Emocionální překážky podle horoskopu: Býci jsou urputní, Berani se urážejí | Zdroj: Istock

Zdroj: Istock

Emocionální překážky podle horoskopu: Býci jsou urputní, Berani se urážejí

Každý jsme jiný. A podle toho se liší také naše schopnost vypořádávat se s emocemi. To, jak zpracováváme pocity, ovlivňuje vrozený temperament, který závisí podle astrologů na znamení zvěrokruhu. S čím mají jednotlivá znamení nejčastěji problém? Přečtěte si, jak se vypořádáváte s pocity podle horoskopu.

Vodnář (21. 1. — 20. 2.)

Vodnáři jsou neradi konfrontováni s problémy a vyhýbají se upřímným rozhovorům. Neradi projevují navenek své emoce. Dokonce i z milostných vztahů raději utečou, než aby museli projevovat své skutečné pocity a řešit neshody. Zrozenci Vodnáře dokážou být pasivně agresivní a stejným způsobem také prosazují své myšlenky, když se setkají s opačným názorem než s vlastním. Nikdy nedovolí svým emocím, aby nad jejich myšlením převzaly kontrolu.

Někdy jsou Vodnáři přehnaně praktičtí a neromantičtí. Vodnář se jen málokdy dokáže povznést nad starými křivdami a chová v sobě zášť i k lidem, kteří mu kdysi dávno ublížili. Dalo by se říct, že Vodnáři neodpouštějí. A protože si často drží odstup i od svých vlastních emocí, pokud jim někdy ublížíte, rozhodně nečekejte, že se nad vámi slitují. 

Co čeká jednotlivá znamení na podzim? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 11

Ryby (21. 2. — 20. 3.)

Ryby jsou známé slovíčkařením. A to většinou ve chvíli, kdy se s nimi druzí snaží navázat upřímnou konverzaci. Namísto upřímného rozhovoru se ostatní od Ryb většinou dočkají jen provokativních slovních hříček a ironických dvojsmyslů. A právě sarkasmus je další nevalnou vlastností Ryb, pro kterou je někteří moc nemusí. Jsou to cynici, kteří se ke všemu novému stavějí skepticky.

Opatrností se Ryby chrání před možným zklamáním od ostatních. Jsou hodně konzervativní a mají rády rutinu. Za dobrodružstvím se většinou vydávají raději pouze ve své fantazii. Nezdráhají se ani lhát, například když vyprávějí svou verzi příběhu. Lidmi totiž často manipulují hrou na city. Často ze sebe dělají obětní beránky. Tímto způsobem se snaží získat si sympatie okolí.

Pokračování 3 / 11

Beran (21. 3. — 20. 4.)

Berani jsou známí tím, že si rozhodně neberou s nikým servítky. Jedinci narození v tomto znamení proto bývají drzí, hrubí a neomalení. Tyto nelichotivé vlastnosti Beranů jsou většinou způsobené tím, že jim někdo kdysi hodně ublížil. Nevybíravé chování proto používají jako svůj obranný mechanismus. Zrozenci tohoto znamení si často mylně myslí, že když jim bylo ublíženo, mohou i oni ubližovat všem okolo.

Nikdy se nepouštějte s Beranem do hádek a diskuzí. Stejně vám totiž nedá za pravdu, navíc jsou Berani opravdu hodně popudliví. Jakýkoliv nesouhlas nebo jiný názor berou jako narážku nebo útok proti své vlastní osobě.

Pokračování 4 / 11

Býk (21. 4. — 21. 5.)

Zrozenci ve znamení Býka nepřijímají jiné názory, než jsou ty jejich. Pokud mají s někým opačné pohledy na věc, musí si ten svůj prosadit za každou cenu. A to i v případě rizika ztráty přátelství či partnerství. Navíc Býci nedokážou být přizpůsobiví. Spolupráce s nimi tedy může být dost obtížná. Býk dává všem jasně najevo, že musejí hrát podle jeho pravidel. Nerad se přizpůsobuje, a s čím nesouhlasí, to ani nerespektuje.

