EVA (48): Muž je strašný buran, stydím se za něj

28 komentářů

Mata69
17. srpna 2016 • 9:23

modrodolka: neumím si představit takovou závislost, že bych si musela nechat líbit takové zacházení. Ale některé ženy toho asi jsou schopné, než vzít život do vlastních rukou, jsou trpitelkami.

j66
17. srpna 2016 • 8:49

maxmiliana: Tak to je přesně to, co jsem myslela, když jsem psala, že on je nechutný hulvát a manželka ho má na háku a nevnímá. Takovou "kooperaci" bych teda nedala :-((

maxmiliana
17. srpna 2016 • 6:52

Mám takovou kolegyni v práci taky jí je kolem 50let a má stejný problém,prej je za ty léta zvyklá a ignoruje ho ,dokonce mi jednou nechtene řekla že spolu třeba rok nemluví,to bych fakt nedala,mají spolu syna 17let,ale i ten ví co je tatínek zač a trpí s maminkou.Pravda je každej máme doma něco ,ale tohle bych nikdy nedovolila,jak jsem řeznice vykostila bych ho hihi v žertu,lidské maso není dobré hihi

modrodolka
16. srpna 2016 • 22:48

Takovým ženám není rady ani pomoci.Doporučovala bych jí, aby s ním vůbec nechodila mezi lidi - doma ať se nějak srovnaj. Kdyby přece jen byla taková frajerka a dokázala s tím něco udělat, musí si srovnat v hlavě, jestli na něm není nějak závislá. Třeba finančně- je plno žen, které se nedokážou uživit, pro samé točení se kolem pána tvorstva to nedotáhly profesně daleko, nebo prostě z různých jiných důvodů v podstatě neumějí nic, co by je zajistilo natolik, aby mohly žít samy.Zvlášť když jsou zvyklé na určitý standard. Ten bych ale já, mít takového vola, klidně oželela. Když by ten chlap cítil, že ona opravdu dokáže odejít, určitě by přinejmenším přibrzdil. Ale pozor, jak by se vrátila a on si začal být zase s ní jistý, vrátilo by se to zas do starých kolejí. A kolik ženských to dokáže udržovat ho v nejistotě napořád. Ale já jednu znám! U nás na chatě. On tam má barák a ona si po rozvodu (z jeho viny) pořídila byteček v blízkém městě. Když se zas dali dohromady, mává s ním, že je jak milius. A jak by začal zlobit- ona odjede do svého bytečku, kde je jí moc dobře a tak on radši ani nezlobí a dokonce se mi zdá, že je do ní úplně "blbej". Je to sranda pozorovat a hrozně jí fandím.

Zebruška
16. srpna 2016 • 22:06

j66: no jen k tomu jídlu - pokud paní na dovči po celodenním výletě na kolech ještě šla pro všechny vařit, tak mi přijde naprosto normální, že udělala něco, co je rychlý a na co měli suroviny (na dovolené asi člověk běžně nemá lednici zásobenou třeba na svíčkovou a taky obvykle nehodlá strávit s vařením večeře půl odpoledne). Takže v tomto konkrétním případě si myslím, že je naprosto v pohodě, že nezkoumala po návratu z výletu, co komu chutná a nechutná a nepřizpůsobovala se. Stejně tak bych považovala ze normální a běžné, že ostatní strávníci ocení, že se někdo vůbec namáhal pro ně v tu chvíli uvařit. Takže její muž měl být vůbec rád, že se nesvalila a nedopřála si odpočinek (jak zřejmě on), ale šla něco k snědku nachystat. Sama si nedovedu představit, že by pro mě manžel na dovolené uvařil a já ještě tak remcala, že mi tohle zrovna nechutná. Za toto ho neomlouvá vůbec nic, je to prostě hulvát a sobec.

Dasa63
16. srpna 2016 • 18:52

Elynor: taky mi přijde hrozné, že jí to nevadí a vadí jen to, že to viděli a komentovali známí. to je teda fakt děs. ale na druhou stranu si klidně dovedu představit, že se její otec choval k matce úplně stejně a považovala to za normu. i když v tom jejím věku? to byla poprvé mezi cizími páry, kde viděla normální chování? fakt mimo mé chápání...

