Hotely Ensana v Mariánských lázních Archiv Ensana

Hotely Ensana v Mariánských lázních Archiv Ensana

Hotely Ensana v Mariánských lázních Archiv Ensana
Hotely Ensana v Mariánských lázních Archiv Ensana
Hotely Ensana v Mariánských lázních Archiv Ensana
Hotely Ensana v Mariánských lázních Archiv Ensana
20
Fotogalerie

Dovolená v ČR: Romantické Mariánské Lázně vás pohladí na těle i na duši

Léto už je nenávratně pryč a prázdniny také skončily, pokud vám ale ještě zbyly volné dny dovolené a přemýšlíte co s nimi, když cestování do zahraničí je nejisté, máme pro vás odpověď. Zajeďte si do Mariánských Lázní, kde spojíte odpočinek a relax se zdraví prospěšnými procedurami a navíc se pokocháte romantickým prostředím. Vyzkoušejte jeden z hotelů Ensana.

Co nabízejí Mariánské Lázně

V Mariánských Lázních naleznete nejen čistý vzduch, nespočet parků a lesů a překrásnou přírodu, ale také nekonečné možnosti pro sportovní vyžití od procházek a vyjížděk na kole až po golf na zdejším vyhlášeném královském golfovém hřišti. Neoddělitelně k nim ale hlavně patří přírodní léčebné zdroje a jejich odborné využití, pro které jsou Mariánské Lázně známé po celém světě. Patří mezi ně procedury využívající přírodní CO2, který pochází z přírodního pramene nazvaného Mariin pramen. Jde v pravém smyslu slova o mocné vývěry plynu kysličníku uhličitého (99,7%), který se druhotně rozpouští v mělce obíhající podzemní vodě. Kysličník uhličitý je vulkanického původu a je tak čistě přírodní.

Pokračování 2 / 8

Mariino jezírko s oxygenoterapií

Naprostá rarita v českém lázeňství, kterou si můžete vyzkoušet právě v Mariánských Lázních. Procedura, jejíž kořeny sahají až do roku 1905, je založena na využití speciálního bazénku, kde jste po pás usazeni do přírodního plynu CO2, vyvěrajícího přímo z Mariina pramene. V kombinaci s oxygenoterapií zlepšuje prokrvení těla i saturaci hemoglobinu kyslíkem a má tedy velmi příznivý dopad na regeneraci buněk a zpomalení procesu stárnutí. Video-projekce a další doprovodné relaxační efekty ještě prohloubí váš dobrý pocit. To vše najdete v hotelech sítě Ensana.

Pokračování 3 / 8

Plynová injekce s přírodním CO2

Tato procedura je opět specifická pro Mariánské Lázně. Je vám při ní injekcemi aplikován přírodní plyn CO2, který vyvěrá přímo z Mariina pramene. Aplikace tohoto plynu do podkoží v oblasti velkých kloubů a páteře napomáhá s úlevou od bolesti, zlepšuje prokrvení dané oblasti a urychluje hojení.

Pokračování 4 / 8

Suchá plynová lázeň CO2

Další zcela jedinečná procedura, kdy ležíte oblečení ve velkém plastovém pytli, který je utěsněný těsně pod pažemi. Do pytle je vháněn plyn, který se přes oblečení a kůži vstřebává do těla. Zpomaluje tak srdeční aktivitu a snižuje krevní tlak. Procedura také zlepšuje krevní oběh, činnost ledvin a má protizánětlivé účinky. Tento plyn také stimuluje produkci hormonů testosteronu a estradiolu a zlepšuje tak sexuální funkce nebo ulevuje ženám od menopauzálních příznaků.

Pokračování 5 / 8

Minerální koupele s přírodním CO2

Koupel v přírodní minerální vodě s vysokým obsahem CO2, přírodních solí a huminových kyselin. CO2 probublává na vaší kůži a vytváří příjemný šimravý pocit. Opět je kůží vstřebáván do těla, což vede ke zpomalení srdeční aktivity, snížení krevního tlaku. Opakované procedury vedou ke zlepšení fungování krevního oběhu, činnosti srdce a ledvin, pomáhají také se zmírněním stresu a úzkosti. Po koupeli následuje suchý zábal, který zajistí maximální prospěch z procedury pro vaše tělo a mysl.

Pokračování 6 / 8

Léčebné inhalace

K léčbě dýchacích cest jsou využívány inhalace minerálních vod, ke kterým jsou v případě potřeby přidávány přírodní soli nebo odvary z bylin. Blahodárně působí také sauna, solné jeskyně a minerální koupele s přísadou soli z mrtvého moře.

Pokračování 7 / 8

Luxus 5 hvězdiček

Chcete-li si dopřát jednou za čas opravdový luxus a mít se na pár dní jako princezna, v Mariánských lázních to není problém. Ve všech směrech se o vás skvěle postarají například v pětihvězdičkovém hotelu Falkensteiner, kde zažijete hýčkání jak během spa, tak i prostřednictvím gastronomie. Třešničkou na dortu je pak krásné ubytování, tři bazény a sauna, krásná knihovna i elegantní večerní bar.

Pokračování 8 / 8

Nechte se hýčkat

K dovolené patří také možnost nechat se hýčkat, a tak je samozřejmě možné využít i wellness a beauty služby hotelů Ensana jako masáže a rituály nebo kosmetická ošetření s pomocí přípravků přírodních značek Pharmos Natur a ComfortZone. K dispozici je rovněž hotelový bazén, sauny, solná jeskyně a fitness.

Doporučujeme

Články odjinud