Elektronika i kytary: Na Metronome míří Kraftwerk, Morcheeba i Gallagher

10. 6. 2019
Elektronika i kytary: Na Metronome míří Kraftwerk, Morcheeba i Gallagher
Předposlední víkend bude v Praze plný hudby. 21. A 22. června totiž na pražském Výstavišti bude konat hudební festival Metronome, kde se představí čtyřicet zahraničních i českých interpretů. Kdo vystoupí a na co všechno se na festivalu můžete těšit?

Lepší doprovodný program

Letošní doprovodný program se tak sjednotil a zaměřuje se na vědu a vzdělání, aby mohla Praha a její obyvatelé růst. Doprovodný program obsahuje letos pět zón, stan plný interaktivních hraček, hrací zónu. Na své by si měli přijít pamětníci i omladina. Těšit se můžete na koncept takzvaného fuck-up night s vědcem, kterému se něco nepovedlo, diskuze předních odborníků, kteří ve vzdělávání a vědě něco dělají. Konkrétně se můžete setkat s ekonomem Tomášem Sedláčkem, Ditou Přikrylovou, vědcem zaměřujícím se na vesmír Janem Lukačeviče, či Bobem Kartousem z Eduinu.

Placení

Areál se pro letošek rozšíří na plochu 120 tisíc metrů čtverečných. Novinkou je i otevření až do ranních hodin. Z loňska už si můžete pamatovat placení skrze pásky Cashless. Ty budou letos ještě propracovanější. „Už loni to mělo pozitivní odezvu. Ve světe je běžně zaběhlým systémem. Novinkou je, že letos bude cashless bez poplatků a bez nutnosti minimálních cen na vrácení," sdělil pro Blesk.cz Martin Voňka, ředitel festivalu. Odbavení by mělo být také rychlejší, díky navázání vztahu s německou firmou, která má daleko větší festivalu v malíčku. Platit navíc letos můžete nejenom páskou, ale i Mastercard kartou.

Větší plynulost

Aby se u vchodu nevytvářely nekončící fronty, bude mít přístupová cesta dvě odbavení - a to na recepci, kde si návštěvníci vymění lístek za pásku a následně už jen projdou turnikety. „Věříme, že vstup do areálu bude plynulejší než v předchozích letech," říká Voňka. Pohyb po areálu by měl být také snazší. Zatímco loni byla mezi hlavními pódii vedla jen jedna trasa, nikdy se backstage hudebníků rozdělila, čímž se vytvořil i průchod z opačné strany.

Pohodlí od záchodů po odpočinek

Metronome se snaží myslet na pohodlí na všech úrovních - od začlenění prostorů v Křižíkových pavilonech, přes recyklované nádobí, vratné kelímky, až po komfortní vyprazdňování. Počet toalet se pro letošek zdvojnásobil. Pro větší pohodlí nebudou chybět ani plochy zeleně, odpočinkové zóny a tribuny na sezení.

Poslechněte si nový hit Liama Gallaghera:

 

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Venuše je v nevlídném postavení k vašemu znamení, a proto si nerozumíte s partnerem a zdá se vám kapánek přecitlivělý. Přepadá vás pocit, že už pro vás není tak atraktivní a vlastně ho…