E-miminka na Internetu

13. 1. 2000
Tak už je to tady. Po virtuálních obchodech tu máme virtuální miminka na Internetu.

E-miminka na Internetu

V poslední době se náš Internet rozrostl o nové zajímavé servery zajímající se o problematiku miminek. Rozsah informací je různý a většinou vše začíná u početí a končí u narození popřípadě vše pokračuje dál péčí o miminko. 
V následujících odstavcích Vám ukážeme, jaké zajímavé servery to jsou a co nabízejí.

Server Miminka.cz na adrese http://www.miminka.cz/
Nabízí v pěkném grafické ztvárnění opravdu široký záběr informací formou článků, které vycházejí jednou až dvakrát denně. Zabývá se zdravím, těhotenstvím a porodem, dává Vám možnost přispívat a vyměňovat si tak názory na různé výrobky a zkušenosti. Nezapomíná také na nemoci a partnerské vztahy. Tento server je opravdu zajímavý a stojí za to ho navštívit. Aktuální články na tomto serveru jsou:

  • Práce u počítače v těhotenství?
  • Rakovina děložního hrdla a její prevence
  • Méně je více - o sexu
  • Klasické prohřešky- Je vaše dítě mezi 2. a 3. rokem vybíravé v jídle, neposlouchá a nezdraví, nebo je to úplný andílek? 
  • Výživa dítěte v prvních třech letech
  • Trocha praxe z hraní her. Existuje spousta teorií jak si malé děti hrají.
  • Klidný spánek - ale jak ho dosáhnout
  • Jak se vyvíjí miminko v těle matky?
  • Jak dostat vašeho miláčka tam, kde ho chcete mít..

Server Život broučka na adrese http://www.mlboleslav.cz/broucek/ je bohužel již u konce. E-miminko se narodilo 23.srpna loňského roku a uvidíme, jestli se dočkáme dalšího pokračování. I přesto je na serveru mnoho zajímavých informací o porodu, anestetikách a analgetikách, o výbavičce, komplikacích při porodu. Najdete zde cvičení na posílení svalů, čeho se vyvarovat, obtíže v těhotenství, kdy volat lékaře? Zajímavé stránky jsou o sexu v těhotenství? A samozřejmě zde najdete také fotogalerii.

Další ze serverů je Rodina.cz, který se komplexně věnuje rodině a dětem. Na adrese http://www.rodina.cz/emiminko/ je příběh děňátka, které se ještě ani nenarodilo, je teprve v 17. týdnu těhotenství a tak můžete v reálném čase společně s maminkou sledovat celý průběh těhotenství. E-miminko na Rodině právě oslavilo Silvestr na Slovensku a maminka musela na zubní prohlídku.

Na adrese http://www.web-city.cz/~kamensky/index.htm je server s podtitulem:
               Chcete mít miminko ? Čekáte miminko ? Máte doma miminko ?
Server, kde můžete přispívat do anket a posílat fotografie svých miláčků. Se rozdělen do několika oblastí:
Těhotenství - kde se můžete dočíst něco o početí miminka ( kdy a jak dochází k oplodnění vašeho vajíčka, co dělat, když nemůžete otěhotnět ), o těhotenských příznacích, dozvíte se k jakým změnám dochází u vás a u vašeho budoucího miminka po celých devět měsíců.
Porod - zde naleznete, co si máte vzít sebou do porodnice, jak vybrat jméno pro vaše miminko, přečtete si, co vás čeká během porodu. Vše od porodních bolestí až po porod císařským řezem.
Máme doma miminko - zde si můžete přečíst o šestinedělí, něco o kojení, o umělé výživě, jak přecházet na pevnou stavu, jak jej naučit chodit, jak děňátko uspávat, jak jej oblékat, koupat a přebalovat.
Další zajímavé stránky jsou Žvatlání, Putování s miminem, Burza.

Na stránkách Českého statistického úřadu http://www.czso.cz/cz/cisla/analyzy/jmena/jmena.htm si můžete zjistit, jaká jména jsou nejpoužívanější a vybrat tak to správné jméno. Vězte, že v poslední statistice bylo zjištěno, že nejpoužívanější jména u holčiček jsou: Tereza, Kateřina, Michaela  a u chlapečků: Jan, Jakub a Tomáš.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Střelci, jste věční optimisté, a to vás nabíjí. Na všem vidíte jen dobré věci a nebojíte se pokořit nejvyšší stupně dřiny. Nyní se nemusíte bát, že vám dojdou síly. Podzimní energie…

Nejčtenější články

Doporučujeme