Domácí masáž obličeje: Jak ji provést, co k tomu potřebujete a čím je prospěšná? | Foto: iStock

Foto: iStock

Domácí masáž obličeje: Jak ji provést, co k tomu potřebujete a čím je prospěšná?

Vrásky se na vašem obličeji dřív nebo později nakonec přece jen objeví, dobrá zpráva ale je, že jejich výskyt můžete mnoha způsoby oddálit a omezit. Jedním z nich je například masáž obličeje, kterou zvládnete denně doma. Jak na to?

K čemu je dobrá domácí masáž obličeje?

Masáž obličeje má samé pozitivní bonusy. Dlouhodobě totiž zpevňuje obličejové svaly, ale také pomáhá prokrvovat pokožku, takže zmírňuje vznik vrásek. Dále podporuje uvolňování toxinů, snižuje napětí v obličeji a redukuje otoky. Pomůže vám také zbavit se kruhů pod očima a pleť je díky ní projasněnější a zářivější. Nezapomeňte masáž provádět vždy na dokonale vyčištěné pleti a pomocí krému nebo obličejového oleje!

Jaké cviky fungují pro omlazení obličeje? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Masáž prsty

K jednoduché masáži obličeje vám postačí i vaše vlastní prsty a trocha pleťového oleje. Pleť můžete promasírovat krouživými pohyby na čele od středu směrem ven i na spáncích, lehkým poklepáváním bříšky prstů pod očima, krouživými pohyby od kořene nosu vzhůru po tvářích nebo tak, že pokrčíte ukazováček a prostředníček, stisknete mezi ně čelist a budete přejíždět od středu brady směrem k uchu.

Pokračování 3 / 5

Masáž gua sha

Gua sha (čtěte kváša) je obličejová masáž pomocí speciální nefritové destičky, která vám pomůže eliminovat vrásky a mít zářivější pleť. Gua sha destičku při masáži vždy držte v úhlu 45 stupňů proti tváři a tahy provádějte v jednom směru, ne jak se vám zlíbí. Na každém místě opakujte pohyb od středu ven ideálně pětkrát až desetkrát. Začněte u krku a přejíždějte ho směrem zezdola nahoru k hraně obličeje, nikdy nestahujte kůži dolů ke klíčním kostem. Pokračujte bradou, zvlněnou částí destičky promasírujte čelist a tahy směrem k uchu ji řádně vytvarujte. Tím se časem můžete zbavit i druhé brady. Poté rovnou částí destičky přejděte k tvářím a lícním kostem a promasírujte je půloblouky vedenými pod lícními kostmi a od brady ke spánku. Nos ošetřete rovnými tahy po stranách i svrchu, a to od špičky ke kořeni. Pro oční okolí dělejte menší pohyby a masírujte ho do kruhu. Začněte od kořene nosu přes nadočnicové oblouky a poté od vnějších koutů očí pod oči a zase zpátky. Nakonec si vezměte na paškál čelo a táhlými oblouky miřte z místa mezi obočím vzhůru k vlasům a do stran ke spánkům. Závěrem pak udělejte ještě několik pohybů od krku směrem dolů, čímž uvolníte a rozproudíte lymfatický systém.

Pokračování 4 / 5

Masáž face rollerem

Face roller neboli masážní váleček je většinou vyrobený z polodrahokamu. Na trhu se nejčastěji setkáte s masážním válečkem z růženínu, ametystu nebo jadeitu. Naneste na pleť krém, sérum nebo olej a pomocí válečku plynulou masáží zapracujte přípravky do pokožky. A pro ještě příjemnější relax můžete roller pár minut před masáží vložit do lednice. Stejně tak jej lze nahřát v teplé vodě a dopřát si příjemně horkou a uvolňovací masáž. Po jejím skončení nezapomeňte váleček opláchnout a uložit na čisté místo.

Pokračování 5 / 5

Masáž sonickým kartáčkem

Sonické kartáčky na čištění pleti se rychle staly hitem. Nejenže mají schopnost vaši pleť dokonale vyčistit, ale ještě jí poskytnou masáž a podpoří mikrocirkulaci. Kartáček je ideální používat během večerní očisty poté, co na obličej nanesete čisticí mýdlo, a krouživými pohyby promasírovat pleť. Většinou si můžete vybírat z několika rychlostí a intenzit a podle toho také zvolíte délku čištění a masáže.

Doporučujeme

Články odjinud