Komentáře k článku zpět na článek

farah.farah 2. 12. 2015 | 11:13

Dasa52: Nesmysl to není přesto že policie je povinna konat né vždy tak činí. U nás na firmě má jeden kolega v rodině příad stalkingu. Jeho nynější žena před ním chodila s chlapem se kterým měla dítě. Po rozchodu ji neustále pronásledoval a šikanoval ji všemožnými způsoby i přes syna. Když pak začala chodit se svým stávajícím manželem začal škodit i jemu. Začal obesílat jeho obchodní partnery posílal jim o něm hnusné maily ve snaze ho zdiskreditovat...naštěstí tedy byly tak psychopatické že všichni hned pochopili o co jde, ale bylo to šílené, pak se dostal i k mailům zaměstnanců a i nám párkrát přišly tyhle maily. Trvalo to hodně dlouho než to policie začala prošetřovat, v podstatě začali být opravdu činní až po tom co došlo k fyzickému napadení tím bývalým přítelem. A navíc stalkerovi vyšetřování policie bylo jedno, přestal až po té co proběhl soud což bylo po několika letech. Byl o nich i článek v novinách, novinářka dělala rozhovor i s tím magorem ptala se ho proč to vlastně dělá a on na to odpověděl "protože můžu".

farah.farah 2. 12. 2015 | 11:07

Elynor: Co se týká toho soukromého detektiva, a toho co jí přinese, že ví, kdo to je. Jednak když to vypátrá ona a bude mít od detektiva důkazy může rto úpolicii která je nečinná naservírovat jak na talíři a tím je snad proboha konečně přimět k činnosti. No a navíc on těží z toho že ona neví kdo to je bojí se všech, dělá mu dobře ten pocit moci a pocit, že se na něj nikdy nepřijde. Je to trochu jiné jež stalker, u kterého oběť ví o koho se jedná..tenhle nechce aby to věděla. Tak že kdyby to zjistila tak dost možná bude stačit když mu řekne že ví že je to on a přestane to. A nebo si může zaplatit nějakého ukrajinského bouchače, který mu ručně vysvětlí že to nebyl ten nejlepší nápad jí obtěžovat. ;) Už jen tím že víte kdo je zlo víte že se nemusíte bát všech, víte na koho si máte dát pozor je podle mne dost velká úleva, už nemusíte vidět nepřítele ve svých kamarádech nebo rodině. Když víte kdo to je automaticky to zmenšuje tu moc, kterou to nad vámi má, protože už to nemá ty obludné nejasné rozměry.

Dasa52 2. 12. 2015 | 04:49

Je to celé nesmysl. Policie by za normálních okolností něco dělala i s tím obtěžujícím vyhrožováním, natož s rozřezanými gumami, které možná i přesahují minimální částku pro trestný čin. Pokud by to bylo pravda, okamžitě bych podávala stížnost. S tím, že to neměla nikomu říkat, nesouhlasím. Za prvé není normální konspirovat a chodit na nákupy do jiného města nebo v noci jen proto, že by mi mohl někdo závidět a za druhé si neumím představit, že bych měla miliony a nerozdělila se s bráchou, rodiči, dětmi a při takto vysoké výhře bych určitě myslela i na kamarády, kteří na tom nejsou nejlépe. Pokládám to za normální. Jestli někdo závidí, je to jeho problém a neřešila bych to. Vyhrožování a obtěžování už je ovšem jiná věc, tam by u mě teda určitě dotyčný narazil, nesmířila bych se se stupidní odpovědí typu - nemáme čas na blbosti... jestli je to magor, může jí fakt zabít.

lajda 1. 12. 2015 | 21:52

Prostě vyplatí se mlčet a i v rodině,ale nikdo to skoro neumí.Já vyhrála před 3 roky po Vánocích 50 tisíc a věřte že jsem z toho nebyla mimo,já vím je to nic ale i tuto částku vám v práci či v rodině závidí že oni nic a já jo,přitom to jsou skrblíci kteří neutratí ani 1kč za sportku.Koupila jsem si nový vysavač a synovi nový monitor k pc,měla jsem vyhlédlé hodinky za 2 tisíce ale oželela jsem to a zaplatila dluh na kontorentu a další splátky za televizi.Ani kolegyni v práci s kterou 12h pracuji nebot ta by to těžce nesla i když jí peníze nechybí.Tedy mlčet,mlčet jsme v Čechách:)

Babaloo55 1. 12. 2015 | 19:40

Evo, přečtěte si na Novinkách v Krimi článek: Hra začíná, napsal stalker exmilence a tři měsíce ji šikanoval. No a je před soudem. Stalker, samozřejmě.

