Zemřela Eva Pilarová: Poslední rozloučení se kvůli koronaviru nekoná

14. 3. 2020
Ve věku osmdesáti let zemřela jedna z nejznámějších českých zpěvaček Eva Pilarová. Královna swingu byla držitelkou tří Zlatých slavíků a pyšnila se hlasem s rozsahem přes tři oktávy. "Vzhledem k opatřením souvisejícím s vyhlášením nouzového stavu nebude možné uskutečnit poslední rozloučení," uvedl pro ČTK její manžel Jan Kolomazník.

Překonaná rakovina

Eva Pilarová už jednou utekla hrobníkovi z lopaty, v roce 1989 jí lékaři diagnostikovali rakovinu hrtanu. Dávali jí tehdy pramalou naději na uzdravení a jen rok a půl života, pokud by odmítla léčbu. Přesto to Eva Pilarová, které tehdy bylo padesát let, zvládla. Podstoupila chemoterapii ale nespolehla se jen na lékařskou péči, se zdravím jí pomáhali i léčitelé – jedna z léčitelek prý tuhle nemoc dokonce zpěvačce předpověděla dopředu. Byla tehdy pořád unavená a ona ji varovala. „Úplně jsem se tehdy sesypala, ale pak jsem šla do kostela a vymodlila se z toho. Když jsem odcházela, věděla jsem, že to dobře dopadne,“ vzpomínala v televizním pořadu Třináctá komnata. Původně ozařování odmítla, lékaři jí totiž řekli, že jí může zhrubnout hlas. Nechtěla na něj jít, ani když prognóza bez léčby byla maximálně rok a půl života.

Jejím receptem na zdraví byla tak vedle léčitelů i víra: „Tenkrát mi vedle doktorů hodně pomáhala léčitelka a později léčitel, velkou oporou mi byl můj manžel Honza. A taky mi pomohla moje víra v Boha – o tom se budu hádat do krve s každým, kdo mi tvrdí, že na tom nic není! Věřím v Boha odmalička, k tomu jsem byla vedená,“ řekla loni serveru iDnes.cz.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Sobota je jako stvořená pro vyhledávání nových koníčků. Zatoužíte na sobě pracovat a zdokonalovat se. Doufáte, že vám to pomůže překonat náročné období. V rodině není všechno jako obvykle…

Nejčtenější články

Doporučujeme