Komentáře k článku zpět na článek

niki.6 18. 5. 2016 | 14:00

Já jsem si to zažila ... snažila se ze začátku podporovat, hledat, probírat a komunikovat, ale ... ta práce byla blbá, ta taky a nakonec skončil s hrami u kompu. Všechno bych snášela lépe, kdyby se snažil mi pomoc s domácností ... ale to ne. Tak jsem přitvrdila. Buďto zaměstnání nebo rozchod, celé to trvalo skoro dva roky a už mi fakt docházela trpělivost. Naštěstí se v té době naskytla příležitost, že nabírali do velké továrny. A ikdyž mu to nevonělo, zatlačila jsem a pak už se to celé zase uklidnilo :))).

nugetka 11. 5. 2016 | 11:34

Zkusila jsem si podobnou situaci, není to lehké - na jedné straně muž, kterého milujete, na druhé straně parazit, který z Vás saje o poslední peníze i energii

farah.farah 9. 5. 2016 | 15:01

Dasa52: To máte samozřejmě pravdu že je to o dohodě.........a konec konců i v tom že dost problémů pramení z nefunkční komunikace.:)

Dasa52 9. 5. 2016 | 13:35

farah.farah: no ale to je přeci jen na dohodě, takže nechápu, na co si ta úča stěžuje, když mu může normálně říct ať platí část nájmu a energií a nebo ať vypadne. obvykle jsou tu v těch článcích takové "problémy/neproblémy". stačilo by, aby mluvili spolu a nemuseli by psát sem.

farah.farah 9. 5. 2016 | 13:21

no vzhledem k tomu že není žádná super kvalifikovaná specializovaná síla v nějakém spešl oboru kde je málo práce je zjevné že pracovat nechce. Podle mne je primárně chyba v tom že si platí jen jídlo a jinak má full servis. Pokud přišel o práci a byl na pracáku tak není důvod aby nepřišpíval na nájem, konec konců co by dělal kdyby bydlel sám neplatil by?
Podle mne je ten chlap netáhlo a ještě nezralý... Neříkám že chlap musí být živitel, ale mít rodinu s někým jako on je nesmysl

Dasa52 9. 5. 2016 | 01:56

Elynor: jo, to je ta druhá volba. jen si bude muset vybrat. obávám se, že jí v tom nikdo neporadí. a ještě je tu ta stálá otázka, jestli je to aktuální článek nebo se to stalo před 3 lety

Elynor 8. 5. 2016 | 22:42

Dasa52: na druhou stranu proč by ona dáma měla dělat někomu psychologa, a ztrácet svůj čas s člověkem, který si tedy "se sebou neví rady ani v normální situaci"? I když je učitelka, nemusí proto být i samaritánka, a pána by měla hanba fackovat - dospělý, zdravý chlap, a žena musí mít dvě práce, aby ho uživila, nejen že se mu nechce pracovat, ale ještě má řeči. Už by měl kufry za dveřma, kde je nějaká perspektiva takového vztahu? Že pokaždé, když bude třeba něco řešit, tak na to bude ta učitelka sama, a on jí bude jen přítěží jako teď?

Dasa52 8. 5. 2016 | 21:27

hynek: ona to řešit podle mě ani nechce, jen si stěžuje jinak souhlas. je to náročné psychicky i pro poměrně odolné jedince, natož pro někoho, kdo si se sebou moc neví rady ani v normální situaci. divím se, že ona jako učitelka to nechápe. psychologie je součástí jejího vzdělání. měla by ty projevy, které popisujete, snadno identifikovat.

lebahu 8. 5. 2016 | 19:10
lebahu 8. 5. 2016 | 19:05

hynek: No dobře a jak to teda řešit? Vzít třetí práci, aby si on mohl hýčkat svoje frustrace? Já myslím, že s ním měla trpělivosti až dost. PS: V botách nezaměstnaného se dnes prošla aspoň pár týdnů valná většina lidí.

hynek 8. 5. 2016 | 18:54

Nesoudím nikoho, dokonce ani mladého muže, momentálně parazitujícího na své přítelkyni. Protože nejdřív si obuj boty nezaměstnaného před vynášením soudů. Kdo nezažil, neví, co je to za psychický nápor. Jehož logickým vyústěním bývá právě i únik z reality hraním her či vysedáváním u kompu. I když vám to mnohým tak nepřipadne, ten člověk potřebuje pomoc, nejlépe odbornou. "Balením věcí"a "zbavením se ho" se mnoho pro změnu mužova stavu nevyřeší, i když je jasné, že vztah, kde jeden dělá za dva - nota bene navíc žena - a druhý zájem o práci nemá, nemůže vydržet dlouho.