j66
16. srpna 2016 • 16:37

farah.farah: Já chápu, že to není černobílé. Ale zase na rovinu, opravdu nebezpečných psychopatů není zase tolik.Neříkám že nejsou, ale z různých především dámských diskuzí a novinových článků to vypadá , že každý druhý muž je skoro hanibal kanibal, kdežto ženy jsou skoro světice. ...........Manžel té paní se chová hrozně o tom žádná. Na druhou stranu, ona sama se k tomu muži chová jak? Když už jsme u toho jídla, zeptá se ho třeba jestli mu vůbec ty špagety s rajčaty chutnají ? A pokud se s ním vlastně nechce ani bavit tak myslíte že ten muž nepozná, že ho má vlastně na háku? Když jsme u těch rodinných vzorů, tak děti často zlobí, když si jich rodiče nevšímají. začnou krást kouřit, aby si jich někdo všiml. Já nevím jaký má problém manžel z článku, osobně si myslím, že je to prostě jen nechutný hulvát. Ale manželka mu to musí především sama říct. Nikdo to za ní neudělá!

farah.farah
16. srpna 2016 • 15:48

j66: myslím že to není tak černobílé.....ono ve vzazích se lidem stává opravdu často že se kvůli něčemu neozvou a přejdou to..ze začátku je to třeba pro ně jen drobnost řeknou si nechám to být než abych dělal vlny..a pak se z té drobnosti stane zvyk a najednou takhle krůček za krůčkem jakoby ztrácí území.podobn funguje domácí násilí, to se taky nestane ze dne na den ale postupně pomalým nátlakem a psychoterorem, manipulátor vždy cítí kde má tu hranici a posouvá ji pomalu aby si toho jeho oběť nevšimla až jí sníží sebevědomí na tolik že se na ní pak už může vyřádit i růčo. Je prostě rozdíl když na zdravou sebevědomou ženskou z čista jasna někdo takhle houkne jako on s těma špahgetama a nebo když jí roky tak říkajíc zpracovává.už na začátku tam byl signál že je v komunikaci svérázný, tehdy jí to možná i přišlo vtipné že je tkaový jenže to postupně rostě přerostlo v tohodle neandrtálce. A to jestli je za tím nedořešený vztah s dominantním otcem je klidně možné, bych se nad tím tak nepozastavovala, z rodiny přebíráme vzory tohoco je a není ve vztazích normální, pokud otec byl dominaktní a máma si nechala vše líbit tak to má paní podvědomě naprogramované že takhle vztahy fungují.......a není zase tak snadné se z těhle podvědomých schémat vymanit.

šiška
16. srpna 2016 • 14:55

No musím souhlasit s níže uvedenými názory a současně mě těší, že převažují rozumné a logické názory na chlapi co zřejmě postrádají sociální inteligenci a slušné chování. Chlap machruje před návštěvou aby ukázal kdo vládne v rodině. Nejspíš to bude zakomplexovaný ubožák a léčí si své ego na manželce která je tak hloupá že si to nechává líbit.

j66
16. srpna 2016 • 13:57

Tak je evidentní, že manžel nějaké "jemné náznaky" jak se ve společnosti chovat, nevnímal ani v mládí, to paní. Vůči takovým lidem, kteří nemají takt je třeba se vždy jasně vymezit, prostě má nějakou povahu, a musím vyjít z toho, že se nezmění, ale lze to korigovat pokud mám s takovým člověkem co dočinění. Jenže pokud mu neřekne, že jí jeho kecy vadí, tak on nic nezkoriguje. ..................A nebo ji možná ji ponižuje záměrně, to je také možné. Ale zase pokud se neozve, tak kdo to bude za ni řešit? ................. V 48 letech svádět vlastní neschopnost postavit se k problému čelem na "autoritativního tatínka" v dětství mě teda přijde dost ubohý. :-(

Mata69
16. srpna 2016 • 13:11

j66: a paní píše, že se podivně choval odjakživa, že si z jeho chování dělali legraci i kamarádi. Nevím, co jí přimělo k tomu, aby si to nechala líbit a takových let to trpěla. Jestli jí opravdu otevřela oči až ta dovolená se známými? Každopádně souhlasím s tím, že je to zoufalá situace. Spíš pro tu paní, on si z ní udělal poskoka.

Mata69
16. srpna 2016 • 13:06

j66: kdyby se ke mě někdo takto choval, "srala" bych na něj taky. Ale paní jen drží hubu a krok. Dělá mu poskoka a ještě se tváří, že jeho urážky neslyší. A ke všemu je pyšná na to, co spolu "dokázali".

farah.farah
16. srpna 2016 • 13:01

j66: kdyby na něj srala tak ho neobskakuje a nedělá věci typo přinesu mu pívo k oběd. Stejně tka pokud by se ho nebála, nebo se nebála jeho reakce tak ho s takovým chováním prostě pošle někam......... Když si takové chování někdo nechá líbit nemyslím si že by to bylo jen o tom že to nevnímá spíš je to o tom že si zvykne stáhne se na minimální prostor a sebe nějak utvrdí v tom že je to normální i když jí v tom není dobře. Jinak moc nevím z čeho dedukujete že na manžela sere, to mi připadáí jako čirá doměnka, noc z toho co píše to nenaznačuje.

