství, že ve srovnání s nimi by byl doživotní pobyt na Madagaskaru tou příjemnější variantou.

Druhé pokračování animované komedie Madagaskar uvádějí kina v českém znění od 13. listopadu 2008.

foto: archiv Bontonfilm

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Kdy jindy než o víkendu byste měli zapracovat na své fyzické kondici. Chtělo by to nějakou relaxaci a hlavně aktivní odpočinek. Zkuste si najít nového koníčka, to by vám rovněž mohlo…

Nejčtenější články

Články odjinud