Dasa52 8. 5. 2016 | 16:14

lebahu: nejsou manželé, paní se může kdykoliv sebrat a jít po svých nebo ho případně vypakovat z bytu (to jsem psala, že by bylo celkem normální řešení). co jiného chce jako dělat s tím, že si on nesežene práci, ať k tomu má jakýkoliv důvod? buď ho bude živit dál, nebo se s ním rozejde. jiné řešení není. těžko ho může donutit, aby pracoval, pokud nebude chtít. ale nepracovat je dnes legitimní, podle zákona prostě nemusí. (a je to škoda, protože mě taky nebaví živit armádu lehkoživků).

Dasa52 8. 5. 2016 | 16:09

LencaV: nechápu vůbec o čem mluvíte. napsala jsem nějaký názor, nic zlostného v něm nebylo, jen zhodnocení možností. můj následující příspěvek byl pouze odpovědí na otázku, zda má paní šanci získat lepší zaměstnání, když pro něj nemá vzdělání. co je zlostného na tom, že si ho musí nejprve samozřejmě doplnit, jinak šanci nemá. kdo byl plný zloby? já jsem nenapsala komentář: Dasa52: Přečti si ten článek znovu, pak nemůžeš psát takové kraviny. Jsem zdravotní sestra, nechce se mi dělat u lůžka, utírat zadky, chodit do práce svátky-pátky-noce. To vám přijde normální? Mně teda ne, každý může dělat takovou práci, jakou si zaslouží. Je to otázka nabídky a poptávky.

LencaV 8. 5. 2016 | 15:15

Dasa52: u Vašich příspěvků vždy znovu a znovu kroutím hlavou, kolik zloby a bezdůvodné agresivity ze sebe člověk dostane skryt za anonymní nick.. Chtěla bych vidět, jestli byste si ty svoje nenávistné komentáře, které tu téměř u každého článku, kde se zúčstníte diskuze, řekla také do očí, pokud by to byla diskuze "z očí do očí"...

Dasa52 8. 5. 2016 | 14:15

Armana: Jsem zdravotní sestra, nechce se mi dělat u lůžka, utírat zadky, chodit do práce svátky-pátky-noce. Víc by mě bavilo dělat reprezentantku farmaceutické firmy, ale nemám řidičák, neumím anglicky, německy,...Co myslíš? Mám šanci dostat svou vysněnou práci?--------- K tobě bych se chtěla dostat jako pacient, to je docela nářez! Jen jsem napsala názor k článku a hned musíš vulgárně útočit? Ale k tvé otázce: pokud je pro tebe neřešitelný problém udělat si za 6 týdnů řidičák a za půl roku/rok se naučit anglicky na komunikační úrovni, tak utírej dál zadky, nic jiného pro tebe není vhodné. To, že nejsi schopná na sobě pracovat ty neznamená, že toho není schopen nikdo. Špatný výběr povolání v 15 letech neznamená, že budu do smrti zakyslá a budu se užírat.

Mata69 7. 5. 2016 | 19:48

Jestli je to tak, jak píše autorka, tak ty výmluvy jsou přesně typické pro lidi co vlastně ani pracovat nechtějí, a současný stav jim vyhovuje. To jsou ty řeči o tom jak není práce odpovídající pro ně, že je málo placená, že pro ně není dost dobrá, že si představují něco jiného a přitom nejsou schopni říci co.

lebahu 7. 5. 2016 | 17:18

Armana : Tak jasně, že ho nemůžeš chtít hned (což on si asi představuje, že chlapovi v podstatě bez kvalifikace nabídnou něco s platem 40 tis a víc, kde se navíc příliš nenadře a pro nic menšího "se mu nevyplatí ráno vstávat"), ale na "předpokladech" se dá zamakat.