j66
16. srpna 2016 • 12:39

Mi nepřipadá, že se ho bojí, prostě ho nevnímá a patrně už pěkně dlouho. A dost možná, že ty kecy začaly jako reakce na její nezájem o manžela jako o partnera. Vždyť i ten kamarád řekl, že takový nebyl. On má sprostý kecy a ona na něj s*re. Dost zoufalá situace pro oba dva :-(

farah.farah
16. srpna 2016 • 10:44

No úcta není obvykle věc jednostranná ale oboustranná....tedy ve smyslu že když si člověk neváží sebe sama tak si ho neváží ani okolí a naopak lidé co mají úctu sami k sobě rovnou páteř a zdravé sebevědomí mají tak nějak i prirozeně respekt ostatních...samozřejmě až na nějaké šíélené vyjímky.To co ten pán dělá to není hulvátství, to je dle mého názoru v podstatě docela propracovaný způsob šikany a ponižování. On to dělá schcálně zvyšuje si tím sebevědomí tím že ubližuje ostatním, nebo jim ukazuje nadřazenost či pohrdání. A paní bohužel je správný hráč pro tuhle hru protože si sama sebe neváží a nechá na sobě dříví štípat. Je dobře že paní otevřelo oči alespoň něco a uvědomí si že s mužem žádný vztah nemá už pěkně dlouhou dobu. Za tu dobu si podle mne vybudovala docela slušný strach se ozvat nebo si vymezit hranice. Podle mne má dvě možnosti co s tím dělat...........pokud muž takový nebýval a tudíž není duší naprostý primitiv, může paní sebrat odvahu a jednoduše přestat tohle chování tolerovat, přestat mu posluhovat a ukázat trochu toho sebevědomí a pocitu vlastní hodnoty.....no a on se buď chytí a své chování umravní...a nebo ne .no a nebo z toho může odejít rovnou, každopádně bez nějakého rázného kroku a změny z její strany to bude pořád stejné. Děti už má velké na vysoké škole tak že rozvod ustojí. V 50 je ještě mladá má ještě kus života před sebou tak nač mít takovu kouli na noze a žít jako ponižovaná služka...

Rambíša
16. srpna 2016 • 9:22

Nakonec je lepší,když se pan buran nepřetvařoval ani před známými,aspoň paní viděla a slyšela to,co jí nepřišlo divné za celou dobu manželství.Snad se s tím vyrovná,snad smíří,možná ji to nakopne k nějaké změně.

Bouděnka
16. srpna 2016 • 8:23

Já bych ho taky hnala a hodně daleko, aby se už nevrátil. Zmetek jeden. Co si paní nechala líbit je fakt přes čáru.

ruzickaa
16. srpna 2016 • 8:08

Pani si za to může vážně sama kdyby měl chlap takového kecy k jídlu tak bych mu to jídlo i s talířem vylila na hlavu a víc bych nevařila řekla bych mu když se neumí slušně chovat k vlastní ženě tak at si vaří sám ,že já mu poskoka dělat nebudu s takovým chlapem bych já nevydžela .

Mata69
16. srpna 2016 • 7:57

Elynor: přesně tak - mít chlap takový kecy k jídlu, který jsem uvařila - má ho na hlavě! Fakt nerozumím tomu, proč si někdo nechá takové chování líbit...roky...a dělat že neslyší a pouští to uchem ven. Evidentně to vypouštění není tak efektivní, všechno to v ní je. Jen se nikdy nebránila a nebrání se ani teď, když vidí, jak je jeho chování nepřijatelné.

SandraN
15. srpna 2016 • 22:38

I otevření očí po padesátce není pozdní. Je to otázka priorit. Pokud už s nikým na dovču nepojedou, může zůstat vše při starém...doma se leccos vydrží, že. Tím snáz, když jsem na to zvyklá a když nejsou svědci.
Nemůžu říct, že by mě to uvádělo v nějaké nadšení, ale ať paní doma začne dělat nahluchlou a nereagovat. Až o přeroste v nějaký stupeň domácího násilí, bude mít aspoň argument pro rozchod. Když si teď na to netroufá....

