Eva Gerová: Kamarádka Adiny Mandlové obětovala kariéru dětem

8. 1. 2021
Za první republiky se to u nás dobrými herci jen hemžilo. Mezi skvělé herečky patřila také Eva Gerová, ačkoliv její kariéra trvala pouhé tři roky. Poté dala přednost rodině a hlavně dětem, tohoto rozhodnutí ale nikdy nelitovala.

Narozena v rodině umělců

Narodila se do rodiny hudebního skladatele a kritika Jana Branbergera a sopranistky Doubravky Černochové-Branbergerové. Psal se rok 1920 a dostala jméno Evička. Vyrůstala spolu se sestrami „v lepší rodině“, patřilo jim totiž celé druhé poschodí v činžovním domě na Vinohradech a rodina rozhodně nestrádala. Oba rodiče, sami umělci, samozřejmě přáli dceři, aby i ona rozvíjela svůj umělecký talent. Už v pěti letech se objevila v absolventském představení na konzervatoři. Organizátorka představení jí tehdy řekla: "Možná z tebe bude jednou herečka." Od té doby Eva nemluvila o ničem jiném.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední dobou máte dojem, že všechno spiklo proti vám. I když nejsou aktuální dny zalité sluncem, měly byste se vzchopit. Někde v hloubi duše víte, jak byste chtěly žít, ale na povrchu…