Erotické filmy způsobují ženám potíže s viděním

1. 8. 2012
Erotické filmy způsobují ženám potíže s viděním
Je možné, že na začátek každého erotického filmu bude potřeba přidat varování o možném ovlivnění vašeho zraku. Nový výzkum totiž naznačuje, že ženy mohou po sledování „hardcore“ erotických filmů mít problémy s viděním.

Proč? Sledování těchto filmů snižuje množství krve proudící do té oblasti mozku, která zpracovává vjemy z vidění, zjistili vědci z University of Groningen Medical Centre v Holandsku. V nedávném výzkumu požádali dobrovolnice, aby sledovaly tři typy filmů: dokumentární, lehce erotický a hardcore erotický film. Výzkumníci pak pomocí mozkových skenerů sledovali stav jejich mozků. Výsledek ukázal, že množství krve proudící do vizuálního kortexu (části mozku) se při sledování hardcore filmů dramaticky snížilo. „Vidění se tak nevědomky rozostřilo. To ostatně potvrzuje známá skutečnost, že mnohým ženám se podobné filmy zdají málo detailní,“ uvedli vědci.

Foto: Profimedia.cz

ČTĚTE TAKÉ:
Klára Doležalová žije v létě mezi domorodci

ČTĚTE TAKÉ:
Co vše dokáže plastika?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Hlavou se vám teď honí věci související se zabezpečením do budoucna. Uvažujte o důchodovém připojištění a dalších výhodách. V práci trochu polevujete, protože jste z náhlých změn…

Nejčtenější články

Doporučujeme