Existuje skutečně vztah mezi krevními skupinami a zdravím ?

19. 1. 2001
Jinak řečeno - není to jen "převlečená" teorie ČTYŘ základních typů ( tzv. typologie ) jak je běžně známá, tedy : sanquinik - cholerik - melancholik - flegmatik ?

Existuje skutečně vztah mezi krevními skupinami a zdravím ?

Jinak řečeno - není to jen "převlečená" teorie ČTYŘ základních typů ( tzv. typologie ) jak je běžně známá, tedy : sanquinik - cholerik - melancholik - flegmatik ? Vždyň podobná kategorizace je používána v Asii přírodní medicínou ( Ajúrvéda ) Ta rozlišuje jen tři základní typy ( váta - pita - kapha ) a jejich kombinace. Do jisté míry je systém podobný, pouze propracovanější a vycházejí z moderních poznatků.


Západní medicína také občas používá typologii, ale téměř nikdy ne v souvislosti s výživou. Ajúrvéda se k diferenciaci stravy v závislosti na lidské typologii naopak dopracovala a používá ji velmi úspěšně. Princip spočívá v tom, že každý člověk je ( resp.měl by být ) ideální směsí všech tří typů. V praxi však jeden až dva převládají. Tím vznikají problémy. Snahou je docílit rovnováhy. Nerovnováha, nebo naopak rovnováha může být vyvolána nesprávnou výživou. Ajúrvéda se proto snaží změnami skladby stravy ( a způsobu kulinářského zpracování potravin ) ovlivnit aktuální zdravotní stav tak, aby se nemocný člověk dostal zpět do ideální rovnováhy, která zajistí dobré zdraví.
Dr. D´ADAMO přistupuje k problému odlišným způsobem - vychází z genetických dispozic a nachází souvislosti mezi krevními skupinami a zdravím a mezi zdravím a životním stylem - tudíž i se způsobem stravování. Teorie principiálně geniální svou logikou a jednoduchostí. Její oprávněnost spočívá i v konstatování, že již před řadou let bylo uveřejněno mnoho studií popisujících souvislost mezi krevními skupinami převládajícími v určité populaci a vyšším výskytem určitých chorob.
TAKŽE jako vždy ? NIC NOVÉHO POD SLUNCEM.
Nicméně tato teorie je nová svou dokonalou praktickou rozpracovaností. A jejím přínosem je jistota, že to není jen teorie, ale praxe. Publikace Výživa a krevní skupiny je tudíž stejně tak "učebnice" jako praktická příručka.

CO DODAT ?

dispozice k závažným chorobám většinou mají genetický základ

include("rek_fort.htm");include("fort_clanky.php"); ?>
Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Připravte se na to, že se vaše vyzkoušené milostné narážky začnou míjet účinkem. Měli byste se začít chovat seriózněji. Především mladí nebo nezadaní Býci by se před svou vyvolenou (před…

Nejčtenější články