EVA (38): Syn má stejně starou nevlastní sestru. Muži jsem odpustila

5. 8. 2017
EVA (38): Syn má stejně starou nevlastní sestru. Muži jsem odpustila
Představa, že manžel podvede ženu, když je těhotná nebo když se spolu pokoušejí o miminko, je šílená. Evě se to přihodilo. Byla však natolik velkorysá, že to dokázala odpustit.

Konečně jsem byla šťastná a splnilo se mi vše, po čem jsem toužila. Říkala jsem si, že už jsem si snad vše špatné alespoň na nějakou dobu vybrala. Mám za sebou jedno bezdětné a velmi nevyvedené manželství, těžkou nemoc a mnoho let čekání na vytoužené miminko s druhým manželem.

Zkrátím to; podruhé jsem se vdala ve 34 letech a poprvé otěhotněla ve 38 letech. Mé těhotenství byl dle lékařů zázrak, onkologické onemocnění, které jsem prodělala, zanechalo v mém těle trvalé následky.

Další miminko bych tedy vzhledem k věku a anamnéze už rozhodně neriskovala. A tak se mi den po mých 39. narozeninách narodil zdravý syn a já byla nesmírně šťastná.

Oba byli opilí a oba „úletu“ litovali

Rok uběhl jako voda a já měla za pár dní oslavit kulaté narozeniny, „dárek“, který jsem poněkud předčasně obdržela, byl velmi adrenalinový. Manžel už nevydržel se svým svědomím a přiznal se mi, že před rokem a deseti měsíci udělal obrovskou životní chybu.

Na víkendové firemní akci mi byl nevěrný se svou asistentkou – oba byli opilí a oba „úletu“ litovali. Kolegyně dokonce měsíc na to z firmy odešla. Manželovu asistentku jsem letmo znala několik let, nikdy neholdovala alkoholu, poctivá, slušná, věřící katolička a také zasnoubená…co víc bych si od hezké asistentky svého muže mohla přát! Jenže jak vidno, i věřící, zasnoubené, spořádané asistentky nemusí být andělé.

Měsíc před mým porodem porodila chlapečka

Myslím, že s jednorázovou nevěrou by se mi můj jinak rozumný chlap nikdy nesvěřil, pokud by tedy neměla „trvalé následky“ – k čemu by to také bylo? Jenže slečna otěhotněla a měsíc před mým porodem porodila holčičku, ale to jsem o celé věci ještě nic netušila. S otcovstvím si byla naprosto jistá.

Nicméně od mého manžela nic nechtěla. Její přítel věděl, že dítě není jeho, ale své snoubence odpustil, vzal si ji a v rodném listě je zapsán jako otec holčičky. Nicméně chce, aby se malá jednou dověděla, kdo je její pokrevní táta – on sám vlastního otce nikdy nepoznal, a tak mu to přijde důležité a férové.

Já celou věc prožívala pochopitelně hodně emocionálně, velmi mi pomohla má nejlepší kamarádka, která mi a synovi poskytla na sedm dní azyl u sebe v penziónu a já si během onoho týdne v krásné šumavské přírodě srovnala vše v hlavě. Muž mi volal každý den snad desetkrát, strašně se tehdy bál, že ho opustím. Neopustila jsem ho a odpustila jsem mu.

Krev není voda

Jednorázovou nevěru – „úlet“ v žádném případě nezlehčuji, je to vždy podraz a rána pod pás, ale v životě se stávají daleko horší věci. Mnohem nezodpovědnější bylo, že se ti dva nechránili! Nicméně vše špatné je k něčemu dobré! Možná to bude znít tak trochu šíleně... ale díky manželově nevěře má náš Honzík sestřičku, kterou možná jednou pozná.

Které partie těla ženy nejvíce trápí? Mrkněte na video:

Sama jsem strašně moc ráda, že mám sestru, s níž mám pěkný vztah, a vnímám, jak manželovi, který je jedináček, sourozenec a rodina strašně chybí. Třeba až se jednoho dne "sourozenci" poznají, tak si padnou do noty a budou si rozumět – ostatně krev není voda a když jsem manželovu dceru viděla na fotce, musím říct, že mému muži a našemu Jendovi z oka vypadla. Moc doufám, že tento příběh, který bude mít jistě ještě dlouhé pokračování, dopadne dobře. Nebo jsem naivní? Věřím, že ne.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Co se kariéry týče, můžete si spokojeností mnout ruce, protože vše běží dle vašich představ. Díky intelektuálnímu Merkurovi se vám otevírají nové obzory a lákavé možnosti. Pokud působíte v…

Nejčtenější články

Články odjinud