Elixír mládí

12. 3. 2008
Elixír mládí
Každodenní péče dělá pleti moc dobře, ovšem ani ta postupem času sama o sobě nestačí. Zašedlá barva, vrásky, nestejnoměrné zabarvení … to vše se neblaze podepisuje na celkovém vzhledu. A přitom stačí tak málo, jen přidat do běžné péče kapku účinného elixíru.

S odličovačem, tonikem a krémem vystačíte pouze v případě, že se nepotýkáte se stresem, nečistým vzduchem a „špatnými“ geny. Právě tyto faktory se totiž neblaze podepisují na celkovém stavu pleti, která rychle ztrácí zdravý jas, pevnost a hebkost.

Na její obnovu přitom stačí jen opravdu málo, stačí do každodenního rituálu péče o pokožku zařadit některé vysoce účinné sérum.

Vybírejte si podle svého věku, nemá totiž příliš brzo nasazovat extra silné přípravky. Raději volte ty, které pleti opravdu prospějí.

25+ Kolem 25. roku se na pleti objevují první známky stresujícího životního stylu. Málo spánku, kouření, nesprávná životospráva a život ve městě si začínají vybírat dvou daň. V tomto období je především dbát na ochranu před škodlivými slunečními paprsky a to po celý rok nejen na dovolené u vody. A samozřejmě začít napravovat chyby dřív než se ještě zhorší.

Pod svůj obvyklý denní krém, který obsahuje potřebnou UV ochranu, naneste pár kapek séra z řady Derma Genesis od L'Oreál. Tento vodný gel, obohacený o o kyselinu hyaluronovou, zajišťuje intenzivní zjemňující účinek a skutečně jasnou zářivost pleti. Jedinečná technologie celé řady s dává za cíl vytvářet nové buňky a zachovávat viditelně mladistvý vzhled pokožky. K tomu pomáhá spojení již zmiňované kyseliny a Pro-Xylanu, originální molekuly, která zvyšuje tvorbu proteinů na buněčné membráně a tím umožňuje kyselině pevně se navázat na buňky a zajišťovat opravdu efektní hydrataci a regulaci.

30+ Po třicítce se objevují první vrásky, ať již ty mimické, z vysušení či samotným působením času. Zde již se samotnou hydratací nevystačíte. Je potřeba nasadit silnější zbraně, které zabrání poškození pokožky volnými radikály a kyslíkem, který sice pleti prospívá, ale na druhé straně způsobuje její oxidaci a předčasné ochabování.

Primordiale Cell Defense Serum od Lancôme je první sérum s dvojím účinkem, které pleť chrání i obnovuje - blokuje 99 % volných radikálů působících na pleť a tím brání jejímu oxidativnímu poškození, které je jedním z klíčových faktorů způsobujících stárnutí pleti.

Ačkoli je kyslík jedním ze životně důležitých prvků, může se ve spojení s UV paprsky, znečištěným ovzduším, kouřením nebo přemírou stresu ukázat jako nestabilní. Za přítomnosti těchto vlivů se kyslík stává agresivním a způsobuje série oxidačních reakcí, které jsou jedněmi z významných příčin předčasného stárnutí pleti. Jakoby pleť rezivěla. Laboratoře Lancôme, vybavené zkušenostmi z třicetiletého výzkumu boje s oxidací, vyvinuly Cell Defense Complex: jedinečný a velmi silný antioxidační komplex se širokým polem působení, který je schopen zabránit tvorbě 99 % každodenních oxidativních agresorů.

40+ Okolo 40. roku věku začne pleť obličeje ztrácet svoji přirozenou pružnost a začíná povadat. Jak stárneme, slábnou mechanické vlastnosti naší pleti, struktura pokožky ztrácí pravidelnost a její pevnost ochabuje. Obličej pomalu ztrácí své pevné kontury, stále častěji se objevují hlubší vrásky a mladiství jas vzal za své.

Vědci z Globálního technického centra Oriflame proto přišli s novou technologií Bio SpringTM, která je postavená na kombinaci nejmodernějších vědeckých poznatků a aktivních přírodních složek, jež přispívají k obnově přirozených liftingových vlastností pleti. Právě tuto unikátní technologii využili v nové řadě Lift Expert. Pleťová kosmetika Lift Expert je skvělý pomocník pro obnovu mladistvé pevnosti a vzhledu pleti.

Liftingové sérum podporuje obnovu a zpevnění obličejových kontur. Technologie Bio Spring zvyšuje pružnost pleti, vypíná ji a pleť tak vypadá výrazně mladistvěji. Složení je obohaceno o retinol, který pomáhá obnovovat pleťové buňky a redukovat i hluboké vrásky.

50+ V padesáti letech začíná docházet k urychlení stárnutí pleti. Hormonální nevyrovnanost spojená s menopauzou spolu s věkem a opakovaným vystavováním kůže působení slunce způsobují vážné změny v každé vrstvě kůže. V péči o pleť je proto nutné zaměřit se na pevnost, snížení pigmentových skvrn a rozjasnění. Samozřejmostí je také zvýšená hydratace každé ráno i večer.

Zbraň silného kalibru představuje luxusní značka Lancome v podobě obnovujícího séra Absolue Ultimate ßx, které se používá pravidelně každé den ráno a večer pod pleťový krém. Absolue Ultimate ßx kombinuje dokonalou účinnost a neuvěřitelné výsledky díky propojení dvou koncentrovaných složek Pro-Xylane a obnovovací sítě βio-network. Ta je obohacená o divoký sladký brambor, sóju, mořské řasy a ječmen, působí na znovuobnovení životních funkcí pleti. Absolue Ultimate ßx je obohaceno o kyselinu kojovou, která snižuje počet, velikost a intenzitu pigmentových skvrn.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Jste zvyklí vyčnívat z davu, což by nebylo na škodu v případě, že to není kvůli neshodám s šéfem. Stále se dohadujete o stylu odvedené práce. Brzy rozseknete, kdo má pravdu. S opačným…

Nejčtenější články

Doporučujeme