Dva cviky, které vás za 21 dnů zbaví bolesti zad! Zvládnete je i u počítače

25. 3. 2019
Pokud máte sedavé zaměstnání a trávíte hodiny u počítače, pak vás velmi pravděpodobně bolí záda, ramena nebo i kolena. A za všechno obvykle mohou nesprávné návyky, zejména nevhodné držení těla. Jak to napravit? Zkuste tyhle dva cviky na záda, které můžete provádět i v kanceláři, a po jednadvaceti dnech uvidíte, jak se budete cítit lépe!

Každý sval musí dělat svou práci

Tyto cviky patří do unikátní metody cvičení Fit Pain Free, kterou sem do České republiky přivezla zkušená cvičitelka Hana Toufarová. V podstatě jde o jednoduché izolované cvičení, které se zaměřuje na jednotlivé svaly. „Zásadní je, aby v našem těle pracoval každý sval správně. Když nějaký sval nepracuje, udělá za něj jeho práci jiný sval. To znamená, že pracuje za dva. Tento náhradní sval se časem unaví a s pohybem pomůže další sval. Všechno se začne řetězit až nám tělo řekne dost. Zkrátka se přetíží, a tehdy začneme pociťovat bolest,“ vysvětluje Hana Toufarová. 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslouchejte hlasy svého těla a dopřejte si odpočinek při oblíbených činnostech. Jakmile si začnete nosit stres z práce domů, nastanou vám krušné chvilky. Proč si kazit náladu okolnostmi,…

Nejčtenější články

Doporučujeme