Eva Pilarová: V roce 1989 přežila smrtelnou diagnózu. Její recept na zdraví?

18. 2. 2020
Málokomu se podaří být šedesát let na výsluní tak, jako Evě Pilarové. Je to možná proto, že se celý život dívá hlavně dopředu. To by jí mohlo pomoci i teď, když je vážně nemocná. Od podzimu pendluje mezi domovem a nemocnicí a minulý týden ji hospitalizovali v nemocnici se zánětem v těle.

Překonaná rakovina

Eva Pilarová už jednou utekla hrobníkovi z lopaty, v roce 1989 jí lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu. Dávali jí tehdy pramalou naději na uzdravení a jen rok a půl života, pokud by odmítla léčbu. Přesto to Eva Pilarová, které tehdy bylo 50 let, zvládla a je tady s námi dodnes. Jak to dokázala? Podstoupila chemoterapii ale nespolehla se jen na lékařskou péči, se zdravím jí pomáhali i léčitelé – jedna z léčitelek prý tuhle nemoc dokonce zpěvačce předpověděla dopředu. Byla tehdy pořád unavená a ona ji varovala. „Úplně jsem se tehdy sesypala, ale pak jsem šla do kostela a vymodlila se z toho. Když jsem odcházela, věděla jsem, že to dobře dopadne,“ vzpomínala v televizním pořadu Třináctá komnata. Původně ozařování odmítla, lékaři jí totiž řekli, že jí může zhrubnout hlas. Nechtěla na něj jít, ani když prognóza bez léčby byla maximálně rok a půl života.

Jejím receptem na zdraví je tak vedle léčitelů i víra: „Tenkrát mi vedle doktorů hodně pomáhala léčitelka a později léčitel, velkou oporou mi byl můj manžel Honza. A taky mi pomohla moje víra v Boha – o tom se budu hádat do krve s každým, kdo mi tvrdí, že na tom nic není! Věřím v Boha odmalička, k tomu jsem byla vedená,“ řekla loni serveru idnes.cz.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Spoléháte se sami na sebe, což je úžasné. Před týdnem jste si to neuměli ani představit a nyní dokážete dávat rady do života! Největší radost děláte svým kamarádům a dětem. S partnerem je…

Nejčtenější články

Doporučujeme