Erotika z tátova šuplíku. Jak se změnil ideál krásy od 80. let?

3. 4. 2020
Vybavujete si tyto fotografie? Před třiceti lety byste je našli v každé pánské pracovní skříňce, dílně či garáži. Jak se vám akty z „osmdesátek“ líbí?

Holka od vedle

Visely v dílnách, pánských šatnách a umývárnách. Většinou se jednalo o nástěnný kalendář, ať už trhací nebo celoroční. Vnadná, spoře oděná žena (ženy) třímala v ruce nějaký nástroj určený většinou mužům (vrtačku, pilu, elektrický hoblík,…). Nahota byla tenkrát v reklamě v módě a skvěle fungovala.

Od osmdesátých let se toho ale hodně změnilo. Zaujmout je mnohem těžší. Kalendáře „s nahotinkami“ už nejsou takovým hitem jako dříve. Odhalené ženské tělo nestačí k tomu, aby byla reklama dobrá. I ideál krásy se posunul a nároky na dokonalost stoupají.

Prohlédněte si slavné modelky osmdesátých let: „Zdravé“ ženské tvary, žádné plastiky ani umělá prsa. Jako by modelky na fotografiích byly „holky od vedle“. Zavzpomínejte na dobu, kdy se nosilo „mikádo“, jitrocelová trvalá a největším módním výstřelkem se stala tanga.

Líbí se vám krásky osmdesátých let více než dnešní modelky? Byla „nedokonalá přirozenost“ více sexy než dnešní „umělá dokonalost“? Co si o tom myslíte vy?

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Zůstaňte nohama pevně na zemi, ale na druhou stranu zkuste prosadit své nápady. Uvidíte, že se budou nadřízenému líbit. Kolegové vás podpoří, protože se k nim chováte slušně a pomáháte…

Nejčtenější články

Doporučujeme