Babaloo55 1. 12. 2015 | 19:39
Elynor 1. 12. 2015 | 17:37

Nicméně na soukromého detektiva bych se vykašlala (teda kdybych nebyla zvědavá, jestli je opravdu takový jako třeba Phil Marlowe z filmu). Co jí pomůže, že se dozví, kdo to byl. Na to, aby to došlo před soud, nejspíš důkazy nesežene, a bohatě by stačilo, kdyby toho dotyčný nechal. Navíc já třeba mám ráda soukromí, a nechat v něm vrtat detektiva by se mi nechtělo, kdo ví, na co by ještě přišel

Elynor 1. 12. 2015 | 17:33

Mata69: ano, vyprávět to všude nemusela, to je fakt. Utrácet se dá i nenápadně Auto si mohla "jako" pořídit na leasing, byt na hypotéku a na dovolenou ji třeba pozval šarmantní milenec Nicméně ona chtěla všem šlechetně udělat radost, a protože každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, tak to jsou teď ty následky. Což je samo o sobě smutné. Lidi jsou málo přející...

Mata69 1. 12. 2015 | 15:45

Rambíša: no to si myslí spousta lidí, že se velké výhry neuskutečňují, ale opak je pravdou. Vím o člověku, který skutečně dost velkou sumu (několik milionů) vyhrál, nezvládl to jako spousta jiných ve stejné situaci. Vrhali se na něj různí "pomocníci" co mu chtěli od těch peněz pomoci, neustále u něj někdo zvonil s žádostí o pomoc...utrácel jak urvaný...myslím, že z toho nemá nic.

Rambíša 1. 12. 2015 | 14:55

Nejspíš je to vymyšlené,nevěřím,že někdo někde vyhraje,myslím si už dávno,že je to jen podvod na lidi a větší sumu nikomu nedají.Ještě jsem v okruhu svých známých neslyšela o tom,že by někdo něco vyhrál.Za socialismu bylo běžnější,že lidi vyhráli,to jsem o dosti z nich slyšela. Eva měla známým přiznat když už výhru cca v desítkách tisíc,jinak nic,nemluvit o tom,neužívat si nad poměry,tajně se připravit na to,jak si později užít,někde jinde a daleko,odkud se nic neprovalí.Myslím si,že bohužel někdo z okolí Evy,kdo ji dobře zná,je zaslepen závistí,a takto by jednal.Stačilo by najmout detektiva,který už ví,co a jak zařídit a myslím,že by stačil cca měsíc,a bylo by jasno,kdo je ten škůdce a nepřítel!

Mata69 1. 12. 2015 | 13:06

Elynor: hlavně prvotní chyba je, o takové výhře vykládat kdekomu! A někteří lidé jsou fakt zvláštní, prosedí času u počítače, jsou schopni psát na různé diskuse nesmyslné dotazy, nebo takovéto články - ale použít ten počítač a přístup k informacím ku svému prospěchu nezvládají. Jestli je ten příběh pravda, tak fakt bomba, psát do ženského časopisu jak jsem vyhrála miliony a někdo mi vyhrožuje a policie s tím nic nedělá...to je IQ tykve fakt.

