Domácí defibrilátor můžete mít doma

4. 4. 2005
Domácí defibrilátor můžete mít doma
Domácí defibrilátor HeartStart od společnosti Philips je ve volném prodeji v síti společnosti Walgreens. Největší americký maloobchodní řetězec s lékařskými a drogistickými potřebami nabízí zařízení k záchraně lidských životů.

Společnost Royal Philips Electronics a Walgreen Co., největší americký maloobchodní řetězec s lékařskými a drogistickými potřebami, společně oznámily, že domácí defibrilátor HeartStart společnosti Philips bude k dispozici zákazníkům bez lékařského předpisu. Objednat si jej mohou buď prostřednictvím internetové stránky Walgreens.com nebo na bezplatné lince 866-522-8007. Walgreens se tak stane prvním maloobchodním řetězcem, který tento přístroj začne nabízet ve volném prodeji poté, co bylo vloni 16. září 2004 vydáno povolení pro prodej bez lékařského předpisu.

Domácí defibrilátor HeartStart společnosti Philips byl navržen speciálně pro domácí použití, aby mohl prakticky každý poskytnout při náhlé zástavě srdce první pomoc. Úmrtí na náhlou srdeční zástavu vede v žebříčku smrtelných případů v USA a vyžádá si každoročně okolo 340 000 životů. Ve skutečnosti je počet úmrtí na náhlou zástavu srdce vyšší než celkový počet úmrtí při dopravních nehodách a požárech, úmrtí způsobených střelnými zbraněmi, úmrtí na rakovinu prsu, prostaty a virem HIV dohromady.

V případě, že nastane tzv. ventrikulární fibrilace, nejčastější příčina náhlé zástavy srdce, vyšle defibrilátor kontrolovaný elektrický šok, který může obnovit normální srdeční rytmus. Každá minuta, která uběhne, aniž je pacientovi poskytnuta defibrilace, snižuje jeho šanci na přežití o 10 %. V průměru trvá profesionálům ze záchranné služby 9 minut, aby se v běžném prostředí dostali až k pacientovi. V současné době přežívá náhlou zástavu srdce méně než 5 % postižených. Přibližně 80 % případů náhlé zástavy srdce se přitom odehrává v domácím prostředí.

„Toto skvělé nové partnerství se společností Walgreens je pro nás příslibem, že se domácí defibrilátor HeartStart výrazně zviditelní a mnohem více zákazníků bude mít možnost se s ním seznámit. Partnerství umožňuje snadný přístup k tomuto výrobku pro ty, kteří chtějí být na případnou náhlou zástavu srdce připraveni,” uvedla Deborah DiSanzo, viceprezidentka a generální ředitelka oddělení kardiosystémů divize Lékařských systémů společnosti Philips. „Společnost Walgreens se proto stává klíčovým spoluhráčem v naší snaze vytvořit širokou a dostupnou síť nabízející domácí defibrilátor HeartStart, a zachránit tak více životů.”

„Těší nás, že nabízíme zákazníkům okamžitý přístup k zařízení, které může potencionálně zachránit mnoho lidských životů,” prohlásil Robert Kral, viceprezident pro oblast nákupu společnosti Walgreens. „Lidé si začínají uvědomovat nezbytnou potřebu pro včasný zásah při náhlé zástavě srdce. Snažíme se jim vyjít vstříc a dostát tak dlouholeté pověsti společnosti Walgreens jako lídra na trhu a v inovacích v oblasti maloobchodního prodeje lékařských a drogistických potřeb.”

Patentované technologie a design oceněný na mnoha soutěžích, to jsou základní atributy, které umožňují snadné ovládání a použití domácího defibrilátoru HeartStart. Přístroj je vytvořen pro běžného uživatele, kterého provází klidný a jasný hlas a dává mu přesné pokyny a instrukce během každé fáze defibrilačního procesu. Přístroj samozřejmě neopomene upozornit, aby přítomní zachránci zavolali záchrannou službu a v případě potřeby nabízí instrukce pro dýchání z úst do úst. Patentovaný hlas dokáže dát instrukci k dýchání z úst do úst jak v případě dospělého člověka tak dítěte. Hlasová instrukce se ozve při každém vdechnutí, zatímco přístroj současně monitoruje jejich správný počet v poměru k masáži srdce. Pokročilá technologie SMART Pad snímá pomocí speciálních kontaktních příložných destiček srdeční činnost, podle níž automaticky přizpůsobuje frekvenci hlasových instrukcí konkrétní situaci.

Přístroj nevyžaduje z hlediska údržby prakticky žádnou starost, neboť je v něm zabudován vlastní denní automatický test všech komponentů včetně pohotovosti příložných destiček. V případě, že kterýkoli ze systému potřebuje pozornost, ozve se hlasité varování. Pro děti a nemluvňata byla vytvořena speciální sada kontaktních destiček, které jsou k dispozici pouze na lékařský předpis, a které umožňují, aby domácí defibrilátor HeartStart mohl být aplikován i na děti mladší 8 let či vážících méně než 25 kg.

zdroj: Philips Česká republika

Kontakt na prodejce: Ing. Eva Rücková Sales manager divize PHILIPS eva.ruckova@arsaudio.cz

Ars Audio spol s r.o. Třebohostická 2283 100 00 Praha 10

tel: +420 272 123 456 fax:+420 272 123 455 www.arsaudio.cz

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Finále září vám prospívá a neděláte si starosti s tím, co bude další den. Nyní si užíváte všech krás kolem sebe a vážíte si lidí, kteří jsou vám nablízku. V žádném případě neseďte doma a…

Nejčtenější články

Doporučujeme