Elton John: Hudební ikona s talentem od boha. Co všechno o něm nevíte?

3. 5. 2019
Je mu už sice dvaasedmdesát, ale pořád to umí rozbalit. Má hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, jeho voskovou figurínu najdete v londýnské sbírce Madame Tussaud, má několik cen Grammy a je nositel Řádu britského impéria. Sir Elton John často koncertuje i v České republice a vždycky s přehledem svoje koncerty vyprodá. Příští týden, 7. května, vystoupí v pražské O2 aréně znova. Co všechno jste o něm možná nevěděla?

Elton John není jeho skutečné jméno

Narodil se jako Reginald Kenneth Dwight rodičům Stanleyemu a Sheile Dwightovým. Říkali mu Reg nebo Reggie, ale v roce 1972 si legálně změnil jméno, protože s tím původním už nechtěl být spojován. „Reg je nešťastná část mého života,“ řekl kdysi autorovi své biografie Davidu Buckleymu. „Když mi může moje maminka říkat Elton, pak můžou i všichni ostatní,“ dodal. Své současné jméno si zvolil podle zpěváka Long Johna Baldryho a saxofonisty Eltona Deana, kteří s ním hráli v kapele Bluesology.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Merkur je k vám vlídný a podporuje myšlenkové pochody. Díky tomu prahnete po seberozvoji a jdete si za svým cílem. Máte však neblahý pocit, že vám někdo hází klacky pod nohy. Situaci…

Nejčtenější články

Doporučujeme