Býci se kromě toho někdy bojí zkoušet nové věci, protože mají rádi své pohodlí a životní jistoty. To je často vede ke konzervativním přístupům a stereotypům. Slabost pro luxusní věci a přepych někdy vede Býky k nadměrnému utrácení. Asi není nutné zmiňovat ani Býkovu tvrdohlavost a schopnost jít hlavou proti zdi, když jsou o něčem přesvědčení. Býci musejí mít vždycky navrch a prosadit si svou. Stejně tak neumějí nechat věci jen tak být, což může způsobovat komplikace Býkovi i jeho okolí.

Pokračování 5 / 11

Blíženci (22. 5. — 21. 6.)

Blíženci mají hned několik osobností najednou a právě z toho plynou některé jejich problémy. Asi jen málokdo by o zrozencích Blíženců hádal, že si nevěří a jsou věčně nespokojení sami se sebou. Navíc jsou netrpěliví. Neustále o něco usilují. Ať už o víc znalostí, více moudrosti a více míst a předmětů k navštívení, o lepší plat nebo místo, další dovolenou nebo lepší záliby. Mají proto tendenci se tvrdě odsuzovat, pokud se jim zrovna nedaří to, co si předtím naplánovali.

Kromě toho jsou Blíženci hodně náladoví a nesnášejí stereotyp. Nevydrží ani chvíli v klidu a jsou v neustálém pohybu. To jim může způsobovat stres, který si pak vybíjejí svou nepříjemností k ostatním. Blíženci dokonale maskují své skutečné pocity. Když s někým mluví, volí svá slova tak, aby nikdo nepoznal, jak se doopravdy cítí. Mají také velké problémy důvěřovat ostatním. Nevynikají ani ve schopnosti se dlouze a naplno soustředit, protože je zajímá příliš věcí najednou.

Pokračování 6 / 11

Rak (22. 6. — 22. 7.)

Raci jsou sice citliví, ale zároveň také velice pohodlní. Vyhýbají se proto jakémukoliv sebemenšímu náznaku nepříjemností. Drží se své pohodlné zóny zuby nehty a raději přijdou s nějakou kreativní nepravdivou výmluvou, než aby z ní museli kvůli něčemu vystoupit.

Na pomoc od Raků v nečekaných situacích se tedy rozhodně nemůžete spolehnout. Raci jsou ke všemu většinou nedůvěřiví, někdy až paranoidní. Navíc si kvůli svým až přehnaně nerealistickým představám o vztahu mnohdy myslí, že pro ně nikdo není dost dobrý. Raci nesnášejí hádky, proto se při prvním náznaku konfliktu raději stáhnou do ústraní nebo utečou úplně.

Lev (23. 7. — 22. 8.)

O Lvech se obecně ví, že jsou hrdí a také namyšlení. S tím se pojí i jejich sobeckost a bezohlednost, které má většina Lvů na rozdávání. Většinou se neohlížejí ani na své blízké, když jde o plnění vlastních plánů či zájmů. Opačně to ale nefunguje. Aby toho nebylo málo, Lvi zbožňují pozornost, bez které se zkrátka neobejdou. Pokud je tedy někdo z jejich okolí ignoruje, vytáčí je to k nepříčetnosti a vzbouzí to v nich nepřátelské pocity.

Stejně se Lvi chovají také ve vztahu. Nesnesou, když nemají vaši plnou pozornost. Lvi mají tendence ospravedlňovat i své nesprávné chování. Pokaždé si najdou tu správnou výmluvu jenom proto, aby je ostatní měli rádi. Před Lvem byste se měli mít na pozoru také tehdy, pokud se zrovna neshodnete nebo se nemáte zrovna v lásce. Když se totiž Lev s někým pohádá, i v případě vzájemného ignorování mu přeje jen to nejhorší, o čemž neváhá také často fantazírovat.

Pokračování 7 / 11

Panna (23. 8. — 22. 9.)

Panny jsou známí detailisté a puntičkáři. Právě proto mívají často problém s tím vzdát se kontroly nad vším, co se kolem nich děje. Přestože je to občas dost vyčerpává, nemohou si pomoci. O své povinnosti se neumí s nikým dělit, často se jim tak kupí nad únosnou míru.

Panny jsou navíc kvůli svému smyslu pro detail přehnaně kritické nejen k sobě, ale především ke svému okolí. Tím po čase mnoho lidí kolem sebe odradí, protože je velice těžké se jim skutečně zavděčit. Panny jsou také přehnaně konzervativní, takže je jen těžko přimějete k tomu, aby s vámi vyzkoušely nebo objevovaly něco nového. Mají rády řád, kterého se drží. Život, který se řídí předem určenými návody a příručkami, jim vyhovuje nejvíc.

