Džínsy pro maximální svobodu

3. 7. 2007
Džínsy pro maximální svobodu
Pokud jste si mysleli, že v módě již nelze nic nového vymyslet, jste na velkém omylu. Dokonce i klasické džínsy procházejí díky nově objevených technologiím proměnou. Aby tato nedílná součást šatníku žen i mužů zůstala i nadále stejně populární, bylo třeba přistoupit k novým postupům. A tak vznikla zkroucená nohavice umožňující maximální svobodu pohybu.

Nová generace Levi’s Engineered Jeans kombinuje dokonalý design a smysl pro detaily. Je pro ni charakteristický revoluční 3-D design s točenými švy, které umožňují maximální svobodu pohybu. Tato kolekce byla navržena pro mladé, progresivní zákazníky, kteří rádi zdůrazňují svůj styl a individualitu. Modely skvěle padnou všem – nabízejí širokou škálu střihů pro různé typy postav – od úzkých po plandavé nohavice. Základním charakteristickým prvkem letošní kolekce je setkání přírody s rokenrolem. Denim střední tloušťky má autentický obnošený vzhled, kterého bylo dosaženo záměrným poškozením denimu, šmouhami a ošoupáním.

Linii Levi’s Engineered Jeans navrhl dánský designér Rikke Korff, který v ní propojil propracovaný vzhled úzkých dvojitých stehů s designem 21. století. Původní koncepce vychází ze skutečnosti, že originální styl denimu je charakterizován „zkroucenou nohavicí“ – přirozeným pomačkáním denimové látky v důsledku nošení – umožňující větší svobodu pohybu.

Hitem dámské řady džínsů jsou volné kalhoty Pilar Shaped Jean, nízké bokovky s nádechem ženskosti a nedbalosti. Mají perfektní 3D design s točeným švem. Kalhoty jsou celkem široké, připomínající původní džínsy 501 anebo původní kalhoty z bavlněného kepru. Dalším bestsellerem jsou džínsy American Shaped Jeans, vyznačující se sexy rovným střihem a atraktivní tzv. Hight Contrast povrchovou úpravou. Pro letošní kolekci je charakteristický symbol černobílého zavíracího špendlíku na všech kapsách.

Pánská linie je založena na volném střihu vyjadřujícím myšlenku „svobody pohybu“. Model Icon Shaped Jean je rovného střhu s úzkými nohavicemi a hodí se pro každou příležitost – je možné nosit přesně padnoucí velikost anebo větší k vytvoření ležérního stylu. Střih džínsů Utitlity Shaped Jean je určen pro ty zákazníky, kteří touží po ještě vyšší míře pohodlí – pro aktivní mladou generaci.

Původní 3-D design džínsů byl patentován 9. června 1999. Jejich úspěch byl okamžitý – během několika let se točený šev stal jedním z nejpopulárnějších prvků – doslova ikonou – městského stylu módy. Levi's Engineered Jeans se postaraly o návrat nové generace evropské mládeže k džínsům a nastolily novou estetiku. Design točeného švu je hitem evropských metropolí módy. Přeměna od funkčního oblečení v módní trend proběhla díky ženám, což je koneckonců typické pro vývoj džínsů v módě. V roce 1935 vytvořil Levi's první džínsy pro ženy na světě a časopis Vogue je okamžitě vyhlásil za módní artikl, a ne pouze praktické oblečení známé z westernů.

Původní myšlenka vytvoření džínsů Engineered Jeans vycházela z postřehu, že džínsy ztrácely v důsledku pokrčení nohy svůj původní tvar, že bavlněná látka, používaná při výrobě denimu, má tendenci stáčet se ve směru tkaní. Většina džínsů Levi's byla tkána směrem doprava a látka se po vyprání „stáčela“ do pravé strany. Tato vlastnost byla odstraněna v sedmdesátých letech pomocí procesu, který po praní natáčel denim do jeho původní podoby. „Stočené“ nohavice původních džínsů tudíž odpovídaly přirozeným pohybům těla a umožňovaly jejich větší volnost. Toto zjištění perfektně využil Rikke Korff a navrhl originální design Levi's Engineered Jeans.

Levi's Engineered Jeans jsou nepochybně největší revolucí v estetice džínové módy od vytvoření džínsů Levi's 501. Podobně jako tradiční džínsy s pěti kapsami byly čisté linie nových modelů prověřeny časem a potvrdila se jejich pozice moderní ikony.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pomyslná půlka týdne bude zlomová a může se stát, že se také párkrát zapotíte. Máte však jednu velkou výhodu. U nadřízeného jsou zafixovány plusové body. Vlastně budete mít štěstí v…

Nejčtenější články

Doporučujeme