Egypt: Roboti konkurují žokejům při velbloudích závodech!

7. 4. 2010
Egypt: Roboti konkurují žokejům při velbloudích závodech!
Roboti sice ještě nejsou tak vyvinutí, aby mohli zastoupit lidi v mnoha činnostech, ale v Egyptě a v několika dalších arabských zemích začínají vytlačovat lidské žokeje.

Při závodech velbloudů, které se tento týden v Egyptě konaly v rámci festivalu Sharqeya, se roboti několikrát umístili na velmi dobrých místech.

Příklon k robotickým žokejům je reakcí na mezinárodní kritiku. Mnohým lidem se nelíbí, že na velbloudech často závodí malé děti. Několik zemí, například Spojené arabské emiráty a Katar, už zaměstnávání dětských žokejů zcela zakázaly.

Vývoj robotů-žokejů podle listu Metro začal v roce 2001. Katarské úřady, které předjímaly zákaz účasti děti na závodech velbloudů, se tehdy obrátily na švýcarského výrobce K-Team se žádostí o pomoc. První katarští "závodní roboti" se představili už v roce 2004 a od té doby se jejich užívání po arabském světě velmi rozšířilo.

Během festivalu Sharqeya, který se koná u egyptského města Balbeis, soutěží velbloudi z mnoha arabských zemí. Mezi žokeji sice stále bylo hodně malých kloučků, ale roboti s nimi zdatně drželi krok.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Váhy, když v ničem nepolevíte a budete chytře uvažovat, otevřou se vám skvělé pracovní možnosti. Během víkendu byste měli nabrat dostatek sil, ať bláznivý profesní kolotoč vydržíte. V…

Nejčtenější články

Doporučujeme