Dustin Hoffman zachraňuje velryby

23. 5. 2002
Dustin Hoffman zachraňuje velryby
Filmová legenda Dustin Hoffman vynaložil veškeré své fyzické síly, aby pomohl zachránit život velryby, která uvízla na pobřeží v blízkosti jeho rekreační rezidence na pobřeží Malibu.

Dustin Hoffman zachraňuje velryby

Filmová legenda Dustin Hoffman (64) vynaložil veškeré své fyzické síly, aby pomohl zachránit život velryby, která uvízla na pobřeží v blízkosti jeho rekreační rezidence na pobřeží Malibu.

Ze své rezidence na pobřeží viděl nějaké obrovské monstrum, které vykazovalo známky života. Slavný herec se k tomu místu okamžitě vydal. Zjistil, že se jedná o velrybu, která uvízla na písečné pláži a byla odsouzena k záhubě. Dustin se nejprve pokoušel mořského tvora vlastníma rukama dostat zpět do vln oceánu. Společně se svojí dcerou Alexandrou (15) se snažili několikatunový kolos odstrkat po písku, aby se alespoň zčásti dostal do mořské vody. Jejich síly ale zdaleka nestačily. Proto se na chvíli zastavili a snažili se nalézt ještě jinou spřízněnou duši, které by osud nebohého mořského savce nebyl lhostejný. Přidal se k nim Scott Cosman žijící v sousedství a s jeho pomocí se nakonec záchrana podařila.
„Smekám před panem Hoffmanem klobouk,“ řekl novinářům, kteří se o příhodě dověděli až za dva dny, druhý zachránce Scott Cosman. „Bez jeho zápalu by se nám věc nepodařila. Odmítal se vzdát, i když se boj s tím monstrózním tělem zdál naprosto marný. Spokojený byl až tehdy, když se kosatka dostala do příbojových vln a vlastní silou odplula do moře. Dustin mě pozval na kávu a ještě hodinu potom jsme si sdělovali dojmy z našeho úspěšného záchranářského pokusu.“ (Plus)

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Na první pohled jde vidět, že máte s drahou polovičkou jiné myšlenky a trávíte více času každý po svém. Ono to zase tak nevadí. Aspoň si od sebe odpočinete a budete se věnovat dětem,…

Nejčtenější články

Doporučujeme