Dokonale vyfoukané vlasy: Jak docílit perfektního účesu sama doma?

Dokonale vyfoukané vlasy: Jak docílit perfektního účesu sama doma?

Vlasy si pravděpodobně fénujete prakticky celý život, a tak tuto činnost nepovažujete za výjimečnou. Pravdou ale je, že právě díky fénování můžete docílit požadovaného účesu, aniž byste musela navštívit kadeřníka. Jak na to?

Umyjte vlasy

Perfektně vyfoukaného účesu docílíte jen po důkladném umytí vlasů. Důležité je nešetřit s kondicionérem, který necháte klidně pět minut působit. Pak ho důkladně smyjete a usušíte vlasy ručníkem, ideálně z mikrovlákna, který je mnohem šetrnější než ten klasický. Následuje první fénování, jehož cílem je dostat z vlasů zhruba polovinu vlhkosti. Nepotřebujete k němu hřeben, stačí jen prameny postupně prosoušet. A nezapomeňte, že nefénujeme vlasy v předklonu (proti směru růstu).

Jak se učesat k roušce? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Naneste tužidlo

Když už z vlasů neodkapává voda a jsou spíše vlhké než mokré, naneste od kořínků ke konečkům pěnové tužidlo. Začněte od konce vlasů, pokračujte nanášením na délky, kde nemusíte pěnou šetřit. U hlavy a kolem obličeje jí naopak aplikujte méně. Pěnové tužidlo vám zajistí objemný účes, který vydrží klidně celý den.

Pokračování 3 / 5

Foukejte shora

Fén držte při foukání rovnoběžně s obličejem, aby horký vzduch kopíroval směr růstu vlasů. Nikdy nefoukejte do vlasů ze strany a už vůbec ne zespoda. Správná vzdálenost fénu od vlasů na kartáči je dva a půl až tři centimetry. Blíž ho rozhodně nedávejte, ať vlasům zbytečně neškodíte.

Pokračování 4 / 5

Začněte fénovat

A teď samotné foukání. Rozdělte si vlasy na čtyři partie – spodní, prostřední, horní a přední rámující obličej. Pak pomocí kulatého kartáče (ideální je průměr cca 7 centimetrů) vlasy postupně vysoušejte. Nejprve partii kolem obličeje, pak spodní, prostřední a nakonec horní.

Pokračování 5 / 5

Zafixujte lakem

Když jsou vlasy suché a v požadovaném objemu, nezapomeňte je na závěr zafixovat lakem na vlasy, aby vám účes vydržel co nejdéle. Nanášejte ho rovnoměrně ve vzdálenosti třicet centimetrů od vlasů, jinak si ze vzdušného účesu vytvoříte nevzhlednou helmu.

Doporučujeme

Články odjinud