Dospívající děti a rozvod rodičů: Tváří se, že se jich to netýká, ale opak je pravdou

18. 3. 2022
Teenageři jsou křehcí víc, než si myslíte. I když se tváří, že je nezajímáte a že nejdůležitější jsou pro ně kamarádi, opak je pravdou. Proto to může vypadat, že rozvod svých rodičů zvládají v klidu, ve skutečnosti na nich může zanechat hluboké následky.

Mohou působit lhostejně, ale lhostejní nejsou!

Elišce bylo patnáct let, když jí rodiče oznámili, že se rozvádějí. Její otec si našel jinou ženu. Eliška se zdála být k celé situaci lhostejná. Bohužel to byla jen póza umocněná pubertou. Dívka chtěla působit dospěle a drsně – zjevem i chováním. Drsná však byla dohra. Rodiče měli pocit, že jejich dospívající dcera vše přijala a nic neřeší, zaobírali se tedy jen svými bolestmi a křivdami, a to mnohdy dosti emocionálně. Rozvod je pohltil. Než se Eliščin otec definitivně odstěhoval, vyslechla si dívka mnoho hádek.

Půl roku po rozvodu skončila Eliška na psychiatrii, poškozovala se a rozvinula se u ní mentální anorexie. Později se ukázalo, že se dívka nedokázala vyrovnat s rozvodem rodičů, částečně si jej dokonce kladla za vinu. Eliška není jediný teenager, který rozvod rodičů nesl nesmírně těžce. Rodiče dospívajících dětí k tomu bohužel mnohdy nechtěně přispívají svým nepochopením.

Jaké jsou nejdražší rozvody všech dob? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nový pracovní týden vám přinese spoustu starostí, jejichž řešení vám zabere spoustu času. Obrňte se tedy trpělivostí a nedělejte ukvapené závěry. Vsaďte na přemýšlivost a pečlivost. Pokud…