EVA (32): Sousedka mi přebrala manžela, přišla jsem kvůli nim o dítě

30. 4. 2019
EVA (32): Sousedka mi přebrala manžela, přišla jsem kvůli nim o dítě
Život umí být pěkně krutý, obzvlášť ve chvílích, kdy máte pocit, že prožíváte svůj sen. Pěkně tvrdý pád na zem a střet s realitou připravili Evě její manžel a sousedka…

Vdávala jsem se mladá, zamilovaná a milovaná. S mužem jsme měli oba spoustu ideálů a společných představ o životě. Po roce, kdy jsme žili v jednom bytě s jeho rodiči, se nám podařilo koupit si vlastní dvoupokojové bydlení.

To bylo radosti! Nadšeně jsme naše hnízdečko zařizovali, těšili se z prvních Vánoc. Můj muž Marek mě zahrnoval pozornostmi. K dokonalému štěstí nám chybělo už jenom dítě.

Ve vedlejším bytě žila hlučná rodina. Často se odtamtud ozývaly hádky a křik. Jednoho dne zazvonila „ona“, sousedka, která si přišla půjčit nějakou drobnost nutnou k vaření. Seznámily jsme se, představila se jako Jana. Byla takový nevýrazný typ, o šest let starší než já, nesmělá. Extra dobrý první dojem ve mně nevyvolala.

Jenže jak jsme se postupem času stále více potkávaly a povídaly si, stala se z ní moje dobrá kamarádka. Dokonce jsem jí dohodila místo ve firmě, kde pracoval i můj manžel. Říkala jsem si, jaké jsem měla v životě štěstí, mám báječného muže, práci, která mě baví, a navíc jsem ještě získala skvělou kamarádku.

K tomu všemu jsem už dva měsíce měla tušení, že do naší rodiny co nevidět přibude nový člen. Jana mi ale poradila, abych to Markovi řekla až po návštěvě lékaře, až mi to všechno potvrdí, a hlavně budu mít jistotu, že je vše tak, jak má být.

Růžové brýle jsem měla na očích až do chvíle, než jsem potkala známou, která bydlela o patro výš. Sousedka na mě hned po pozdravu vybafla: „Evi, dávej si pozor na Janu, hřeješ si na prsou hada!“ Vůbec jsem nechápala, o čem je řeč. A ona pokračovala: „Ty nemáš tušení, o čem mluvím? Jana ti chce odlákat manžela. Vetřela se tady už do nejednoho vztahu, i u nás bylo kvůli ní jeden čas pěkně horko, s muži to opravdu umí.“

Vztekle jsem jí odsekla, že se určitě plete, že to jsou jen pomluvy. Mávla rukou a naštvaně odešla. Namlouvala jsem sama sobě, že nám jen někdo závidí naši pohodu, přece by mě nezradil manžel s nejlepší kamarádkou.

Když dorazil Marek z práce domů, udeřila jsem na něj, zda s Janou něco má. Rozzuřil se, že snad nebudu věřit klepům, prý na tom není ani špetka pravdy. Hlavou mi ale vrtaly jeho časté přesčasy i to, že se s Janou často vraceli ze zaměstnání pěkně vysmátí…

Za pár dní jsem byla objednaná ke gynekologovi, jenž mi moje tušení potvrdil, byla jsem ve třetím měsíci. Vyslechla jsem si krásná slova a rozhodla se, že se žhavou zprávou poběžím ještě to dopoledne k muži do práce.

Když jsem zaťukala na dveře jeho kanceláře, nikdo se neozýval, zkusila jsem to ještě jednou a pak bez vyzvání stiskla kliku. To, co jsem uviděla, mě doslova dostalo do kolen. Na jeho stole seděla Jana s odhaleným výstřihem a Markova ruka hladila její poprsí.

Nevím, jak dlouho jsem tam stála ani zda jsem něco říkala, nepamatuji si, jak jsem se dostala ven. Před budovou jsem se musela opřít o strom a všechno vydýchat. Jenže se mi zatočila hlava a na víc si nevzpomínám…

Probrala jsem se až v nemocnici, kde na mojí posteli seděl Marek a po tváři se mu koulely slzy jako hrachy. Stále dokola opakoval: „Odpusť mi, Evi, prosím, odpusť mi…“

Bývala bych mu možná i odpustila. Jenže vinou rozrušení a celého stresu kolem manželovy nevěry jsem potratila a o děťátko jsem přišla. A to jsem Markovi prostě odpustit nedokázala… Trvalo mi dlouho, než jsem se z celé situace vzpamatovala, a nevím, jestli ještě vůbec někdy budu věřit mužům.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Kozorozi, vstupujete do super měsíce, na jehož začátku narazíte na romantickou lásku a profesní uspokojení. Jak už to tak bývá, každá mince má dvě strany, ale nelekejte se. Parné…