Eliška (29): Máme sex ve třech a je to fajn

13. 11. 2015
Eliška (29): Máme sex ve třech a je to fajn
Nikdy jsem to neplánovala. Přesto se to stalo. Není to žádný ústupek partnerovi ani touha experimentovat. Opravdu si to užívám. Navíc nám švédská trojka natolik vyhovuje, že uvažujeme i o společném soužití.

Než jsem potkala Aleše, měla jsem několik vztahů, žádný ale nebyl příliš vážný. Ten předchozí skončil hodně bolestivým rozchodem a já se zařekla, že žádného chlapa nechci hodně dlouho ani vidět, natož si s ním něco začít. Nejvíc mi v tu dobu pomohla práce, shodou náhod jsem povýšila a mohla se soustředit na kariéru.

Díky vyššímu platu jsem si pak konečně mohla dovolit vlastní podnájem. Nejdřív mě soukromí, které jsem měla poprvé po několika letech, nadchlo, ale už po pár týdnech jsem zjistila, že mi samota nedělá dobře. A tak jsem mezi známými rozhlásila, že hledám spolubydlící, a za pár dnů se ke mně přistěhovala Jana.

Sex s holkou

Vycházely jsme spolu dobře a brzo se staly kamarádkami. Jana byla taky zrovna sama, takže jsme společně podnikaly všechno možné. Nebyly jsme zahořklá dvojice, která by nadávala na chlapy, ale ani jsme nedělaly nic proto, abychom samy nebyly. Pak asi po půl roce společného soužití jsme si jednou večer otevřely víno a zapovídaly se nějak víc. "Už jsi někdy spala s holkou?" zeptala se mě nečekaně Jana. Zaskočeně jsem se zasmála. "Ježiš, ne, já nejsem na ženský. Snad mě nechceš balit?" Vrátila mi úsměv a pokrčila rameny: "Já si taky myslela, že nejsem. Ale asi každá ženská je trochu bisexuální. Já to prožila a líbilo se mi to. A ty jsi fajn, takže kdybys někdy chtěla zjistit, jaké to je, já se bránit nebudu."

Lesbičky jsme nebyly

Byla jsem v šoku, nějak jsem to zahrála do autu a pak jsme se k tomu už nevrátily. Jana se naštěstí chovala jako dřív, takže nenastala žádná trapná situace, ale mně to pořád vrtalo hlavou a čím dál víc mě to lákalo. Zkusit se může všechno, říkala jsem si, a kdy jindy, když ne teď, když jsem mladá, single, o nic nejde? A tak nastal další večer s lahví vína, já Janě naznačila, že bych si dala říct, a následovala noc, která mi ukázala, že se ženou je to stejně pěkné jako s mužem.

Další půlrok jsme žily jako "kamarádky s benefitem". Nebyl z nás pár, ale zvykly jsme si, že několikrát týdně spolu máme sex, oběma se nám to líbilo. Nedělaly jsme si na sebe nároky, bylo to zkrátka příjemné zpestření. Když se pak Jana rozhodla odjet na rok do Británie, obrečely jsme to spíš jako kamarádky, ale víc v tom nebylo.

Pár měsíců na to jsem se seznámila s Alešem. Od začátku mezi námi byla hlavně obrovská fyzická přitažlivost, ale pak jsme zjistili, že si rozumíme i mimo postel, a náš vztah postupně nabíral na intenzitě. Po roce se nastěhoval ke mně a žili jsme jako každý jiný pár. S Janou jsem si občas napsala, pobyt v Británii si prodloužila o další rok, pak ještě o jeden.

S Alešem nám to pořád klapalo, ale v posteli to začalo nepatrně drhnout. Začali jsme kdysi s takovou razancí, že už nebylo moc kam jít dál. Už nevím, jak jednoho dne přišla řeč na naše fantazie a touhy, když Aleš prohlásil, že chce ještě v životě zažít sex ve třech. Čekal, že se rozčílím, ale já jen klidně prohlásila: "Když by to bylo s pěknou holkou, proč ne?" A vyprávěla jsem mu o Janě. Nakonec jsme se všemu zasmáli a už se k tématu nevraceli.

Bylo to přirozené, jako bychom to dělali odjakživa

Jenže pak se vloni na Vánoce Jana vrátila do Česka. Ozvala se mi, zašly jsme na kafe, pak jsem ji pozvala domů - a milovaly jsme se spolu snad ještě krásněji než dřív. Aleš byl pryč a já vůbec neměla výčitky svědomí, pocit, že ho podvádím. Připadalo mi, že se ženou se to prostě jako nevěra nepočítá. A navíc o Janě věděl.

Seznámila jsem je spolu o měsíc později, spíš jako dva své kamarády. Udělalo mi radost, že si byli sympatičtí a oba mi pak v soukromí prozradili, že druhý se jim líbí. Nikdo z nás to neřekl nahlas, ale nějak jsem měla pocit, že směřujeme k nevyhnutelnému, že to prostě jednoho dne musí přijít.

Švédská trojka

Stalo se to v březnu, když Aleš slavil narozeniny. Popíjeli jsme v baru, předaly mu dárky, ale pak si mě vzal stranou a pošeptal mi, že touží ještě po jednom dárku, a ten bychom mu mohly s Janou dát. Pak už to netrvalo dlouho, odjeli jsme k nám do bytu a tam měli sex ve třech. Skvělý, úžasný, bez žárlivosti, trapných okamžiků. Všechno to bylo naprosto přirozené, jako bychom to dělali takhle odjakživa.

A od té doby je Jana nedílnou součástí našeho vztahu. Žiju s Alešem, ale Jana je u nás - nebo my u ní - dvakrát třikrát týdně a milujeme se. Všem nám to tak vyhovuje švédskou trojku si užíváme, aniž by někdo žárlil. Já samozřejmě spím i jen s Alešem, párkrát se stalo, že jsem byla i sama s Janou. Oni dva spolu ne, pokud vím, ale i kdyby ano, nevadilo by mi to. Nesnesla bych nevěru s někým jiným, ale oni ke mně oba patří.

Nevím, jestli by to někdo jiný pochopil, nikdo o našem trojúhelníku neví. Byla jsem to já, kdo první navrhl, že by se Jana mohla přistěhovat k nám. Zatím jsme tu otázku nechali otevřenou, přece jen by to bylo něco úplně jiného, byla by tu otázka budoucnosti. Co když bude chtít někdo rodinu? Ale mně se ta představa líbí. Když je nám spolu dobře, proč ne?

Eliška, 29 let

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Berani, po pracovní stránce se mnohé změnilo. Už si na nic nestěžujete a podřizujete se šéfovým pokynům. Zjistili jste, že konflikty nemají cenu a tímto krokem si upevňujete pevnou…

Nejčtenější články

Doporučujeme