Armana 7. 5. 2016 | 17:12

lebahu: Nepochopila jsi, to byl příklad toho, že můžu chtít jen takové zaměstnání, na které mám dostatek předpokladů.

lebahu 7. 5. 2016 | 14:55
lebahu 7. 5. 2016 | 10:47

Armana: Řidičák (pokud není zdravotní omezení) a jazyky není problém dodělat. Pokud člověk opravdu chce. Ale to není případ tohohle pána, ten nedělá nic pro získání vysněné práce (a on vlastně ani neví o čem sní). Ale mohl by si to fakt rozmýšlet při méně snovým zaměstnání. Může dělat na cokoliv si vzpomene, klidně si třeba udělat doktorát z jaderné fyziky (když na to má hlavu a bude makat) ovšem musí chtít a něco pro to udělat. Ne ležet doma na pupku a litovat se, případně štěkat po ženě, že mu "nerozumí" a nechat se od ní živiit.

Armana 7. 5. 2016 | 09:25

Dasa52: Přečti si ten článek znovu, pak nemůžeš psát takové kraviny. Pán pracákem pohrdá, nic od nich nechce! Eva s ním měla dlouho trpělivost, určitě na něj neječela od začátku. A pokud se staví k práci tím způsobem, tak těžko půjde k psychologovi.
Jsem zdravotní sestra, nechce se mi dělat u lůžka, utírat zadky, chodit do práce svátky-pátky-noce. Víc by mě bavilo dělat reprezentantku farmaceutické firmy, ale nemám řidičák, neumím anglicky, německy,...Co myslíš? Mám šanci dostat svou vysněnou práci? Je to jen příklad, ale pro názornost stačí, že? Ten chlap je příživník, už žádná šance, kufry za dveře. Ostatně, jak ho může Eva mít ráda, vždyť on jí lže a okrádá?

Karla001 7. 5. 2016 | 07:36
ruzickaa 6. 5. 2016 | 21:47

Kdo chce pracovat tak si vždycky nějakou tu práci najde ale komu se nechce tak jen kecá a kecá a kde nic tu nic.......

lebahu 6. 5. 2016 | 19:45

Dasa52: To je sice všechno hezký, ale v momentě, kdy má člověk nějakou rezervu a nebo partner vydělá tolik, že druhý může zůstat doma a vzdělávat se (a občas uklidit a vynést to smetí atd). Pokud nemaj co do huby a na nájem a ona táhne dvě práce aby vyšli, měl by vzít první trochu obstojnou práci a džob svých snů si hledat při zaměstnání. Navíc jí evidentně lže a zas až tak moc nehledá. Vyučenej truhlář, kterej to nikdy nedělal (což je škoda) a umí akorát "točit kolečkem", těžko může čekat, že mu nabídnou manažerskou pozici plat.
Jestli je jenom línej a nebo opravdu v depresi a případ na léčení těžko říct. Ale momentálně práce je. Mizerná okamžitě, trochu obstojná v řádu do měsíce do dvou. Práce snů je o náhodě, o známostech, o tom jak je šikovnej...
Mimochodem "práci snů" fakt nemůžou dělat všichi. Někdo v tom Kaufu pípat za kasou musí a pochybuju, že ty holky o tom od dětství snily.

Mata69 6. 5. 2016 | 18:50

No já si myslím, že kdyby nebydleli spolu a on musel nájem a ostatní poplatky nějak zvládnout, tak by si asi opravdu moc vybírat nemohl. A holt by musel vzít i práci, kterou zrovna moc dělat nechce, nebo se mu zdá málo zaplacená. A jakou vlastně tedy práci hledá, když vlastně ani neví co chce dělat?
Nemyslím si, že je nutné hledat zrovna tu "top" práci, která se mu bude pozdávat ideální, protože i zpočátku neatraktivní práce může přinést jinou nabídku, postup v rámci firmy...kontakt s jinými lidmi. Doma od počítače toho opravdu moc nenajde...úspěšnost je malá.
Ona by mu mohla pomoci, jako učitelka ve školce se vídá s rodiči dětí - poptat se jich jestli nevědí o nějaké práci (ale to musí mít přítel jasno, co vlastně chce dělat), hlídá večer děti - opět vídá jejich rodiče... No mám pocit, že ani jeden tu jejich krizovou situaci nezvládají.