Elynor 1. 12. 2015 | 12:09

No to je zas příběh. Kolik je slečně let? Jestli se bojí, tak je přesně tam, kde ji ten neznámý chtěl mít. To mu jistě udělalo radost. Prvně bych slečně poradila "Google is your friend" - zadat heslo "stalking jak se bránit", vyjede jí tuna odkazů, kde je názorně popsáno, co dělat. Za druhé, s policisty se nediskutuje. Nevypráví se jim dojemné příběhy. Učiní se jim stručné a věcné oznámení, předloží se důkazy, sepíše se protokol a žádá se, aby policie konala, pomáhala a chránila. Má na to čas, opravdu. To oznámení se klidně předloží pětkrát týdně, pokud se každý den něco stane. Prořezané gumy na autě jsou minimálně poškozování cizí věci, ale možná by na to šlo napasovat i něco údernějšího. Nebát se a brát se o své právo, to je základ. Jinak si tu výhru fakt neužije, když se bude děsit každého šustnutí.

niki.6 1. 12. 2015 | 10:12

První a největší chybu, jakou udělala, bylo, že to někomu řekla. Měla si to zásadně nechat pro sebe ... a měla by klid. Teď už je pozdě naříkat.

farah.farah 1. 12. 2015 | 10:00

Pokud je policie nečinná tak rozhodně není správným řešením to vzdát. Vše evidovat policie neustále bombardovat. Tohle je minimálně něco jako stalking nebo zastrašování a policie není oprávněna to brát na lehkou váhu. Spojit se s právníkem, dohodnout s ním postup, ten bude lépe vědět, zda policie koná jak má a nebo zanedbává své povinnosti. Pokud by byla policie dále nečinná najmula bych si na jejím místě soukromého detektiva.
Jako hlavní problém vidím že se policie ani nesnaží nějak najít stopy aby danou osobu vysledovala nebo shromáždila důkazy.....pokud komunikuje přes emaily určitě se dá dohledat IP adresa a pod, zkrátka trochu toho IT čarování udělá divy. Hlavně se nenechat odbít, tím že má peníze to může řešit i bez policie.Pokud se to stupňuje tak je ten člověk potencionálně nebezpečný a hlavně ho to hned tak nepřejde.

hankamishka 1. 12. 2015 | 03:07
Mata69 1. 12. 2015 | 00:14

Ani bych se nedivila, kdyby to byl někdo z těch obdarovaných přátel....No, já osobně bych tu policii bombardovala, protože jestliže je pravda takový přístup - je to špatně. A trvala na sepsání protokolu.
Na rovinu - taková výhra se nesděluje...nikomu...přátelům už vůbec ne. Ideálně ne ani rodině. A nejlepší zmizet, odstěhovat se....protože chovat se tak, jakoby se nic nestalo, chodit do práce, nic si okázale nekupovat - to asi každý s takovou sumou nedokáže. Neznám příběh, kdy by někomu taková vysoká výhra přinesla štěstí.

Sonya60 30. 11. 2015 | 21:59

Někdo nejspíše pořádně závidí, ze závisti asi nemůže ani spát, vlastně bychom ho mohli i litovat. Bohužel je jeho chování již kriminální a to, že to policie tak nevidí, nechápu. Pořádného právníka bych si určitě také našla, ale já bych hledala určitě i pomoc u nějaké dobré detektivní služby. Nejdříve bych se pořádně informovala o jejich službách, pokud možno u klientů a hlavně i o výsledcích. O výhře bych mluvila až tehdy, kdy bych již měla jasno, že jejich služby využiji. Na polapení tohoto závistivce bych rozhodně nešetřila. Evo, přeji Vám hodně zdraví a hodně štěstí, aby se ten grázl rychle lapil a mohl se tak postavit před soud.

Babaloo55 30. 11. 2015 | 20:23

Zřejmě se do stejné situace nikdy nedostanu, ale myslím, že by bylo dobré VŠECHNO zakládat, evidovat, fotit. A policajty otravovat pokaždé, když se něco stane. Podejte trestní oznámení na neznámého pachatele. Copak si nemůžete najít pořádného právníka? Já osobně bych do toho investovala, tím tuplem, že bych na to měla.Co kameru u baráku? Zkuste zapojit mozek.

Přečtěte si také

Horoskopy

V polovině ledna se vám začíná dařit a všechno jde jako na drátku. Sice nejste bůhvíjací mistři, ale…

Nejčtenější články

Doporučujeme