Dovolená v ČR: Co vás uchvátí ve Zlínském kraji a co nesmíte vynechat?

24. 7. 2021
Cestování do zahraničí vzdala kvůli nejrůznějším restrikcím i letos řada lidí. Pokud patříte mezi ně, není třeba věšet hlavu. I u nás totiž můžete zažít krásnou dovolenou a vidět zajímavá místa. Co takhle zavítat do Zlínského kraje?

Svatý Hostýn

Proč se vydat na Hostýn a do tamní mariánské svatyně? Protože je to jedno z nejdéle osídlených míst u nás – archeologické průzkumy prokázaly, že toto místo obývali lidé už v době kamenné. Hostýn je součástí Hostýnských vrchů, ty jsou výběžkem Moravskoslovenských Karpat. Horu Hostýn tvoří dva vrchy, za návštěvu stojí poutní bazilika Nanebevzetí Panny Marie, která je obklopená ambity s kaplemi.

Zajímavá je ale také Vodní kaple s vývěrem zázračné vody a Jurkovičova křížová cesta s Kohlerovými mozaikami. Pokud se zde budete pohybovat, neměli byste minout ani kruhovou kapličku Božího hrobu u lesního hřbitova. Zde jsou pochováni ti, kteří svůj život se Svatým Hostýnem spojili. Pokud byste se chtěli dozvědět více, zamiřte do svatohostýnského muzea.

Co navštívit ve Zlínském kraji? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je v nepříjemné kvadratuře s Plutem, proto vidíte problémy tam, kde nejsou. Určitě se vám otevřou oči, ale na to si chvíli počkáte. Milé Váhy, povinnosti si pečlivě rozprostřete a…