EDITA (40): Bývalka mého muže mi dělá v práci peklo

23. 4. 2017
EDITA (40): Bývalka mého muže mi dělá v práci peklo
Edita má svoji práci ráda a rozloučit se s ní rozhodně nechce. Denně ale musí svádět boje s bývalou partnerkou svého manžela, která se jí zřejmě mstí za svůj nepříliš vydařený život.

Nechci ze sebe dělat chudinku, ale poslední měsíce zažívám v práci peklo, a to všechno kvůli manželově bývalé partnerce. Chápu, že se jí v životě nedaří, ale copak za to můžu já? S mým mužem Jirkou jsme se poznali před deseti lety a o dva roky později jsme se brali, to už jsme čekali rodinu.

Věděla jsem, že měl přede mnou vážnou známost, dokonce se přiznal, že byl i zasnoubený. Prý se nijak extra ženit nechtěl, ale jeho bývalá byla o něco starší než on a zřejmě jí tikaly biologické hodiny. Do svatby ho prý tlačila, a tak ji požádal o ruku, aby jí udělal radost. Krátce na to mu ale došlo, že udělal chybu, zasnoubení zrušil a s bývalou se rozešel. Ano, chápu, že kdybych byla v její situaci, asi bych ho nenáviděla. Ale proč to mám teď odnášet já?

Zuzana – tak se jmenuje jeho bývalá partnerka – prý tehdy rozchod nesla velmi těžce, dělala mu žárlivé scény a zkoušela ho vydírat. Když jí za poměrně krátkou dobu došlo, že neuspěje, odstěhovala se na několik let do zahraničí. Od té doby o ní Jirka neslyšel, protože se odstřihla jak od něj, tak od jejich společných přátel.

Já ji nikdy neviděla a znala jsem ji jen z vyprávění. Nikdy jsem neměla potřebu po ní pátrat, v době, kdy jsme se s Jirkou poznali, už byla pryč a pro něj to byla uzavřená kapitola. Nejsem příliš žárlivá, natož na expřítelkyně, které zmizely z povrchu zemského… S Jirkou nám vztah klapal skvěle a o ruku mě požádal už po roce chození. Jak dodnes říká, na rozdíl od Zuzany si byl jistý téměř hned, že se mnou chce zůstat.

Začali jsme plánovat svatbu a já krátce před ní navíc otěhotněla, takže jsme byli nadšení. Pracovala jsem v té době už pár let ve firmě, ve které jsem dodnes a nemohla jsem si stěžovat. Práce mě opravdu baví, mám výborný plat a po letech působení i různé výhody. V práci mi vycházeli vstříc i co se týče péče o děti, nemusela jsem být denně v kanceláři od rána do večera a často jsem mohla pracovat i z domova.

Rozhodně jsem se neflákala, naopak, šéfové často říkali, že jsem v práci nepostradatelná. Ale to bývávalo. Před pár měsíci k nám totiž nastoupila nová šéfová a začal boj. Když nastoupila, věděla jsem o ní jen to, že pracovala v cizině a netrklo mě ani jméno Zuzana. Vypadala mile a zdálo se, že si budeme rozumět, takže jsem si nedělala těžkou hlavu. Pro mě se v práci nic neměnilo, takže jsem byla spokojená.

Vše se ale změnilo od chvíle, kdy jsme asi o měsíc později Zuzanu potkali s manželem na pochůzce městem. Jak už je vám asi jasné, byla to ta Zuzana, se kterou byl před lety zasnoubený… Druhý den mě v práci nepřivítala usměvavá šéfová, ale ledová královna, která se střídá s rozlícenou saní.

Veškeré mé výhody smetla ze stolu, šéfům si na mě neustále stěžuje, ačkoliv svoji práci odvádím stále tak jako předtím, snaží se mě pomlouvat před kamarádkami z práce. Co jsem slyšela, vrátila se ze zahraničí před rokem poté, co jí opět nevyšel další vážný vztah. Je o rok starší než já, moc dobře nevypadá, nemá žádné děti, partnera a asi ani přátele.

Když jsem se s ní snažila promluvit, v amoku mi vpálila do obličeje, že za její zpackaný život může můj manžel, tak mu to teď pěkně vrátí. Bohužel přese mě. Manžel se s ní snažil spojit – marně. Jelikož je to sestřenice jednoho z mých šéfů, tak pravděpodobně nepochodím ani u vedení. Teď je jen otázka, jestli mám zatnout zuby a počkat, jestli ji to časem přejde, nebo se vzdát práce, kterou miluji, a jít pryč, což by byla moje životní prohra.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Pokud máte nějaké to kilo navíc, tak se dejte do cvičení. Není to pro vás ideální koníček, ale nutnost. Uvidíte, že se vám bude tato aktivita líbit, protože si nakonec zpevníte všechny…

Nejčtenější články

Doporučujeme