Elynor
15. srpna 2016 • 22:09

Když o tom tak přemýšlím, tak bych řekla, že to je ještě horší - ono té paní nevadí, jak se k ní manžel chová, ono jí vadí to, že to ti známí viděli. A že ona teď má jakousi pomyslnou ostudu. Jinak by to neřešila a dál by si to nechala líbit, nebýt té dovolené. Jenže to ji za čas přejde, pozapomene, a příští rok si dá pozor, aby se to neopakovalo - ne že by se to nedělo, ale aby u toho nebyli cizí lidi. Což je podle mého ta horší varianta, a upřímně - ani se to nepokouším pochopit, protože mně říct chlap "mrskni zadelí", uvidí takovej Saigon a Hirošimu, že by šel dobrovolně za mnicha do Tibetu :-)) protože já se sice strašně nerada hádám, ale ještě méně jsem ochotná strpět pošlapání lidské důstojnosti, to mě doma neučili.

betateta
15. srpna 2016 • 21:01

Na jednu stranu je mi Evičky líto, na druhou stranu musím po letitých zkušenostech konstatovat, že jaký si to udělá, tedy aspoň částečně, takový to má. S některýma pařezama lze sice hnout jen těžko a pak je otázka, zda zůstávat. Já bych tohle tedy nedala.

monada
15. srpna 2016 • 20:07

Ještě co to má za známé že ho neokřikli nebo neřekli jak je to hrozné no já bych mu dala . Je to vše výchovou v rodině my jsme vždy vedly holky , aby si nic nenechaly líbit a já měla tvrdou výchovu mých 2 starších bratrů v dobrém slova smyslu a pak mě naučil život .Manžlova matka taky vychovala poslední dva syny no jak bych to řekla neumí se bránit .

Dasa63
15. srpna 2016 • 18:16

No tak tady ráda poradím, je to totiž hrozně jednoduché. Až jí příště pošle pro pivo, tak ho bude zase pouštět jedním uchem tam a druhým ven, ovšem bez toho, aby pro to pivo šla. A tak už to bude dělat pořád. Je to blbé řešení? OK, mám náhradní - rozvod a najít si někoho slušně vychovaného. Ani to se nelíbí? Tak dělat dál hadr na podlahu, služku a matraci někomu, kdo podle mě není ani člověk, protože takhle se člověk nechová. Mnoho zdaru. Nechápu vůbec, jak si tohle může někdo nechat líbit. Kdyby mi to udělal partner doma, tak ho pošlu tam, kam patří takové chování - do hajzlu. A kdyby mi to udělal mezi lidmi, tak bych mu (nebo sobě) 100% sbalila věci - stačilo by jednou. Taková sprostota! Takový primitivismus! Nemohla bych s něčím takovým sdílet blok, natož postel.

Elynor
15. srpna 2016 • 18:13

Ti synové se k matce chovají taky tak, jako jejich otec? Celkem bych se tomu nedivila. No, co teď, to je těžká věc. Když si někdo 30 let zvykl chovat se k manželce jako k děvečce, ne-li otrokyni, tak se asi fakt nestane zázrak :-(( Paní to dřív nevnímala, dokud neměla srovnání, to ji probralo, když se k ní najednou chovali jako k člověku. Ale na to, aby to změnila, zřejmě nebude mít odvahu. Ani na to, aby odešla, ani postavit se manželovi a žádat slušné zacházení. Přinejmenším. Ve skutečnosti má asi paní svatozář, protože normální žena by se nedala takhle udupat, to dokáže jen mučednice. Ale ona to tam píše, že byla taková ušlápnutá už od dětství... někdo to prostě jinak neumí. Myslím si, že se s tím smíří, a jediný výsledek bude ten, že víckrát nepojedou na dovolenou, a už vůbec ne se známými. Aby se nemusela koukat na to, jak manžel "vyniká".

monada
15. srpna 2016 • 17:24

Mě něco takového říct i doma tak to má na hlavě nebo druhý den nic nedostane a poslala bych ho si nakoupit a uvařit . Žádná hospoda.A pak bych mu řekla to samé fuj to je hnusný co jsi navařil . Jinak pryč od něj . Asi děti už jsou z domu tak proč s ním zůstávat. Dnes není problém si najít byt .Nebo koupit pokud na něj má

diblinda
15. srpna 2016 • 17:18

taky se divím,že čekala, že se bude na dovolený chovat jinak, jaký si to udělala, takový to má, měla vzít nohy na ramena hned na zaátku

Mata69
15. srpna 2016 • 17:15

No jo no, a co chce paní jako slyšet? Vždyť si odpověděla sama...manžel je sice odpornej hulvát, ale ona ho celý roky nechala, aby se k ní tak choval. Co chce teď měnit? Jeho? Z mého pohledu nepřijatelné žít s někým, kdo by mnou takto pohrdal a ještě mu dělat služku.

Doporučujeme

Články odjinud