Dovolená v Česku: Tipy na výlety od Liberce po Český Krumlov

25. 5. 2021 Reklama
Dovolená v Česku: Tipy na výlety od Liberce po Český Krumlov
Procestovat Českou republiku křížem krážem dá zabrat. Přesto lze naplánovat dovolenou tak, abyste poznali z té naší země co nejvíce. Co takhle vyrazit od severu k jihu? Zavítáte na ta nejznámější místa, prozkoumáte i ta méně známá a navíc se můžete na skok vydat také za hranice k našim sousedům.

Dovolená po Česku nabízí nespočet možností. Vybírat si lze zájezdy už předem naplánované, stejně tak ale i takové, které je možné připravit vám na míru. Navštívit můžete nejen muzea, divadla, hrady a zámky, zoologické zahrady, arboreta nebo zábavní parky. Koho památky příliš nezajímají, má možnost zvolit si odpočinek ve wellness a u bazénu nebo dobrodružství na skalách, na vodě a na horách.

Kam vyrazit v Libereckém kraji?

Začněte v Libereckém kraji, který se pyšní krásnou přírodou, a to ať už v rámci Krkonoš, Jizerský hor nebo Lužických hor. Každý průvodce pro tento kraj nabízí celou řadu letních i zimních aktivit. Za koupáním můžete vyrazit k Máchovu jezeru, za hrady a zámky na Bezděz, Sychrov, Valdštejn nebo Frýdlant a pohodová městská turistika na vás čeká v Liberci, v Turnově i v Jilemnici.

Oblíbenými místy pak jsou například Ještěd, skalní hrad Vranov - Pantehon, moderní science centrum s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů iQlandia, DinoPark s DionTeráriem a krokodýli nebo aquapark Babylon.

Kam vyrazit ve Středočeském kraji?

Po libereckém kraji vás budou čekat zajímavosti středočeského kraje. Ten sice nenabízí horské štíty a skaliska, zato se chlubí pěti chráněnými krajinnými oblastmi, brdskými lesy a úchvatnými břehy řek. Ať už si tak naplánujete výlet pěšky, na kole nebo lodí, vždy budete mít na výběr z celé řady turistických cílů.

Mezi nejnavštěvovanější místa patří hrad Karlštejn, zábavný dětský park Mirakulum, zámek Loučeň, chrám sv. Barbory a kostnice v Kutné Hoře, Průhonický zámecký park, muzeum automobilky Škoda Auto v Mladé Boleslavi nebo rodinný Farmapark Soběhrdy.

Kam vyrazit v Jihočeském kraji?

Dovolenou po Česku zakončete v Jihočeském kraji, kterému dominuje Český Krumlov a Hluboká nad Vltavou. Zastávku na těchto místech nesmíte opomenout. Mezi další turisticky navštěvované památky jihočeského kraje pak patří Stezka korunami stromů u Lipna, zámek Červená Lhota, poutní kostel Klokoty nebo Machův včelín Krušlov.

Z měst za navštívení stojí nejen České Budějovice, Tábor, Písek a Jindřichův Hradec, jehož okolí je nazýváno Českou Kanadou. Milovníci vody si pak nesmí nechat ujít ani Třeboň, kde se nachází rybníky Svět a Rožmberk.

Krásy České republiky jsou doslova bezbřehé, pokud byste však přeci jen při toulkách naší zemí nevěděli, kam ještě zavítat, můžete se z libereckého kraje na skok vydat do Německa i do Polska, z jihočeského kraje je to pak jen kousek k našim jižním sousedům do Rakouska, kde se naskýtá další dobrodružství.

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Druhý pracovní den proběhne v klidném tempu, ale ani na dobrou atmosféru nespoléhejte. Hleďte si své práce, protože jenom tak se vyhnete větším chybám. Mohly byste je snadno přehlédnout a…