Domácí kysané zelí: 12 tipů, jak připravit to nejlepší

4 komentáře

Olís
27. října 2016 • 14:24

Já zelí nakládám takto: protože máme malý soudek, nejprve zelí nakrouhám do vany, prosypávám kmínem a solí, postupně nakrouhané zelí pouští vodu, kterou
nabírám do nádoby pro případné dolití. Nechám zelí pustit vodu. Do vymytého soudku vložím na dno celé listy a na ně dávám zelí, umačkávám rukama, abych vymačkala vzduch. Na zelí naleju vybranou vodu tak, aby bylo potopené. Soudek necháme v chodbě, aby zelí mohlo vykvasit. To trvá dva až tři týdny. Potom přeneseme do chladu. Loňské zelí nám vydrželo až do dubna.

j66
21. října 2016 • 14:05

A jakých 12 tipů? V článku je popsán rádoby postup ve 12 krocích. Ale kdo by nákládal takhle zelí, tak se kysaného zelí nedočká :-))

j66
21. října 2016 • 14:02

Mata69: Ten kdo to psal zelí nikdy nenakládal , resp. možná si to plete se zelným salátem. ten se jen promačká v mise , dá do sklenic zalije a steriluje. Naložené zelí se přece do zeláku namáčká až pustí vodu žádné vzduchové bubliny , které by byly třeba zalívat vodou nemá, A zelí se dává do chladného prostředí až když je zkvašené, v chladu by přece nezkvasilo :-( Stačí si to dát do souvislosti s kvasnicemi , už vidím kynout těsto ve sklepě , to bych se asi buchet nedočkala :-))

Mata69
19. října 2016 • 14:49

Mne by teda zajímalo proč by se mělo zelí mačkat do dřezu a nebo do vany....to tam bude kvasit? A nejdříve ho ušlapou a pak ochucují??? Kdo psal tento návod proboha??? Podle mne nikdy nenakládal zelí...

Doporučujeme

Články odjinud