Dodejte pokožce v létě novou energii a svěžest

20. 6. 2002
Dodejte pokožce v létě novou energii a svěžest
Léto je obdobím odhalených ramen a minisukní. Každá žena se tedy snaží na horké letní měsíce připravit co nejpečlivěji - od pleňového krému s vyšším faktorem, přes dekorativní kosmetiku až po kvalitní tělové mléko. Protože je pokožka po zimě mnohdy suchá a povadlá, nabízí značka Dove v péči o pokožku opět revoluční řešení.

Dodejte pokožce v létě novou energii a svěžest

Léto je obdobím odhalených ramen a minisukní. Každá žena se tedy snaží na horké letní měsíce připravit co nejpečlivěji - od pleňového krému s vyšším faktorem, přes dekorativní kosmetiku až po kvalitní tělové mléko. Protože je pokožka po zimě mnohdy suchá a povadlá, nabízí značka Dove v péči o pokožku opět revoluční řešení. Novinka, Dove Firming Lotion, obsahuje extrakty ze semínek vinné révy, účinné ceramidy a spolu s nejmodernějším hydratačním systémem dodává pleti novou energii a svěžest.

Většina  žen se po třicítce cítí stále mladě, ale jejich pokožka je na tom mnohdy hůř. Pravidelným používáním Dove Firming Lotion lze snadno a v soukromí svého domova dosáhnout zlepšení pevnosti a pružnosti pokožky. Zpevňující mléko Dove pokožku účinně zpevňuje a hydratuje, urychluje obnovu buněk a pleň je pak hladší na dotek a krásnější na pohled. Je pak jistě potěšením obléknout se do nových letních šatů.

Již po prvním použití Dove Firming Lotion bude pleň znatelně hladší a pružnější. Testy společnosti Unilever prokázaly, že už po pouhých čtyřech dnech emulze dodá pleti novou energii. Zpevňující mléko podporuje funkci přirozených enzymů obsažených v pokožce a obnova buněk v horních vrstvách epidermis je tak rychlejší. Ve studii prováděné nezávislým výzkumným ústavem (AC Nielsen Bases) bylo zjištěno, že 73 % zúčastněných respondentek (203 žen ve věku 18 - 65 let) zaznamenalo zpevňující efekt již po třech týdnech.

Ochrana pokožky s pomocí révových jader
Poprvé byl v produktu z řady Dove Body Care použit extrakt z jader vinné révy. Tato vzácná látka je již velmi dobře známa v oblasti péče o pleň obličeje jako ochranný prvek proti stárnutí.
Dove Firming Lotion s extraktem semínek vinné révy pomáhá ochránit pleň a podporuje její celkový pěkný vzhled a pružnost. Vinná réva obsahuje mnoho živin: ve slupce, v dužnině,
v semínkách a také v listech a výhoncích. Semínko vinné révy je bohatým zdrojem polyfenolů, které se nazývají prokyanidiny. Prokyanidiny jsou účinné antioxidanty, které deaktivují volné radikály a zabraňují jejich ničivým účinkům na pokožku, čímž ochraňují pleň před stárnutím.

Vinné hrozny
Víno, hrozny, hrozinky a také vinný list - to vše nám poskytuje podivuhodná rostlina s dávnou minulostí - réva vinná, někdy nesprávně zvaná hrozno (to je slovensky) nebo hroznové víno (což je tekutina, správně nazývaná révové víno). Réva vinná nám poskytuje stolní hrozny - drobné i velkozrnné, určené jako ovoce a moštové hrozny - ty, ze kterých se lisuje mošt. Stolní odrůdy révy vinné mají méně cukru než moštové a obsahují jednoduché cukry - 10 - 30%, kyselinu jablečnou a vinnou, pektin, třísloviny, barviva, minerální látky (hlavně draslík, fosfor, vápník, železo, stopové prvky), poměrně málo vitamínu C, dále skupiny vitamínu B, karoten aj. Hrozny zlepšují žaludeční sekreci, střevní peristaltiku, činnost jater. Příznivě ovlivňují srdeční činnost, dýchání, rozšiřování cév, činnost ledvin i výměnu vody v těle. V kuchyni užíváme hrozny na ozdobu pohárů, na moučníky, do ovocných salátů. Hrozinky používáme po spaření (aby se odstranil olej, kterým jsou při sušení ošetřovány - může žluknout a způsobit nám potíže) do různých moučníků, vánočního pečiva, do tvarohové nádivky, k přímé konzumaci k vyrovnání acidobazické rovnováhy (protože jsou zásadotvorné), do chalvy, vánočky apod.
Blahodárné účinky hroznového vína a jeho semínek byly známy už ve starém Egyptě.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Vzduch je přímo nabitý touhou po zajímavých zážitcích. Vašemu laškovnému šarmu dodává grády čilý Mars, kterému se velmi líbí pouť po vašem území. Jste dopováni nevyčerpatelnou energií,…

Nejčtenější články

Články odjinud