Dominikánská republika: Z východu na jihozápad

6. 12. 2018 Reklama
Nejoblíbenějším letoviskem Dominikánské republiky je Punta Cana na východě ostrova. Region proslulý resorty a písečnými plážemi však rozhodně není jediným místem, které v zemi stojí za vidění. Rajské ostrovy, národní parky, jeskyně, hory i historické památky najdete na jižním pobřeží, kam se podíváme v následujícím článku.

Přibližně 40 minut jízdy z Punta Cany směrem na jih leží malebná rybářská vesnička Bayahibe, odkud každý den vyplouvají motorové čluny a katamarány na rajský ostrov Saona. Ostrov leží ve Východním národním parku a patří mezi vyhledávané potápěčské lokality.

Klepněte pro větší obrázek

Po návratu na pevninu si udělejte zastávku v městečku umělců Altos de Chavón. Jedná se o repliku středomořské vesnice 16. století s kostelem, spoustou restaurací, uměleckých galerií a obchodů. Na okraji města stojí amfiteátr, který byl otevřen v roce 1982 koncertem Franka Sinatry.

Máte rádi golf? V resortu Casa de Campo u La Romany si můžete zahrát na některém ze světově proslulých hřišť, kam patří např. Dye Fore a Teeth of the Dog.

Klepněte pro větší obrázek

Budete-li pokračovat z La Romany dále směrem na východ, projedete kolem polí s cukrovou třtinou a jeskyně Cueva de las Maravillas až dorazíte do turistických center Juan Dolio a Boca Chica. Pláž v Boca Chice má autentickou atmosféru zejména o víkendech, kdy se sem sjíždějí obyvatelé dominikánské metropole. Voda je díky blízkosti korálového útesu velice mělká, klidná a prohřátá.

Klepněte pro větší obrázek

Pulzujícím srdcem jižního pobřeží je hlavní město Santo Domingo. Zdejší Koloniální zóna se pyšní první katedrálou, univerzitou a nemocnicí Nového světa. V roce 1990 tak byla právem zapsána na Seznam památek světového dědictví UNESCO. Pokud vás zajímá historie a kultura, můžete strávit dlouhé hodiny prohlížením muzeí jako je např. Muzeum dominikánského lidu, Muzeum přírodní historie, Muzeum moderního umění, Kolumbův palác a maják či Muzeum larimaru – tyrkysového polodrahokamu, který se těží pouze v Dominikánské republice a vyrábějí se z něj šperky. Při večerní procházce uličkami Koloniální zóny určitě narazíte na živé hudební koncerty, během kterých si můžete vyzkoušet tradiční dominikánské tance – merengue a bachatu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V Baní západně od Santo Dominga se můžete projít po pouštních dunách a v regionu Barahona – Pedernales na jihozápadním pobřeží objevíte vysoké hory, divoké řeky a opuštěné pláže jako např. San Rafael, Quemaito a Bahía de las Águilas. Za vidění stojí také solné jezero Enriquillo, které je domovem krokodýlů amerických.

Klepněte pro větší obrázek

Dominikánská republika nenabízí jen bílé písečné pláže, ale i místa, která potěší milovníky kultury a přírody. Další informace a praktické tipy najdete na stránkách Národního turistického úřadu www.GoDominicanRepublic.cz.

Klepněte pro větší obrázek

 

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

U kreativní činnosti potrénujete svůj mozek a vaše tělo dostane další impuls k sebezdokonalení. Do tvořivých činností zapojte celou rodinku. Především děti jsou vám nyní blíže a chtějí s…

Nejčtenější články

Doporučujeme