Domácnost a úklid NEBO volný čas?

4. 4. 2000
Každá žena by chtěla mít domácnost jako klícku. Ťtulnou, čistou, takovou, kam se všichni její členové rádi vracejí. Ač sama zaměstnaná, uklízí, pere, žehlí, vaří, myje, peče..až si za nějakou dobu všimne, že se z klícky postupně stala klec.

Domácnost a úklid NEBO volný čas?

Každá žena by chtěla mít domácnost jako klícku. Ťtulnou, čistou, takovou, kam se všichni její členové rádi vracejí. Ač sama zaměstnaná, uklízí, pere, žehlí, vaří, myje, peče………..až si za nějakou dobu všimne, že se z klícky postupně stala klec.
Znáte to - z práce rovnou domů, rychle zkontrolovat, co všechno jsme ještě nezařídily, nevypraly, neuklidily, v hlavě nám tiká stresující budík z toho, že TO NIKDY NESKONČÍ a padá na nás děs z řady věcí, které ještě dnes MUSÍME UDĚLAT.
Pohybujeme se v začarovaném kruhu - v práci myslíme na to, co večer uvařit a když večer po druhé směně padneme unavené do postele, myslíme na to, že jsme si zase nestihly pohrát a popovídat s dětmi, že jsme se zase nepodívaly na slovíčka z angličtiny a že svou oblíbenou knížku jsme otevřely naposledy na loňské dovolené. A začneme si slibovat, že s tím už NĚCO určitě uděláme.

Existuje řešení a přišlo už na něj mnoho žen - to řešení má název HOSPODYNĚ.
Představte si, že v zemích, kterým jsme ještě stále zvyklí říkat západní, využívá nějakou formu pomoci v domácnosti 80% rodin. Je jenom dobře, že tato dříve u nás velice vzácně využívaná služba se takovým tempem rozšiřuje i v naší zemi. Vždyň, co je důležitějšího než mít víc času na své blízké, na přátele, na sebevzdělávání, na své koníčky - prostě trávit volný čas v pohodě. Brzy i váš partner a děti zjistí, že z věčně nervózní, naštvané a unavené ženy se stala dobrá a milá kamarádka, se kterou je prima si hrát a povídat.
Hospodyni nebo pomocnici do domácnosti můžete najít v sousedce, kamarádce nebo risknout a dát si inzerát. Jejich případná mzda bude sice nižší, ale jejich působení ve vaší domácnosti může být opravdu sázkou do loterie. Pokud chcete mít jistotu - aň už co do profesionality úklidu nebo záruky bezpečnosti, využijte nabídky některé z agentur zabývající se úklidovými pracemi.

Jednou z pražských agentur, které se zabývají zajišňováním hospodyň do domácností je agentura Služby pro domácnost, v jejímž čele stojí majitelka Ivana Matějů.

Jak byste stručně charakterizovala služby, které nabízíte?
Pro naše klienty zajišňujeme stálou hospodyni, která se postará o pravidelný úklid domácnosti, případně zařídí nákupy, pochůzky nebo opravy prádla. O osamělé nebo nemocné členy rodiny se postarají vyškolené společnice.

Přibližte nám vaší klientelu.
Struktura klientů se začíná poslední dobou měnit. Pro pomoc s úklidem domácnosti se rozhodují velice často ženy s náročným povoláním - lékařky, právničky, podnikatelky. Hospodyni si najímají i muži, kteří se sami starají o svůj byt a potřebují pomoci například se žehlením. V podstatě se dá říci, že se v současné době stává moderní mít paní na výpomoc.

Podle jakých kritérií vybíráte pracovníky?
Všechny naše zaměstnankyně vybíráme velice pečlivě - vždyň jsou vizitkou naší společnosti. Samozřejmostí je doklad o bezúhonnosti a pohovor s psychologem, který by měl odhalit nežádoucí povahové vlastnosti. Přihlížíme k doporučení bývalého zaměstnavatele a ve zkušební době pracovníky ve zvýšené míře kontrolujeme.

Jak je to s pojištěním proti případné škodě?
Všichni naši zaměstnanci jsou samozřejmě pojištěni, a to i proti možným nehodám v domácnostech klientů. Za své pracovníky ručíme tedy i finančně.

Jak tedy postupovat v případě, že se rozhodnu zajistit si pomocnici do domácnosti?
Pokud kontaktujete naší agenturu, předložíme vám nejdříve návrh smlouvy a společně s vámi vypracujeme přesný popis práce hospodyně ve vašem bytě. Ještě před popisem smlouvy u vás hospodyně provede úklid dle vašich pokynů. Vy pak na základě smlouvy platíte měsíčně domluvenou částku.

Můžete nám říci alespoň orientační ceny?
Cena se řídí velikostí bytu. V podstatě se dá říci, že za standardní úklid bytu do 100m2 jednou týdně zaplatíte 1.450,-Kč měsíčně, za pravidelnou výpomoc při žehlení zaplatíte přibližně 105,- Kč za hodinu.

Děkujeme za rozhovor.

Kontakt:
Služby pro domácnost, Praha 6, Ciolkovského 860
telefonní číslo (24 hodin denně) 0606/94 17 35

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

S jedním kolegou se nemůžete snést, ale přenesete se přes to. Moc se vám daří a dneska předvedete šéfovi své dovednosti jako nikdy. Nenechte si zkazit náladu protivným a závistivým…

Nejčtenější články

Doporučujeme