Dustin Hoffman: Prodavač hraček dobyl Hollywood a ustál rakovinu i skandál

13. 5. 2022
Nepatří mezi typické americké playboye a jeho role tvoří většinou antihrdinové. I tak ale patří mezi herecká esa. Porazil rakovinu, ustál sexuální skandál a jeho fanoušci jsou mu věrní i po jeho osmdesátce. Život Dustina Hoffmana by vydal na román!

Z psychiatrie do supermarketu

Dustin Lee Hoffman se narodil 8. srpna 1937 v Los Angeles do rodiny ruského Žida. Otec pracoval jako jako návrhář scény a nábytku, maminka byla jazzovou pianistkou. Dustin byl druhým dítětem v rodině a strašně trpěl, protože „považoval svého staršího bratra Ronalda za nepřekonatelný ideál a nadčlověka“. Byl to totiž vynikající žák a v dospívání se také věnoval herectví.

Budoucí hvězda amerického filmu navštěvovala kalifornskou konzervatoř, kde tvrdě pilovala (zřejmě pod vlivem své matky) kariéru jazzového pianisty. V devatenácti letech ale Dustin pochopil, že víc než muzikantem chce být hercem. Než získal svou první roličku v televizi, prošel několika zaměstnáními. Působil jako asistent lékaře v psychiatrické léčebně, psal texty do nakladatelství, pracoval také jako umývač nádobí v restauraci. Odtamtud byl ale kvůli velkému apetitu propuštěn. Později prodával hračky v supermarketu.

Které celebrity neunesly svoji slávu? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Začátek týdne bude velmi náročný, ale nakonec si své přešlapy uvědomíte. Neberte nic na lehkou váhu a soustřeďte se na všechno pozitivně. I kolegové vás ocení, ale nesmíte chodit po…