Eva Pavlová: Stane se manželka generála Pavla první dámou? Co o ní možná nevíte?

20. 1. 2023
Česká republika žije v posledních dnech především prezidentskými volbami, v rámci kterých do druhého kola postoupili bývalý premiér Andrej Babiš a generál Petr Pavel. Jak se říká, za každým úspěšným mužem stojí žena. Kdo je ta, jež podporuje Petra Pavla, který v prvním kole voleb Babiše porazil?

Nepovedená zkouška ze zpěvu

Podplukovnice v záloze Eva Pavlová se narodila 5. listopadu 1964 v Šumperku, vyrůstala však na vesnici. Jejím dívčím snem bylo stát se učitelkou v mateřské školce, osudnou se jí ale stala zkouška ze zpěvu, ve které neuspěla. Není také divu, jejím hlavním koníčkem byl v té době sport, především střelba. Od pedagogického oboru se ale nevzdálila, po studiu na gymnáziu navštěvovala Vysokou vojenskou pedagogickou školu v Bratislavě. Později působila jako důstojnice v Prostějově. Dále v roli podplukovnice pracovala na generálním štábu, kde měla funkci komunikátorky. Její službu ukončila až zahraniční mise Petra Pavla, kvůli které se s rodinou odstěhovali do Bruselu.

Jak vypadal den s Petrem Pavlem? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Ať už se pustíte do jakékoliv činnosti, vždy budete optimisticky naladění. Díky tomu navodíte příjemnou atmosféru na pracovišti a kolegové vás za to budou na rukou nosit. Nikdo se nebude…