Eni a konec léta u rybníka

8. 9. 2009
Eni a konec léta u rybníka
Rosničky povídaly, že za dva dny léto skončí. A tak mě panička sebrala, strčila do tašky na kolo a jely jsme na koupaliště. Někdo mu říká Tyfusák. To mě tedy fakt rozesmálo.

Protože kolo muselo do stínu a já zrovna tak, rozložila panička osušku pod vzrostlý ořech, ačkoliv o kousek dál leželi čtyři pánové ve společnosti krabic vína a vesele konzumovali. Ale musím říct, že byli vtipní. A evidentně měli rádi pejsky. Nad každým novým, který se objevil se radovali. Nejdřív jsem se trošku ježila, protože byli přeci jen dost hluční, ale za chvíli jsem si zvykla. Pár lidí časem kvůli tomu odešlo, že prý nějaký ožraly nebudou poslouchat. My jsme s paničkou ležely na dece, bez dovolení já nesmím ani na krok. A když bylo paničce moc horko, vzala mě na ruku a šla po kolena do vody. Mě držela na ruce a já z té výšky měla krásný výhled. Třeba na toho pěkného pána na dece pod námi.

Jo jo, dole pod námi leželi také čtyři pánové. Ti nepili nic. Tedy musím vám, holky, říct, že ten jeden byl opravdu k sežrání. Byl to krasavec opálenej, melírovaný vlasy, svalů tak akorát, no jen po něm skočit. Zálibně jsem na něj koukala a přistihla jsem paničku, že ona taky. A najednou jde kolem takovej starej pán s kulhavým malým bílým pejskem a ten pejsek si čichnul k dece toho pěkného pána. Ten vám vyskočil, jako by mu k dece čichl sedmihlavý drak a začal zhurta na toho starýho pána, ať si čokla hlídá, že on na něj není zvědavej. No, hned se mi líbil trochu míň. Starej pán pokorně říkal, že mu pejsek nic neudělal, ani na deku mu nešlápnul, jen se zastavil a čichl si a že se tedy omlouvá, i když neví za co. A ten hezoun začal vykřikovat, že nejde o to, jestli šlápl na deku nebo ne, že jde o porušování předpisů a tabule u vchodu že hovoří jasně a říká, že volné pobíhání psů a jejich koupání je zakázáno. A to vám povím, že začal cirkus. Totiž ti pánové vedle nás, co si dávali do nosu vínka, zastřihali ušima a ten největší začal hájit pejsky. Hájil je i sprostými slovy, která jsem ještě v životě neslyšela. Na jednu stranu mě těšilo, když říkal, že leckterej pejsek je čistotnější než plno lidí a na rozdíl od nich se chodí venčit do trávy na louku, na druhou stranu nemám ráda hádky a taky chápu, že každý prostě pejsky rád mít nemusí. Ten okonzumovanej pán se vztyčil a říkal: „Ty tlamo melírovaná, koukej se tomu starýmu dědovi omluvit, nebo tě vykostím!“ A druhej okonzumovanej pán mu říkal: „Neblbni Járo, jsi přece v podmínce!“ A ten první volal na třetího: „Slávo, pojď mu to nandat, ty sis to odseděl celý, tobě to projde!“ A melírovaný pán ležel a dělal, že nic neslyší. A objevila se paní s pánem a pejskem a ta paní byla taky okonzumovaná, asi už z domova. Její pejsek začal obíhat lidi kolem, kdo měl zájem, dostal od něj i pusinku. No to víte, co asi tak následovalo. Do hádky přibyla paní pejsková. A začalo se řešit, co pejsci mohou a nesmí, co lidi dodržují a co ne a ta paní se postavila, dala ruce v bok, i když při tom málem upadla a říká: „Jakýpak zakázaný koupání? Co mi to tu vykládáte? Koupáním rozumím to, když psa našamponuju a pak ho opláchnu. To, co dělá, když tady vleze do vody, není žádný koupání ale namáčení se.“

No, dopadlo to nakonec dobře. Každý měl svou pravdu a tak nějak se nakonec všichni na tom dohodli. „Pejskoví“ uznali, že každý nás milovat nemůže, byť se jim nad tím hlava kroutí kolem dokola, ti „Protipejskoví“ zase došli k tomu, že pes patří do přírody a pokud neobtěžuje, je na něj mnohdy lepší pohled než na leckterého člověka. I okonzumovaní páni v podmínce i bez. A v tu chvíli se objevila naše Katka s Kubíčkem, olízala jsem mu tvářičku a nějaká paní vedle nás říkala: „No fuj,“ a hned na to si utřela špinavou nohu do utěrky přehozené přes plechovku s řízkem.

Všechno je věc názoru. I to, že někdo pejsky miluje a druhý je nemusí. A že důležitý je respekt, ale rovněž tak pochopení a cit. No a léto nám skončilo. A tak vám přeju hezký podzim a hlavně prima lidi a pejsky kolem sebe a spoustu dobré nálady.

Vaše Eni

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestli vám dnes Jupiter přihraje lákavou nabídku tak, jak se k tomu chystá, tak ji můžete bez váhání přijmout. Postavení Jupiteru s Uranem je totiž slibné, což vám v každém směru nahrává.…

Nejčtenější články