Druhé kolo SuperStar se rozjíždí

8. 11. 2004
Druhé kolo SuperStar se rozjíždí
Populářní soutěž Česko hledá SuperStar nabírá nové obrátky. Televize Nova 4.11. představila novou moderátorskou dvojici a složení nové poroty. Do druhého ročníku se přihlásilo rekordních 8357 lidí, 3632 mužů a 4725 žen. Typickým uchazečem o soutěž je šestnáctiletá dívka.

V porotě nadále zůstávají Ondřej Soukup a Gabriela Osvaldová. Novým předsedou poroty soutěže Česko hledá SuperStar je textař a podnikatel Michal Horáček. V současné době působí jako ředitel sázkové kanceláře Fortuna. Od počátku osmdesátých let se věnuje psaní textů k písním. Spolupracoval s P. Spáleným, M. Tučným, H. Zagorovou, K. Gottem, H. Vondráčkovou a dalšími. Proslul však především spoluprací se skladatelem Petrem Hapkou, s nímž jsou podepsáni pod hity jako "S cizí ženou v cizím pokoji", "Štěstí je krásná věc" nebo "Dívám se, dívám". Tři roky stál v čele Rady Akademie populární hudby, která kazdoročně uděluje u nás nejvýznamnějsí ceny v oblasti populární hudby - Anděly.

Porotu doplní hlasový pedagog Eduard Klezla. V současnosti spolupracuje v Národním divadle na inscenaci Lucrezia Borgia. Souběžně s pěveckou kariérou se Eduard Klezla věnuje pedagogické činnosti, na pražské konzervatoři vyučuje populární zpěv a muzikál. Jako hlasový poradce je zván k muzikálovým projektům u nás i v zahraničí. Na domácí scéně pracoval například na muzikálech Dracula, Evita, Kleopatra, Rebelové či nově na Miss Saigon a Třech mušketýrech. Patří mezi nejvyhledávanější pěvecké pedagogy u nás a spolupracuje s pěveckými hvězdami jako B. Basiková, D. Bárta, M. Absolonová, R. Fišarová, I. Csáková, R. Krajčo a řada dalších. Diváci jej dobře znají již z první řady soutěže Česko hledá SuperStar, kde působil jako hlavní hlasový poradce celého projektu. Eduard Klezla: "Jsem učitel zpěvu a jako takový chci být porotcem přísným, ale spravedlivým."

V porotě už není ředitel firmy BMG Milan Herman ani Ondřej Hejma. "Nedohodl jsem se s Novou na smlouvě," řekl pro server iDNES Ondřej Hejma. "Musím říct, že mi nabízeli smlouvu tentokrát výrazně horší, než poprvé."

Po dlouhých spekulacích zůstane moderátorka Laďka Něrgešová. Doplní jí zatím neznámý modrooký blonďák, zpěvák, herec a manekýn z agentury Nova Models, Robert Ripa. Se skupinou T-Boyz prorazili v hitparádách s hitem Beruška, vydali album a byli předkapelou Natalie Oreiro na jejích dvou koncertech v České republice. V současné době hostuje v příbramském divadle. V menších rolích se představil i v seriálech Redakce a Místo nahoře. Robert Ripa: "Splnil se mi jeden sen. Česko hledá SuperStar je pro mne velkou výzvou a životní zkuseností." Nový moderátor Robert Ripa o své pozici pro iDnes řekl: "Vím, že je laťka nastavena vysoko. My se to ovšem s mou kolegyní pokusíme dělat jinak, abych předešel srovnávání s Brzobohatým."

Drobné změny nastanou v koncepci soutěže. Do širšího kola postoupí ne 40, ale 60 soutěžících, do finále pak postupuje 12 soutěžících (minule jen 10), v prvním kole však vypadnou rovnou dva. Hvězdá pěchota samozřejmě zůstane, dramaturg pořadu Rostislav Uher doufá, že se v takovém množství uchazečů pár adeptů na hvězdnou pěchotu najde.

Harmonogram soutěže

První konkurz pro 1417 soutěžících proběhne již 8-9.11. v pondělí a úterý v Ostravě. 11.-15.listopadu proběhne další kolo v Praze pro 5 062 mladých lidí. Poslední kolo proběhne v Brně 17.-18. listopadu. Tam by se sejde zbývajících 1 878 zájemců. 11.-12. prosince tradičně V pražském Divadle Komedie se vybere šedesát semifinalistů.

V televizi uvidíte SuperStar poprvé 9. ledna 2005, první semifinále proběhne 20. února. Finálové koncerty začnou 20. dubna a skončí v červnu, tak jako v loňském ročníku.

zdroj: TV Nova

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v nevlídném postavení k vašemu znamení, a proto si nerozumíte s partnerem a zdá se vám kapánek přecitlivělý. Přepadá vás pocit, že už pro vás není tak atraktivní a vlastně ho…