Dominika Gottová s Ivanou Gottovou Profimedia

Dominika Gottová s Ivanou Gottovou Profimedia

Dominika Gottová s maminkou Profimedia
Dominika se chvíli živila jako vizážistka  Profimedia
Vystudovala ale hotelovou školu Profimedia
Nějakou dobu pracovala jako servírka a bartmanka Profimedia
12
Fotogalerie

Dominika Gottová: Dcera Karla Gotta bojuje s léky, alkoholem a chystá rozvod

Smrt táty ji před pár týdny velmi zasáhla, kromě toho vrcholí její manželská krize s finským muzikantem Timem. Muž, který se potýká s psychickými problémy, není pro Dominiku Gottovou oporou. Ta už dlouho přemýšlí, jestli ve Finsku zůstane, nebo se vrátí zpět domů. Ostatně, před pár lety už to udělala a cítila se lépe. Jenže pak se zase vrátila a poslední čtyři roky byla doslova na dně.

Gott tajil její existenci

Dominika se narodila v červenci 1973 a o jejím narození se slavný zpěvák dozvěděl až po deseti měsících. Podle jeho slov byla Dominika „následek jedné noci“ s tanečnicí Antonií Zacpalovou. Ta, když zjistila, že je těhotná, to zpěvákovi zatajila. Po mnoha letech přiznala, že to nebylo zrovna fér, ale prý za to mohly těhotenské hormony. Dceři dala jméno Dominika podle hlavní hrdinky jedné francouzské knihy od Francoise Saganové. Mimochodem, i dědeček Zacpalové se jmenoval Dominik.

Devět let tajil slavný zpěvák její existenci, později přiznal, že to bylo hlavně kvůli své mamince, která byla velmi konzervativně vychovaná a jen těžko by se smiřovala s nemanželskou vnučkou. O tom, že má vnučku, se bohužel už nikdy nedozvěděla.

Pokračování 2 / 6

O otcovství nikdo nepochyboval

V roce 1982 se poprvé objevila v německém tisku šokující informace o tom, že Karel Gott má dceru. Brzo poté vyšla fotografie na titulní straně časopisu Mladý svět a podoba Dominiky s otcem byla doslova do očí bijící, takže nikdo ani na chvíli nepochyboval o tom, že by snad nebyla jeho.

Přestože to pro mnohé fanynky šok byl, na popularitě to Karlovi neubralo. Možná se pro mnohé stal ještě přitažlivější. Dominika se až do patnácti let jmenovala Zacpalová, o změně příjmení rozhodl později zpěvák sám. Přestože dívka nevyrůstala se svým tátou, mělo to prý i určité výhody. Všechno si musela vydobýt sama a její devízou byla silná osobnost. Mnohokrát prohlašovala, že v životě nemůže mít člověk všechno.

Pokračování 3 / 6

Nezdědila otcův talent

Vystudovala střední hotelovou školu a po skončení pracovala jako servírka, barmanka či hosteska. V hotelnictví mimo jiné skvěle využila výbornou němčinu. Tatínek ji od malička vedl k tomu, aby se učila jazyky, takže kromě němčiny zvládla angličtinu, švédštinu a později finštinu. V tomto směru na ni byl otec pyšný, ovšem vadilo mu, že se pohybuje v prostředí barů. I když ji na čas dostal do agentury Františka Janečka, kde pracovala jako produkční, dlouho ji to nebavilo a brzo zase odešla. Vždycky měla svobodného ducha a pracovat přes den ji podle jejích slov nebylo po chuti.

Pokud jde o geny, Dominika sice zdědila zpěvákovu výraznou podobu, ovšem hudební sluch nikoli. Navíc, jak sama v několika rozhovorech řekla, i kdyby měla sluch, stejně by nemohla zpívat, protože je stydlivá. Podobně jako otec se ale dívala na partnerské vztahy. To, že otec střídal ženy jako na běžícím pásu, komentovala slovy: „Život s jedním partnerem vlastně ani není zajímavý. Proč se uvazovat k jednomu na celý život? Ať si táta užívá. Mě se taky ptají, kdy se usadím. Tolik pěkných frajerů je na světě!“

Přestože ona sama byla k otcovým vztahům tolerantní, on jí do těch jejích mluvil poměrně dost. Proto o svých partnerech raději ani nemluvila, aby jí zase nevmetl do obličeje: „To snad nemyslíš vážně, ten člověk pro tebe nemá budoucnost. Snad nečekáš, že si tě vezme!“ Velmi často prý taky poukazoval na to, že jí tikají biologické hodiny a že jí ujíždí vlak.

Pokračování 4 / 6

Zatajila otci svatbu

Dominika měla ale vždy svou hlavu. Když jí bylo osmadvacet, zamilovala se do finského hudebníka a odjela za ním! Mistrovi se samozřejmě tenhle heavymetalový muzikant ani trochu nezamlouval, ale ve finále se s jeho existencí smířil. V roce 2002, když za nimi do Finska přijel, dokonce řekl: „Už je dospělá a má právo rozhodnout se sama. Je mi smutno, že žije tak daleko, pokud si však žije šťastně a spokojeně, moc jí to přeju.“

Bohužel Dominika si moc spokojeně a šťastně nežila, možná zpočátku, když měla růžové brýle, ale ty obvykle dost rychle spadnou. Život v cizí zemi nebyl pro Dominiku lehký, musela se smířit s podřadnou prací a díky tomu, že ovládala spoustu jazyků, pracovala především v hotelích jako uklízečka. Aby získala lepší práci, musela mít občanství, tak si svého přítele vzala. O svatbě otci řekla až po mnoha letech, což ho prý naštvalo a zamrzelo.

Pokračování 5 / 6

Nastaly problémy s alkoholem

Jenže pak se začaly projevovat u manžela problémy spojené s maniodepresí a alkoholem. Proto se před čtyřmi lety na krátkou dobu vrátila zpět do Prahy. Díky tomu, že si ve Finsku udělala kosmetický kurz, mohla pracovat v kosmetickém salónu. Bohužel právě v té době Karel Gott vážně onemocněl a situace se vyvinula tak, že se Dominika opět vrátila do Finska.

To zřejmě považovala za svůj osobní neúspěch, který ve finále způsobil i jí samotné psychické problémy. Začala užívat různé léky a žal zřejmě utápěla i v alkoholu. Otec trval na tom, aby se léčila, ale k tomu už nedošlo, přestože právě to Dominika otci pár týdnů před zpěvákovou smrtí slíbila.

Pokračování 6 / 6

Manželství prochází krizí

V posledních týdnech to ale vypadá, že se Dominika bude chtít definitivně vrátit do Čech. Její manžel totiž přišel s tvrzením, že se budou soudit o dědictví po Karlu Gottovi a že to, co před lety Dominika dostala, je málo. Když totiž poprvé otec onemocněl, Mistr dceru vyplatil a u notáře tehdy podepsala všechny potřebné papíry.

Dominika se ovšem od manželových slov distancovala a prohlásila, že se rozhodně s nikým soudit nehodlá a vše nechá projít klasickým dědickým řízením. Manželská krize zřejmě skončí rozvodem, ke kterému se možná měla Dominika rozhoupat už dříve. Jak vše skončí, je samozřejmě ve hvězdách. Změna prostředí by ale Dominice, kterou psychické problémy změnily k nepoznání, rozhodně prospěla!

Doporučujeme

Články odjinud