Komentáře k článku zpět na článek

Anonymizovaný 7. 10. 2018 | 15:47
Anonymizovaný 9. 9. 2018 | 07:52

Přesně to samé jsem zažila já, s tím rozdílem, že jsme se o domácí práce podělili, stykali se s přáteli, chodili na pivo, tancovat, jezdili na dovolené, prostě léta vybudovaný vztah, nový dům jsme si koupili až když děti odešly z domu, bez mé ruky neusnu mi řekl večer,, a druhý den, že někoho má - byla jsem v šoku, vysvětlil mi to tím, že nechce stárnout, bylo mu 49 a tvrdil, že mu nikdy nebude 50. Řekl mi, že proti mě nic nemá, že má zázemí se mnou a s ní ten adrenalin. Ta mladá paní byla urputná, protože to manžel s ní chtěl ukončit a já, protože jsem ho milovala jsem mu dala šanci. Ona stále volala vyčítala, naháněla a on ji neuměl poslat rázně do patřičných mezí, po půl roce jsem náš vztah nakonec ukončila já. Bylo to těžké v 52 letech jsem musela prodat náš dům, který mi zůstal abych ho vyplatila, začít znova s čímž člověk nepočítá, ale zjistila jsem, že zvládnu všechno - zjistila jsem, že muži jsou jak vosi, lepili se se mnou stále víc snad než v mládí, pomohli mi děti a přátelé. Koupila jsem si jiný dům a přítel rekonstruuje, má rád moje děti a jeho syn chodí víc pro rady za mnou než za ním, život po manželství mi hodně otevřel oči a já si uvědomila, že vždycky je cesta.

Anonymizovaný 12. 8. 2018 | 20:04

ono,je to uplne fuk,co delate nebo ne.Pokud bude chtit,tak sí vzdy najde hul a bude bit..ptz tam jinde to je lepsi...mysli si,ze jim ujel vlak a chtej znicit,co se leta budovalo...a nebo veta,jsem s Tebou jen kvuli detem,je taky fajn.

Zaz 24. 11. 2017 | 21:40

Tak trochu mi to připomíná film Teorie tygra. Obětovala jsem ti celý svůj život...Zkrátka i ochočení chlapi umí pořádně zvlčit...

SandraN 24. 11. 2017 | 17:49

Tak si myslím, že jste docela kleply hřebíček na hlavičku. Každá odpověď v sobě má kus pravdy i řešení. Přišla šance na změnu - a pán se jí chopil. Lhostejno, jak to zdůvodnil. Kdyby měla svoje koníčky, řekl by jí, že není věčně doma, kdyby byla vážná, že s ní není legrace, kdyby vymýšlela rodině aktivity a překvápka, že ho unavuje, kdyby měla pevné vazby se svou minulou rodinou, že se bez rodičů a sourozenců neobejde. Znám manželství, kde partneři mají koníčky a díky tomu upadají v nemilost druhého, ale i taková, kde jediným koníčkem je servis rodině a oni to vnímají jako zátěž. Paní je v ideálním věku, ne už dost mladá na to, aby opakovala chyby, na druhou stranu už nasbírala nějaké zkušenosti a jistě se z nich poučila. Po mé známé se chtělo, aby se jen a jen věnovala rodině. Dělala to, aby byl klid. Manžel na její nápady, jak si zpříjemnit a oživit manželský a rodinný život jen mrzutě říkal, že ji napadají samé blbosti. Za 25 let toho měla dost. Uklízečka, zahradnice, kuchařka, pradlena, podepisovačka školních úkolů, společnice pro návštěvy rodičů. Říkala mi - a co nás čeká potom? Až děti odejdou? To, že si u televize budeme libovat, že něco dávají nebo hlídat jeden druhého, zda dýchá? Na co budu vzpomínat? Nikde jsme nebyli, nic nezažili, kvůli jeho věčným řečím jsem časem skončila s kontakty svých přátel. To, že umím vařit a se vším si poradím, bral jako samozřejmost. Tak si jednou dupla a nechala ho, aby u té televize tedy dřepěl sám. Ona prostě chtěla vidět Tatry, Šumavu, jít na muzikál, vylézt na nějaký kopec, atd. A pána to přestalo bavit. On potřeboval na to společnost, na ten stereotyp. Začal vyvádět, nešlo s ním žít, tak si řekla dost podruhé. Myslel, že se bez něj neobejde. A ona je spokojená i sama. Na rozdíl od něho, který je nadále nespokojen i se svou další partnerkou. Proč asi? Nejde s ním asi žít....

Rambíša 23. 11. 2017 | 19:26

Myslím si,že se pán jenom vymlouval,skutečná příčina jeho odchodu byla jiná: chtěl změnu a tu teď má.Může si pak jednou marně vzpomínat,jak se měl,a co má nyní za "povyražení".Paní by se měla přestat trápit,ještě ji určitě čeká něco krásného v životě,a co bylo,nevrátí se více....

lebahu 23. 11. 2017 | 18:23

Ono je to těžký... strýc kdysi opustil tetu a dvě děti, která na ty úklidy, vaření a opečovávání moc nebyla a vrhnul se do spárů přesně takovéhle pečovatelce a prašidečce... a tetě (a sobě a celému okolí) to zdůvodnil tím, že odchází, protože mu někdy ani košile nevyžehlila, že je jako manželka úplně nemožná. V obou případech si myslím, že kdyby se pánům nezapálily lejtka (a v období druhé mízy nenarazili na partnerku, která s nimi chtěla začít nový život), že by si spokojeně seděli jeden v bordlíku, druhej by se nechal opečovávat a neřešili by.

Mata69 23. 11. 2017 | 17:08

Dobrovolně a sama se všeho vzdát, absolutně přizpůsobit svůj život druhému a pak mu to ještě vyčítat, to je hustý. On to po ní nechtěl. Sama se lehce všeho vzdala. Co mělo manžela na ní přitahovat, když pokaždé stála doma v pozoru s připravenými papučkami pro manžela? Bez svých aktivit, bez svých zájmů, absolutně jemu podřízená. To nemůže imponovat nikomu. Souhlasím, měli o tom mluvit dávno...manžel měl dávno vybouchnout, že takhle se mu to nelíbí. Otázka je, jestli by to v danou chvíli paní pochopila. Takhle to bylo drsné, ale snad jí to došlo. Je jí 45, má obrovský kus života ještě před sebou, tak hlavně ať se zase nenaverbuje k někomu "do služby".

aledost 23. 11. 2017 | 17:00

farah.farah: Mně připadá, že je to vymyšlený. Kdyby muž řekl, že mě má přečtenou, tak bych mu připravila překvapení. Jedna dobře mířená mezi oči by to spravila.

farah.farah 23. 11. 2017 | 15:20

Mne to nepřekvapuje, nevím kde se vzala tahle představa že když ze sebe ženská místo partnerky udělá chlapovo matku, služku a nebo jakousi podivnost zcela přizpůsobenou jemu bez vlastních zájmůa a osobnosti, že on bude spokojený. Ale je samozřejmě škoda že o tom nemluvili dřív aby paní docvaklo že by ji měl milovat kvůli tomu jaká je a kdo je a né kvůli tomu že se o něj stará. Vše má mít své hranice a paní to dle všeho s tou péčí prostě už přeháněla...........myslím že jí manžel řekl naprosto přesně kde je problém akorát prostě v době kdy už s tím nešlo nic dělat protože on už byl rozhodnut že končí.

Přečtěte si také

Horoskopy

Aktuální přísun energie vás posílí a donutí k lepším výkonům. Chcete zastat práci, kterou jste…