Před rokem zemřela Eva Pilarová: Skandály o sobě si vymýšlela sama, plastiky nikdy netajila

12. 3. 2021
Před rokem 14. března 2020 ve věku osmdesáti let zemřela jedna z nejznámějších českých zpěvaček Eva Pilarová. Královna swingu byla držitelkou tří Zlatých slavíků a pyšnila se hlasem s rozsahem přes tři oktávy.

Překonaná rakovina

Eva Pilarová už jednou utekla hrobníkovi z lopaty, v roce 1989 jí lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu. Dávali jí tehdy pramalou naději na uzdravení a jen rok a půl života, pokud by odmítla léčbu. Přesto to Eva Pilarová, které tehdy bylo padesát let, zvládla. Podstoupila chemoterapii ale nespolehla se jen na lékařskou péči, se zdravím jí pomáhali i léčitelé – jedna z léčitelek prý tuhle nemoc dokonce zpěvačce předpověděla dopředu. Byla tehdy pořád unavená a ona ji varovala. „Úplně jsem se tehdy sesypala, ale pak jsem šla do kostela a vymodlila se z toho. Když jsem odcházela, věděla jsem, že to dobře dopadne,“ vzpomínala v televizním pořadu Třináctá komnata. Původně ozařování odmítla, lékaři jí totiž řekli, že jí může zhrubnout hlas. Nechtěla na něj jít, ani když prognóza bez léčby byla maximálně rok a půl života.

Jejím receptem na zdraví byla tak vedle léčitelů i víra: „Tenkrát mi vedle doktorů hodně pomáhala léčitelka a později léčitel, velkou oporou mi byl můj manžel Honza. A taky mi pomohla moje víra v Boha – o tom se budu hádat do krve s každým, kdo mi tvrdí, že na tom nic není! Věřím v Boha odmalička, k tomu jsem byla vedená,“ řekla před dvěma lety.

Jak probíhala zádušní mše za Evu Pilarovou? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Volný den vás vybízí k péči o sebe sama a také o milovanou rodinu. Najednou spolu chcete trávit spoustu času a nebojíte se mluvit o svých bolístkách. Ještě nedávno to vypadalo s…