Pokračování 8 / 11

Váhy (23. 9. — 23. 10.)

Váhy se ze všech sil snaží, aby se zalíbily ostatním. Mnohdy se proto neštítí využít také intrik a neupřímnosti, jen aby si to s nikým nerozházely. Jdou rády s dobou, proto zkoušejí nové trendy a snaží se za každou cenu plavat s proudem. Kvůli sledování názorů ostatních Váhy ale někdy zapomínají samy na sebe i na své vlastní potřeby. Nemají mnoho vlastních ambicí ani cílů.

Možná z těchto důvodů jsou považovány za jedno z nejnudnějších a nejméně zábavných znamení zvěrokruhu. Ne všichni s Váhami rádi tráví volný čas, protože si s nimi někdy nemají ani o čem povídat. Když se navíc projeví jejich urputná snaha zavděčit se všem a za všech okolností, přicházejí Váhy i o ty nejstálejší přátele. Pozor by si měly dávat také na svou náladovost, která jejich společenské oblíbenosti zrovna nepomáhá.

Pokračování 9 / 11

Štír (24. 10. — 22. 11.)

Štíři jsou nejtajemnějším a nejzáhadnějším znamením zvěrokruhu. Neštítí se intrik a někdy se chovají doslova podle rčení kam vítr, tam plášť. Podobně jako jejich zvířecí protějšek mají i lidští Štíři pomyslný bodec, který se nezdráhají použít. Je možné, že ho použijí ve chvíli, kdy to od nich budete čekat nejméně. Dokážou předstírat, že je vše v pořádku, a najednou vás nepředvídaně zraní.

Štíři mají ve všech situacích rádi převahu a všechny vztahy považují spíše za strategickou hru na své cestě za úspěchy a mocí. Nikdy nedokážou být zcela upřímní, a to ani k lidem, na kterých jim záleží. Skrývají své skutečné emoce, takže jim nikdy nemůžete zcela důvěřovat. Když je zraníte, i když neúmyslně, „odvděčí“ se silným vztekem a touhou po násobné a kruté pomstě.

Pokračování 10 / 11

Střelec (23. 11. — 21. 12.)

Střelci mají rádi dobrodružství a do všeho jdou po hlavě. Kvůli tomu jsou ale často velice lehkovážní a nezodpovědní. Navíc nedokážou dobře snášet kritiku druhých vůči svým chybám. Jakákoliv negativní zpětná vazba Střelcům snižuje jejich už tak nízkou sebedůvěru. Kvůli tomu jsou často zatvrzelí a dělají špatná rozhodnutí.

Navíc se na ně nemůžete příliš spolehnout ani ve vztahu. Při prvních náznacích problémů mají Střelci tendenci raději rychle utéct než čelit přívalu emocí. Kromě toho jsou to fanoušci turistiky, adrenalinu a extrémních sportů, takže se doma dlouho nezdrží.

Pokračování 11 / 11

Kozoroh (22. 12. — 20. 1.)

Kozorohové jsou rohatým znamením, není se proto čemu divit, že jsou pořádně tvrdohlaví. Jejich největším problémem je neschopnost uznat vlastní chyby. V chování se navíc vždycky pohybují jenom mezi samými extrémy. Buď do příležitostí, které se jim nabídnou, dokážou dát ze sebe úplně všechno, nebo se o ně naopak vůbec nezajímají. Vše je pro ně pouze černé nebo bílé. Právě proto nejsou Kozorohové většinou schopní dělat žádné kompromisy. A to škodí jejich vztahům.

Kozorohové jsou introverti a často se chovají jako uzavření samotáři. Raději se drží stranou společenského života. To dělají zejména v případech, když jim někdo ublíží a Kozorohové nechtějí dovolit, aby kdokoliv viděl jejich zranitelnost. Zklamání a bolest proto raději dusí v sobě někde v ústraní, kde vyčkávají, až jim bude lépe. Když jsou zranění, ponoří se naplno do práce, aby své emoce nemuseli vůbec řešit. Nevýhodou je, že pracovním povinnostem Kozorohové často propadnou a nezřídkakdy se z nich stávají workoholici.

Doporučujeme

Články odjinud