Edward Christopher Sheeran se narodil 17. února 1991, letos tak oslavil 27. narozeniny Profimedia

Edward Christopher Sheeran se narodil 17. února 1991, letos tak oslavil 27. narozeniny Profimedia

Většina jeho tetování má nějakou vazbu na jeho kariéru Profimedia
Jedno tetování například označuje jeho první singl The A-Team, jiné zase znázorňuje další píseň Bloodstream Profimedia
Ed Sheeran má na svém kontě mnoho ocenění Profimedia
Britský zpěvák dává svým kytarám jména Profimedia
10
Fotogalerie

Ed Sheeran míří do Prahy: Co jste o slavném zrzkovi možná nevěděla?

Ed Sheeran se po dlouhém čekání konečně vrátí do Prahy. Na letišti v pražských Letňanech odehraje v příštím roce pro obrovský zájem hned dva koncerty, a to 7. a 8. července 2019. O sympatickém zrzkovi z Velké Británie se toho napsalo již mnoho, ale možná jsou stále věci, které o něm netušíte!

Pojmenovává svoje kytary

Je známo, že většina muzikantů si svých kytar váží natolik, že jim často dává přednost před ženami či milenkami. Ed Sheeran má ke svým kytarám také blízký vztah a dokonce jim dává jména, akorát že mužská. V jeho sbírce jsou Lloyd, Felix, Cyril, Trevor, Keith, Nigel a ta, na kterou hraje o víkendech doma, se jmenuje James The Second.

Pokračování 2 / 10

Vymazal sprostá slova ze svých textů na žádost taxikáře

Písně na albu, které se prostě jmenuje "X", byly původně poněkud drsnější a v některých se vyskytovaly vulgarismy. Ed Sheeran je ale přepsal poté, co vedl rozhovor s taxikářem, který ho o to požádal. Chtěl to kvůli své dceři, která je fanynkou zrzavého zpěváka.

Pokračování 3 / 10

Ed Sheeran je závislý na sledování prodeje

Jakmile něco vydá, sleduje Ed Sheeran pečlivě na internetu, jak mu stoupají prodeje. „Je to proto, že jsem nikdy nebyl v ničem dobrý. Nikdy jsem nevyhrál nic ve sportu ani jsem nezískal žádné akademické ocenění. Tohle je jediná věc, ve které můžu vyhrát. Tedy pokud není zrovna v žebříčku Adele,“ vtipkuje zpěvák.

Pokračování 4 / 10

Ed Sheeran má plán, jak uniknout třetí světové válce

Pokud by snad náhodou přišla třetí světová válka, Ed Sheeran má plán, jak se jí vyhnout. Zažádá údajně o občanství na Novém Zélandu, protože pokud se podle jeho slov rozběhne válka, nikdo se nebude obtěžovat, aby šel útočit tak daleko.

Pokračování 5 / 10

Tancoval pět hodin denně

Když se chystalo natáčení klipu k hitu Thinking Out Loud, vzal s sebou Ed Sheeran na turné hned dva profesionální tanečníky, kteří s ním trénovali, a po dobu tří týdnů trávil pět hodin denně trénováním tance, aby mohl v klipu, jenž se natáčel po skončení turné, účinkovat. A vyplatilo se, na Youtube má video víc než 1,5 miliardy shlédnutí.

Podívejte se na klip k písni Thinking Out Loud:

Pokračování 6 / 10

Napsal song přímo na pohřbu

Píseň Afire Love z alba X je věnovaná jeho irskému dědečkovi, který dlouhých dvacet let bojoval s Alzheimerem, než v roce 2013 zemřel. Ed Sheeran dokončil tuto píseň přímo během jeho pohřbu. Trochu paradox k jeho zamilovaným písním a největším hitovkám, jako jsou Perfect, Shape Of You nebo Happier, že?

Pokračování 7 / 10

Pomáhá lidem mít sex

„Moje sestřenice jednou vyrazila s kamarádkami na víkendový výlet. V jednom baru k ní přišel jakýsi zrzek a zval ji k sobě domů se slovy – Mám v rádiu písničku, jmenuju se Ed Sheeran! Zřejmě mu to na jiné holky funguje. Možná jsou spousty zrzků, kteří to takhle zkouší. Nevadí mi to, aspoň si konečně užijí!“ prozradil sám zpěvák.

Pokračování 8 / 10

Jeho tělo je memento jeho kariéry

Jak jistě víte, Ed Sheeran má po těle spoustu tetování. Většina z nich má nějakou vazbu na jeho kariéru. Jedno tetování například označuje jeho první singl The A-Team, jiné zase znázorňuje další píseň Bloodstream. Na hlavě má dokonce tetování Lega jako odkaz na skladbu Lego House.

Pokračování 9 / 10

Životopis slušňáka: Ed Sheeran si přísně chrání soukromí

Život řady zpěváků se odvíjí podle motta "drogy, sex a rokenrol", i když pějí sladký pop nebo drsně rapují. To Ed Sheeran vyrůstal v katolické rodině s irskými kořeny. Od čtyř let zpíval v kostelním sboru. Na nějaké úlety moc času nemá, tvrdě pracuje, koncertuje a velmi přísně si hlídá své soukromí. Od léta 2015 chodí s Cherry Seaborn, o které se ví jen, že ráda hraje hokej a vystudovala Dukeovu univerzitu v Severní Karolíně. Pár má několik koček a na konci roku 2017 se tajně zasnoubil.

A možná už proběhla i svatba. Když se ho v pořadu pro webovou stránku Access zeptal moderátor na svatbu, pokrčil rameny a jen ukázal stříbrný prstýnek na prsteníčku levé ruky. A víc to nekomentoval. Nicméně žádné oficiální prohlášení nevydal, takže kdo ví? 

Pokračování 10 / 10

Ed Sheeran 2019: v Praze v Letňanech

Jak už bylo zmíněno, v příštím roce zavítá Ed Sheeran do Prahy, aby vám své hity zapěl naživo. Pro obrovský zájem se na letišti v pražských Letňanech budou konat hned dva koncerty, a to 7. a 8. července 2019. Lístky už jsou v prodeji a jejich cena se pohybuje od 1600 do 2300 korun. Více informací ke koncertu Eda Sheerana v Praze najdete ZDE.

 

Doporučujeme

Články odjinud