Jana Štefánková Foto: Profimedia

Jana Štefánková Foto: Profimedia

Jana Štefánková se nebála odvážných modelů. Foto: Profimedia
Jana Štefánková vypadá, že vůbec nestárne. Foto: Profimedia
Jana Štefánková se svým partnerem Foto: Profimedia
Sára Saudková před lety Foto: Profimedia
17
Fotogalerie

Erotický hit 90. let: Kam se vytratily moderátorky diskuzního pořadu Peříčko?

90. léta byla v plném proudu a jednou týdně až 600 tisíc diváku setrvávalo u televize do pozdních večerních hodin, aby mohli sledovat nový díl erotické talk-show Peříčko. Moderátorky pořadu byly v té době hvězdy, dnes ale příliš vidět nejsou. Kam se poděly?

Vzpomínáte na Peříčko?

Když v roce 1994 začala v České republice vysílat první komerční televize Nova, přinesla na české obrazovky řadu nových televizních formátů, které diváci milovali. V roce 1997 to byla například erotická talk-show Peříčko, které se vysílalo jednou týdně. Diváci měli možnost sledovat spoře oděné moderátorky, které si do studia zvaly zajímavé hosty a diskutovaly s nimi na nejrůznější erotická a sexuální témata. Hosté byli většinou buď z erotické branže, nebo šlo o známé celebrity. Peříčko se přestalo vysílat v roce 2004, tedy téměř před dvaceti lety.

Jak vzpomínala Sára Saudková na Peříčko? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Jana Štefánková

Zřejmě nejsympatičtější moderátorkou pořadu Peříčko byla krásná Jana Štefánková. Sexy blondýnka okouzlovala diváky ve studiu i u obrazovek nejen širokým úsměvem, ale i plným dekoltem. Své vnadné křivky navíc ukázala i coby playmate v prestižním pánském magazínu Playboy. I když měla díky moderování Peříčka v showbyznysu slušně našlápnuto, toto prostředí jí nepřirostlo k srdci. Se svým partnerem René Tauberem se už dlouhé roky věnují podnikání a na Seychelách obchodují s nemovitostmi. Stala se také matkou a návrat do showbyznysu neplánuje.

Za pracovní příležitosti v oblasti erotiky je ale stále vděčná. „Je to moje součást. Já jsem za to strašně ráda, protože jsou to zkušenosti, které se nedají vyčíst z knížek, ty se musí prožít. A vůbec pracovat ve světě, pracovat pro Hugha Hefnera v Playboyi v Los Angeles, moderovat Peříčko, naučit se pracovat s kamerou, s mikrofonem, umět komunikovat, to všechno mě vytvořilo a dnes jsem za to nesmírně vděčná,“ uvedla bývalá playmate kdysi v rozhovoru pro iDnes.cz.

Pokračování 3 / 5

Sára Saudková

Vůbec první moderátorkou se stala rozevlátá zrzka Sára Saudková, která s hosty i o těch nejbizarnějších sexuálních tématech diskutovala bez mrknutí oka. Saudkovou ale neproslavilo jen Peříčko, mluvilo se o ní především v souvislosti s jejím vztahem se známým českým fotografem Janem Saudkem. S ním i přes velký věkový rozdíl vydržela dlouhá léta, a dokonce se u něj sama zaučila v oblasti fotografie a stala se uznávanou fotografkou, ačkoli jí byla často vyčítána očividná inspirace slavným partnerem.

Se Saudkem se nakonec Sára rozešla kvůli jeho synovi Samuelovi, s nímž žije dodnes a má s ním čtyři děti. Focení aktů se věnuje stále, občas ale nahá těla vymění za komerční témata či fotografování slavných osobností. Napsala také čtyři knihy. „Byla to určitě skvělá zkušenost, protože jsem se pustila do něčeho, co tady nikdy nikdo nedělal. Skočila jsem do rybníka jménem sex a erotika a dělala jsem, co jsem mohla. Snažila jsem se toto zákoutí lidské duše podat co nejpřijatelněji a hlavně ne vulgárně. Což si myslím, že jsem zvládla na výbornou,“ zavzpomínala Saudková v rozhovoru pro Blesk.

Pokračování 4 / 5

Soňa Polónyiová

Bratislavská rodačka si po studiu žurnalistiky a psychologie vyzkoušela post moderátorky, reportérky, ale i produkční. Na televizi Nova v 90. letech přijala moderátorský post v pořadu Peříčko, kterému se věnovala tři roky. Poté odešla nejen z pořadu, ale i z televize a odstěhovala se za svým tehdejším partnerem do Švýcarska. „Na každém kroku mě honili paparazzi, nemohla jsem jít s kamarádem ani na oběd, aby se o mně druhý den nepsalo, že mám nového milence," říkala tehdy Polónyiová.

Ze showbyznysu ale zcela nezmizela, věnovala se charitativní činnosti i práci tiskové mluvčí filmu Rafťáci. Přemíra pracovních povinností ji ale brzy dohnala a bývalá sexy moderátorka skončila na kapačkách. Na obrazovky už se nikdy nevrátila a dnes už se o ní téměř neví. Bývalá moderátorka je údajně stále svobodná a bezdětná.

Pokračování 5 / 5

Zuzana Belohorcová

Další blonďatou a zároveň poslední kráskou, která stanula před televizními kamerami v pořadu Peříčko, byla Zuzana Belohorcová. Také ona si diváckou přízeň získala nejen svými moderátorskými schopnostmi, ale i bujnými přírodními vnadami. Ty jí navíc zajistily místo na titulní straně slovenské i české verze časopisu Playboy. Belohorcová se moderování věnovala i po skončení Peříčka, a to jak na nejrůznějších společenských akcích, tak například i na rádiu Evropa 2, objevila se ve slovenské verzi pořadu Tvoje tvář má známý hlas i v pořadu Top Star.

Po svatbě s Vlastou Hájkem a krátce po narození první dcery Salmy se rodina přesunula na dlouhé roky do Miami. Tam manželé podnikali v nemovitostech a dařilo se jim dobře, jejich podnikání ale zmařila koronavirová pandemie, proto se na čas vrátili do Čech, poté je zlákala španělská Marbella. Ani tam ale nenašli ten pravý domov, a tak se v současnosti pokoušejí o štěstí na Kanárských ostrovech.

Doporučujeme

Články odjinud