Komentáře k článku zpět na článek

Carlli 20. 7. 2008 | 18:22

Ahoj, mám UC skoro 5 let. Z počátku jsem brala kortikoidy, ale má to strašně moc vedlejších účinků a působí to na vaší psychiku. Byla jsem doporučena na biologickou léčbu, protože okamžitě po vysazení kortikoidů nastávalo zhoršení. Těd mám zasebou 2 dávky a maličké zlepšení je znát. Tak snad to zabere. Chci se zeptat, jak dlouho se na infuse chodí a jaká jsou vedlejší účinky, pokud z vás někdo máte.
P.s. Pokud vím, tak je to možné absolvovat skoro ve všech větších nemocnicích v ČR, kde mají gastroenterologii.
Díky

IdaZ 30. 6. 2008 | 21:33

Má snacha si pomocí biologické léčby Remicade vyléčila ulcer´pzní kolitidu, která ji trápila od jejích 23 let až do současných 30. Její stav byl poslední dobou velice vážný, stále odkládala početí dětí, protože měla strach z možných komplikací během těhotenství a také byla velice často v nemocnici. V současné době má 4 měsíce od poslední dávky Remicade a cítí se zcela zdravá. Takže doufáme, že se konečně dočkáme i vnoučat, přeci jenom syn je o několk let starší.....

Gabika79 30. 6. 2008 | 20:17

Kruciato. Bechtěrev a zánět střev mají společný právě ten zánět. Akorát že u Bechtěreva jsou to klouby. Remicade se jmenuje taky cílená léčba, takže nebojuje s celým organismem, ale jenom s tím místem, kde je problém. Proto neboří imunitu jako imunosupresiva ani nemají tolik vedlejších účinků jako ostatní možnosti.

Kruciata 25. 6. 2008 | 22:41

Je pravda, že dávají remicade i na bechtěreva?Jak to může fungovat?U zánětu střev chápu, ale co to má společnýho s kloubama?

Edith 12. 5. 2008 | 15:16

tam nemusíš ležet vůbec.Coelá léčba probíhá ambulantně, u Crohna je to dvě hodiny kapačka a dvě hodiny pozorování, druhá dávka po dvou týdnech a další po osmi.

Joachim 9. 5. 2008 | 17:34

máma mi řikala tady vo ty diskusi.Já mam taky Crohna.Zatim spolu bojujeme.Jak často a dloho se musi být v nemocnici kvůli tomu lečni?

Micki 9. 5. 2008 | 11:49

Díky. Mrkneme na to. Kdyby to pomohlo tak ségra štěstím proletí stropem. On už se Jirka pomalu sunul k invalidce.

Jasná Jas 8. 5. 2008 | 18:47

Já se to učím na výšce jako vedlejší přemět máme zdravotnictví. Takže určitě nejsem žádný odborník na rodávání rad. Jen mě to tak zaujalo. A co tam psali, tak tvůj švagr by byl na biologickou léčbu jako dělaný, psali když selžou imunosupresiva a další léky a nepomáhají ani operace. Tak myslím, že jestli je často v nemocnici, tak by tam přeci nechodil, kdyby neměl opakovaný problém.

Micki 7. 5. 2008 | 11:32

Jasněnko a ty znáš někoho, kdo se tím léčí? Švagr tím trpí a sestra samozřejmě taky.Ona ho moc miluje, ale přeci jenom žít s někým, kdo je pořád po špitálech a pro ni hodně náročné. Mají dvě malé děti a nemoc se u něj projevila, když čekali druhé. On k práci studoval výšku a stavěl barák a nějak se mu ten stres nakupil a asi přechodil i nějaké nemoci. Bůhví, z čeho to vlastně vzniká.

Jasněnka 7. 5. 2008 | 06:48

pro M2. Určitě ano. Biologická léčba je na různé nemoce, ale Crohnova nemoc je myslím jediná, která má tu výjimku, že se může podávat i dětem hodně malým. Teď si přesně nevzpomenu na věk. Ale Crohn je pro děti natolik vysilují onemocnění, že doktoři uznali, že to opravdu potřebují.

Lida 1. 5. 2008 | 20:39

To ti nepovím. Určitě tak léčí lidi s Bechtěrevem a revmatoidní artritidou. Máš pravdu s tou lupénkou, viděla jsem některé fotky pacientů a přišlo mi to jako menší zázrak. Alespoň pro ty lidi musí být. Dovedu si představit, jaký to musí být nápor na psychiku, když se jinak lidi dokážou trápit kvůli dvou kilům navíc nebo nějakému tomu pupínku.

karamelka 1. 5. 2008 | 20:27
RozaJ 30. 4. 2008 | 21:39

o biologické léčbě se v souvislosti se střevními onemocněními hodně mluví, ale já nemůžu najít ucelený zdroj informací. A probírání se diskusemi je tedy hodně zdlouhavý přístup.

Lidka 30. 4. 2008 | 14:58

Konstantine. Teď už asi na odpověď nečekáš. Ale je to tak, že biologickou léčbou se ulcerózní kolitida léčí, nevím, jak je to s ostatními možnostmi, ale remicade se může podávat dětem co mají Crohnovu nemoc, ale doktoři určitě budou v případě dětí hodně opatrní, přeci jenom ten organismus je o hodně křehčí než u dospělých. O pořadnícíh jsem nic neslyšela. Já mám UC, je mi 32 a na biologickou mě poslal náš doktor. Až dodatečně jsem zjistila, kolik že to stojí a že se tam lidi pokoušejí dostat. Mám za sebou 3 dávky a pomohlo!!!

Kadetka 29. 4. 2008 | 09:10

Ta léčba je dostupnější v tom že je další středisko a tudíž se navýší počet pacientů, ke kterým se biologická léčba dostane. Kromě toho je to moderní špitál, takže to člověk nevnímá jako nějaké utrpení, že tam musí chodit.

vlaďka 25. 1. 2008 | 22:04

Mam osmiletého syna s Ulcerozní kolitidou 3.stupně v léčení již 2.5 roku. 2 krát denně Salofalk 500, Entocort klyzma, nyní antib.Entizol a začne brát léky na potlačení imunity. Může mu biolog. léčba pomoci, je pro něj vhodná, jsou pořadníky, na koho se obrátit, hradí ji zdrav.pojišťovny v plné nebo část.výši, je dostupná pouze v Praze. Děkuji za odpověď

konstanta 17. 12. 2007 | 16:39

Nadpis článku mě zaujal, ale v článku samotném nějak postrádám informace o té větší dostupnosti biologické léčby??

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud se pustíte do obchodování s penězi, nepřinese to žádný užitek. Není možné, abyste se vrhali do…

Nejčtenější články

Doporučujeme