Elegantní těhulka

18. 1. 2008
Elegantní těhulka
Oblékat může být někdy pěkná věda a co teprve v těhotenství. Zapomeňte na nadměrné svetry a trička neurčitých tvarů. I v radostném očekávání se nevzdávejte elegance a šarmu, který neodmyslitelně patří ke skutečné dámě.

Těhotná žena, ač si to sama někdy nemyslí, je půvabná a pro svého muže stále krásná. Pro šťastný průběh těhotenství muž přispívá svojí pozorností a projevem lásky. Budoucí maminka nesmí získat nesmyslný dojem, že je tlustá či nepřitažlivá.

Je samozřejmě důležité dbát o sebe nejen po stránce zdravotní, ale také vnější, vzhledové. To, jak se žena cítí, je-li spokojená a bezstarostná, výrazně přispívá k celkové pohodě v těhotenství.

Ať máte stále štíhlou postavu a přibíráte pomalu nebo vaše kilogramy narůstají raketovou rychlostí, potřebujete pohodlné oblečení, které skvěle sedí střihem, aby materiál nevyvolával alergii, aby vás nic nedřelo či neškrtilo. Oblečte si úzké kalhoty, na ně šatičky či halenku a jako třešinku na dortu zvolte jednoduché bolerko, které se střihem vyhne bříšku. Krásně budou vypadat šaty přestřižené pod prsy, tím se zdůrazní nejštíhlejší místo na těle těhotné ženy a dolů se jen nechají volně nařasené. Nejlepším tipem pro krásu je použití asymetrických střihů a nepravidelných délek.

Abyste nemusela stále utrácet za nové větší oblečení, nechte si ušít vícefunkční model. Z delších šatů se pomocí postranního řasení se šňůrkami rázem stanou mini šaty, které zkombinujete s legínami nebo při ještě větším stáhnutí máte skvělou tuniku. U bund je mistrovským nápadem několik řad zipů. Dle aktuální velikosti bříška zvolíte vhodný zip a pro pokročilejší stadium těhotenství jsou v bundě ukryty v postranních švech další zipy, které roztáhnou přední díl kolem bříška. V takovém modelu se budete cítit stále jako v bavlnce, protože vás nebude nic pnout. Pokud ráda nosíte doplňky, dolaďte svůj vzhled pomocí módní bižuterie či pěkného šátku.

Tuto sezónu představila Jiřina Tauchmanová kolekci určenou těhulkám. Tato česká módní návrhářka se do podvědomí zapsala díky originálním modelům pro dámy a pány a také díky nákladným svatebním róbám. S linií určenou pro nastávající maminky souvisí i řada otázek:

Proč jste se rozhodla vytvořit kolekci pro těhotné, paní Tauchmanová? „Myslím, že trh s těhotenskou módou má velké nedostatky. Kdo dnes chce nosit lacláče nebo vytahané šusťáky? Budoucí maminka se musí cítit krásná a musí z ní vyzařovat spokojenost.“

Co byste doporučila budoucím maminkám, aby se v oblečení cítily pohodlně? „Velmi pohodlné a po zdravotní stránce doporučované jsou podpůrné pásy. Ty se obvykle nosí pod oblečením, ale proč je nepoužít jako dekorativní prvek, který uleví a ještě zahřeje?“

foto: archiv Jiřiny Tauchmanové

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ze všech stran se na vás kupí problémy a vy si pomalu uvědomujete, že s tím musíte něco udělat. Největší trable jsou v práci, kolegům už dochází trpělivost ohledně uštěpačných poznámek.…

Nejčtenější články

Doporučujeme