Dustin Hoffman: Proslavil ho Rain Man i Tootsie. Které jeho filmy milujete?

9. 8. 2019
V těchto dnech oslavil dvaaosmdesáté narozeniny. Je stále aktivní a pořád točí. Natočil řadu filmů, které patří k tomu nejlepšímu, co kdy vzniklo. První manželství mu nevyšlo, druhé trvá už skoro čtyřicet let dodnes. Má šest dětí, vyléčil se z rakoviny a bohužel byl také obviněn ze sexuálního harašení. Co všechno o něm ještě nevíte?

Klavírista, nebo herec?

Narodil se 8. srpna 1937 v Kalifornii, kde začal studovat hru na klavír. Chtěl se stát klavíristou, ale herectví ho nakonec lákalo víc. Vyrazil tedy do New Yorku, kde se zapsal do herecké školy Actors Studia a usilovně pracoval na tom, aby se z něj stal herec. Mezitím se živil vším možným, prodával, myl nádobí a hrál v nočních barech na piano. Spřátelil se s hercem Genem Hackmanem a oba spolu obdivovali Marlona Branda. Když se chystalo natáčení Kmotra, producenti uvažovali o Hoffmanovi, že by mohl hrát Michaela Corleona. Roli nakonec dostal Al Pacino a díky téhle roli se proslavil.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na sklonku týdne vytřete nadřízenému i nevěřícím kolegům zrak. Měli z vás legraci, ale vaše nadstandardními výkony je nenechávají chladnými. Obdivují vás a najednou vám přejí vše nejlepší,…

Nejčtenější články

Doporučujeme