Dasa52 6. 5. 2016 | 18:28

V tom příspěvku je spousta nesmyslů, z kterých vyplývá, že paní učitelka opravdu nic nechápe a řeší jen sebe - chce rodinu a nechce ho živit. OK, nejsou manželé, děti nemají, tak mu může kdykoliv sbalit kufr. Proti tomu by nebylo možné nic namítat. Ale: 1) „A copak ty si teď můžeš vybírat?“ Ano, právě teď si může vybírat a musí vybírat, protože až nastoupí do zaměstnání, které ho nebude bavit a ani si nevydělá dost peněz, tak už si nebude mít možnost vybírat. 2) Když člověk absolvuje pár pohovorů, kde s ním zacházejí jako s odpadem a ve finále mu často ani nedají vědět, jestli uspěl, natož aby mu férově řekli, proč neuspěl. 3) Člověk, který není zvyklý hledat práci, dělat jednotlivé projekty a na konci si vždy hledat další práci, to prostě neumí. Neumí úspěšně navázat pracovní kontakt, nadiktovat si správně podmínky a dělá při pohovoru spoustu chyb, které jsou příčinou toho, že ho nevezmou a důvody nejsou vždy profesní. 4) V těchto končinách jsou lidé zvyklí dělat v jedné firmě celý život nebo aspoň několik let a všechno ostatní považují za neúspěch. To je hluboký omyl. Člověk má dělat práci, která mu dává smysl a baví ho, jinak je život na draka, protože ať chceme nebo ne, trávíme v práci obvykle třetinu dne a další třetinu projíme a prospíme. Ta jedna třetina volného času nás moc nevytrhne. 5) Další přežitek, který se vžil za komoušů je, že kdo nepracuje, je příživník. Z toho pak pramení nedorozumění mezi manžely když se žena stará o domácnost a děti a nechodí ráno do práce a večer zpět, že se "přiživuje" na chlapovi a nemá tudíž vlastně na nic nárok, jen co jí manžílek přidělí. Pokud by se ten pán (a já nevím z příspěvku, jestli to dělá), postaral o domácnost se vším všudy, nakoupil, uvařil večeři, vypral atd., pak má část dne regulérní práci, kterou by jinak musela dělat manželka po práci a k tomu má podporu v nezaměstnanosti (půl roku nebo jak dlouho to teď je?) a pokud si ve zbývajícím čase místo hraní her začne třeba doplňovat vzdělání (kurzy jazyků např.), pak ho nepovažuji za příživníka. Další takovou příležitost už nemusí mít, takže by jí měl využít. 6) Pokud pán trpí depresemi nebo je frustrovaný z toho, že nemá práci, jakou by chtěl, tak je na místě ho postrčit k návštěvě psychologa. Kdo nezažil, tak se mu ani nezdá o tom, jak se s takovým psychickým problémem komunikuje s cizími lidmi a prodávají vlastní kvality. 7) No a pokud nic z toho neplatí, tak přijdou na řadu ty kufry, protože lenochů je plná republika, to není nic, co bych považovala za nemožné a v tom případě nechápu, proč se ho už nezbavila. Záleží ovšem hlavně na ní a na vzájemné komunikaci, aby si o tom rozumně promluvili, pokud to chce paní řešit s ním a nechce ho rovnou vyškrtnout ze života, což by v její situaci (bijící biologické hodiny a potřeba stavění hnízda) bylo celkem pochopitelné. Rozhodně to musí řešit a ne "to nechat plynout", protože to by si také mohla slušně podělat celý život.

Přečtěte si také

Horoskopy

Na domácí půdě neste zcela spokojení, protože jste v jednom kole. Všude máte staré věci, které je třeba…

Nejčtenější články

Doporučujeme