Dovolená s kamarádkou: Na co dát pozor, abyste byly přítelkyně i po návratu? | Foto: iStock

Foto: iStock

Dovolená s kamarádkou: Na co dát pozor, abyste byly přítelkyně i po návratu?

Možná si myslíte, že své kamarádky dobře znáte, taková dovolená ale dokáže s přátelstvím pěkně zamávat. My ženy často umíme být konfliktní, a pokud s někým máme trávit čtyřiadvacet hodin denně několik dní v kuse, je dobré si některé věci ujasnit. Obzvlášť jestli s danou kamarádkou jedete poprvé a zkušenosti z cest spolu zatím nemáte.

Dejte si schůzku

Než spolu vůbec na dovolenou vyrazíte, je dobré se setkat a probrat podrobnosti vašeho výletu. Základ je samozřejmě destinace, jsou ale i další faktory, které by mohly být kritické. Zejména byste si měly sdělit, jak si vlastně každá společnou dovolenou představujete. Pokud jste vy akční typ a chcete poznávat krásy dané země, zatímco kamarádka chce celou dovolenou nehnutě proležet na pláži, je jasné, že může snadno dojít ke konfliktům. Snažte se proto už před dovolenou si trochu naplánovat program tak, aby byla spokojenost na obou stranách, a nezapomínejte na to, že občas je třeba udělat kompromis.

I na dovolené s kamarádkou se můžete zamilovat. Co dělat, aby to vydrželo? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Vyjasněte si pravidla

Sexuální turistika už v posledních letech není příliš velké tabu a oddává se jí řada žen jakéhokoliv věku. Právě tady jsou ale důležitá pravidla. Jestliže jste svobodná a nějakému letnímu románku se nebráníte, zatímco kamarádka je věrná svému partnerovi, určitě nebude ráda, když bude muset po večerech čekat před pokojem, zatímco vy si budete užívat horké chvilky. Ta samá situace by se nelíbila ani vám. Jste-li svobodné a toužící po erotických zážitcích obě, promluvte si dopředu o tom, jak budete fungovat, když nastane situace, kdy si jedna z vás nebo obě najdete společníka pro vášnivé večery. Zvažte možnost připlatit si za dva pokoje, abyste obě měly dostatek soukromí.

Pokračování 3 / 5

Rozdělte se

Nikde není psáno, že se od sebe s kamarádkou nesmíte v průběhu dovolené hnout ani na krok. Naopak, dopřejte jedna druhé soukromí a užijte si i chvilky o samotě. Můžete si jít třeba po ránu sama zaběhat nebo večer na procházku či na nákupy, případně zkusit i výlet na vlastní pěst nebo s někým, s kým jste se během dovolené seznámily. Uvidíte, že malý odpočinek jedné od druhé vám prospěje, a to i v případě, že bude pobyt probíhat v pohodě.

Pokračování 4 / 5

Zkuste společný víkend

Stále si nejste jistá, zda je dovolená s kamarádkou dobrý nápad, a obáváte se, že by to mohlo špatně dopadnout? Pak se můžete otestovat během víkendu. Zajeďte si spolu na chatu, na wellness nebo prostě na víkend na nějaké hezké místo v České republice a vyzkoušejte si, jak vám bude společné žití fungovat. Osvědčíte-li se jedna druhé a nepolezete si na nervy, je velká pravděpodobnost, že i dovolená proběhne bez mráčku.

Pokračování 5 / 5

Zhluboka dýchejte

I když jste podnikla všechny kroky vedoucí k tomu, aby dovolená byla v poklidu, můžou se objevit okamžiky, kdy se s kamarádkou prostě neshodnete. Vážně si ale chcete kazit dovolenou hádkami? Raději se třikrát zhluboka nadechněte, vychladněte a kamarádce ustupte, aby byl klid. Bude-li se taková situace opakovat častěji, dejte jí jemně najevo, že vy jste ustoupila již několikrát a teď je řada na ní. Hádkám také můžete předejít tím, že změníte téma a dohodnete se, že bude lepší se o dané věci spolu nebavit.

Doporučujeme

Články odjinud