Komentáře k článku zpět na článek

Rambíša 18. 4. 2020 | 10:12

Důvěřuj,ale prověřuj,to je staré heslo. Kdyby paní Eva sundala včas růžové brýle,tak by jí leccos došlo včas,neplýtvala by tolik city na někoho,kdo si je vlastně ani nezasloužil. Na druhou stranu by měla být ráda,že vůbec prožila aspoň něco hezkého,lásku a pěkné soužití,ač nedlouhé.Jsou lidé,kteří nic takového nepoznali nikdy.

helza 17. 4. 2020 | 10:31

@ok2: Píšete "Mít dobrého kamaráda je víc, než kamufláž o lásce až za hrob." Ale pokud je ve vztahu láska, pak je v něm i to nejlepší kamarádství. Ono přeci nejde o to po něčem toužit, o něčem snít, či na něco čekat. Člověk se nejprve musí naučit být šťastný sám se sebou a žít plnohodnotný život sám, aby byl schopen opravdu milovat a dávat. Aby nevstoupil do vztahu a nečekal, že štěstí, náplň života a všechno mu poskytne ten druhý, že bude jenom brát. A taky aby pak nebrečel nad zradou, sklamáním a opuštěním. Aby zkrátka uměl být vděčný za lásku a užil si ji plně bez ohledu na to, jak dlouho si ji užije. Láska není kamufláž a žádná není na věky, ani ta až za hrob. Protože vždy může jeden z páru nečekaně odejít z tohoto světa a obvykle odejde dříve, než ten druhý. A pak můžeme s láskou vzpomínat na ta léta, nebo pouhé dny prožité spolu.

ok2 16. 4. 2020 | 19:51

V téhle době už nikdo upřímný vztah nepozná. Je to zbytečně zkomplikovaný čas, který se dá prožít příjemněji, než čekat na to, kdy Vás někdo podfoukne. Mít dobrého kamaráda je víc, než kamufláž o lásce až za hrob.

j66 16. 4. 2020 | 11:29

Pro mne teda se její přítel zachoval dost zbaběle, nicméně z článku vyplývá, že paní už byla starší a měla už dospělé děti. On děti neměl a sní už je mít nemohl. Tak možná chtěl své vlastní děti. Každopádně se měl rozejít nějak jinak a ne ji nechat adresu v cizím městě, kam má přijet. Já bych takovýho partnera nechtěla.

Mata69 16. 4. 2020 | 10:57

Já nevím teda, ale myslím, že paní s tím Karlem prožila pár pěkných let, proč říkat, že to byla chyba? To bych jen řekla k "myšlence" příběhu. Příběh jako takový je napsaný příšerně, podivně heslovitě...to ho asi Laura Poláková obšlehla někde úplně jinde než je zvykem. Některé věty jsou zvláštní - třeba "která by pro něj chtěla pracovat, případně podnikat v jeho nemovitostech." - Co to je? Tak chtěla pro něj pracovat nebo si pronajmout nějakou jeho nemovitost? Z dalšího děje vyplývá, že se spíš potřebovala dostat do jeho blízkosti. Takže myslím, že ten zvláštní požadavek měl už Evu trošku varovat. A z rakoviny prostaty se vyklubala milenka čekající už druhé dítě. To nebylo Evě divné, jak probíhá "léčba"?
A že to vůbec nějak rozebírám...vždyť je to pořád dokola. Na druhou stranu musím říci, že občas jsem klikla na nějaký článek na jiném serveru a je to stejný "spisovatelský" styl jak tady, tedy hrůza.

helza 16. 4. 2020 | 09:47

Nemyslím si, že je chyba dát kdykoliv šanci lásce. (Pokud tedy nejsem šťastně vdaná, nemám děti a tou lásku nemíním paralelní vzta s milencem). Paní prožila s tou svou porozvodovou láskou hodně krásných dnů, které myslím za to zklamání stály. Když budu milovat jízdu na koni, budu na něm jezdit, i když občas spadnu a zraním se. Vím, že zraněné srdce bolí dloho a hodně, ale člověk nemůže nikoho vlastnit a proto s možným sklamáním musí vždy počítat. To ale neznamená, že poté nemůže vstát a znovu milovat a znovu žít ve dvou. Chybou nebylo dát šanci lásce, chybou bylo nepočítat s tím, že lásku může ztratit. A chybou je, že kvůli zklamání chce už navždy zůstat sama. Tím nechci tvrdit, že život bez muže je horší, než s ním, naopak, pokud někomu být singl, nemuset řešit kompromisy a všechno to, co život v páru přináší, vyhovuje, pak je dobré rozhodnutí žít sám. Ale pokud je důvodem singl života pozr strach ze zklamání, pak je to podle mne něco jako útěk a tedy chyba.

Přečtěte si také

Horoskopy

Konec pracovní doby je malým vysvobozením. I když si svůj úspěch mezi kolegy užíváte, jste rádi úspěšní…

Nejčtenější články

Doporučujeme