Existují minulé životy? Co vám o nich napoví déjà vu, noční můry nebo fobie?

4. 12. 2022
Myšlenka znovuzrození je stará více než tři tisíce let. Objevuje se nejen ve starověké Indii a Řecku, ale zabýváme se jí i v současnosti. Věříte v reinkarnaci? Mnozí lidé se domnívají, že pozůstatky minulých životů se objevují ve snech, mají ale i tělesné a psychické projevy. Co naznačuje, že už jste tu byla?

Déjà vu

Tolik známý pocit založený na neobvyklém pocitu, že místo či činnost, kterou děláte poprvé, jste už v minulosti dělali, zažila většina z nás. Podle psychologa Arthura Funkhousera z Institutu C. G. Junga lze déjà vu rozdělit do tří kategorií: na prožitou událost, něco, co jste již dříve viděli, slyšeli nebo cítili, a na povědomá místa, na kterých máte pocit, jako že už jste tam někdy byli. Mnozí se domnívají, že jde o nejasné vzpomínky z minulého života. Záleží na vás, čemu budete věřit. Jisté je, že o tomto jevu se ví zatím jen málo.

Proč hledat význam snů ve svém nitru? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nový pracovní týden vám přinese spoustu starostí, jejichž řešení vám zabere spoustu času. Obrňte se tedy trpělivostí a nedělejte ukvapené závěry. Vsaďte na přemýšlivost a pečlivost. Pokud…