Exklusivní rozhovor s druhou vicemiss soutěže Miss aerobik Janou Štofkovou.

20. 10. 1999
Sport je pro mne relaxací - chci dát ostatním ze sebe to nejlepší - soutěžit jsem vlastně nikdy nechtěla.

MISS AEROBIK ´99 Klepněte pro větší obrázek

V sobotu 25.září 99 proběhlo v hotelu Olšanka finále soutěže MISS AEROBIK 99. Deset finalistek bojovalo o přízeň poroty i publika. Nejprve finalistky cvičily pod vedením Olgy Šípkové, následně prokázaly svůj důvtip při rozhovorech se známými osobnostmi, nechyběla ani promenáda v plavkách či večerních toaletách a také soutěžní disciplina "rotopedy". První příčku obsadila a Miss aerobik pro rok 1999 se nakonec stala studentka 3.ročníku FTVS UK Kateřina Rálková, prní vicemiss se stala Petra Konečná, třetí místo patří Janě Štofkové z Nové role na Karlovarsku.
Vítězkám samozřejmě blahopřejeme a našim čtenářům přinášíme rozhovory s Miss aerobik 99 Kateřinou Rálkovou a druhou vicemiss Janou Štofkovou.

Klepněte pro větší obrázek 2. vicemiss soutěže MISS AEROBIK ´99 se stala dvacetisedmiletá Jana Štofková z Nové Role na Karlovarsku. Jak se ona sama dívá na svoje umístění v této soutěži se dozvíte v následujícím rozhovoru.

V soutěži Miss aerobik ´99 jste dosáhla krásného 3. místa � tedy stala jste se 2. vicemiss pro rok 1999. Jste s tímto oceněním spokojená?
Já určitě spokojená jsem. Ani jsem nepočítala , že bych mohla postoupit do finálové desítky. Už to byl pro mne úspěch. Víte, podmínky, které mám zde v Nové Roli nejsou zase až tak ideální, a proto mne překvapilo, že jsem dosáhla na třetí příčku právě já a je to pro mne hodně velikou odměnou.

Možná právě tady se potvrdilo, že nezáleží vždy na tom mít ideální zázemí, ale spíše notný kus talentu, píle a odhodlání. Možná i toho odhodlání ukázat, co v nás je a nebát se to předvést. S tím souvisí moje další otázka. Kdo Vás vlastně do soutěže přihlásil? Byla jste to vy sama nebo někdo jiný zamíchal kolo štěstěny?
Já sama jsem soutěžit vlastně nikdy nechtěla. Do soutěže mne přihlásila kamarádka, která se kdysi účastnila soutěže Miss cvičitelka. A dnes jsem moc ráda, že to udělala a věřila mi.

Jak dlouho se, podle Vás, musí člověk věnovat aerobiku, aby v této soutěži obstál?
To nedovedu zřejmě dost dobře objektivně posoudit, myslím, že je to značně individuální záležitost. Já jsem začínala na počátku s džezgymnastikou, to už na základní škole, v té jsem pokračovala i na obchodní akademii. Aerobiku se v podstatě věnuji od roku 1990, v roce 1995 jsem získala cvičitelský kurs aerobiku III. třídy.

Vystudovala jste obchodní akademii, jakému povolání se v současnosti věnujete?
Pracuji již sedmým rokem v PVT ( Podnik výpočetní techniky � RM systém, zdravotní pojištění, penzijní připojištění) jako vedoucí střediska služeb v Karlových Varech. Bydlím ale v Nové Roli, malém městě vzdáleném asi 15 km od Karlových Var.

To znamená především administrativní práci a přesnou pracovní dobu. Jak se Vám daří skloubit vaše povolání s aerobikem a vašimi aktivitami?
Někdy dost těžko, ale při troše dobré vůle se dá zvládnout mnohé. Aerobik je pro mne koníčkem. Nikdo mne jako cvičitelku neplatí. Přesto 3x týdně předcvičuji aerobik v Nové Roli. Je to spíše takové nadšení pro věc, kdy chci dát ostatním ze sebe to nejlepší, i když v podmínkách, které u nás máme, to není vždy dost dobře možné. Pokud nevedu cvičení, chodím do posilovny, občas jezdím na kole. Vlastně na sobě neustále pracuji.

Klepněte pro větší obrázek Vraňme se opět ke zmiňované soutěži. Co vše předcházelo vašemu postupu mezi desítku finalistek?
Do soutěže zaslalo přihlášku celkem 500 dívek, základního kola se zúčastnilo 160 soutěžících. Zde jsem cvičily pod vedením Olgy Šípkové. Probíhaly promenády v plavkách, ve večerních šatech, rozhovory. Do semifinále postoupilo 30 dívek a do finále potom už jen dívek 10 plus dvě náhradnice. V tomto seskupení jsem odletěli s celým štábem na týdenní soustředění do Portugalska.

Co bylo obsahem tohoto soustředění? Jaké byly vztahy mezi finalistkami? Cítila jste nějaké napětí nebo rivalitu? Typovala děvčata vítězky?
V Portugalsku jsem se spolu s ostatními děvčaty komplexně připravovala na finále.Trénovala se promenáda v plavkách, chůze na podpatcích, to pro cvičitelky aerobiku není vždy samozřejmostí. Nacvičovala se i úvodní skladba pro finálový večer, probíhaly konverzace, rozhovory s přítomnými novináři, spolupracovalo se s visážisty. Tři dny se natáčely klipy pro finálový večer.

Pobyt to byl, co se vztahů mezi soutěžícími týče, velmi pohodový, myslím, že ani jedna z nás nezaznamenala nějaké známky rivality či nepřátelství. Naopak nás doprovázela dobrá nálada a vzájemně jsem se spřátelily. Svoje typy jsem pochopitelně měla, jeden v podobě Káti Rálkové � 1. místo � mi i vyšel.

Vídáte se s některými z finalistek i nyní po soutěži?
Samozřejmě. Nejen na různých akcích, ale dokonce plánujeme na 5. listopadu i naše společné přátelské setkání, takové �sezení finalistek�

Jak reagovala na Váš úspěch rodina, přátelé, známí?
Pochopitelně měli obrovskou radost, moc mi od samého začátku fandili. Na finále dorazil autobus plný mých známých. Můj tatínek dokonce plakal štěstím, na finálový večer se dostavila moje sestra s manželem i se dvěma dětmi a samozřejmě přítel. Ten jako sportovec, hraje fotbal, sám nejlépe ví, jaké úsilí jsem musela vynaložit, a že ve sportu není nic zadarmo. On, celá moje rodina a kamarádi mi byli velkou oporou, povzbuzovali mě.

Máte pocit, že Vám tato soutěž nějakým způsobem změnila život?
Určitě ne rapidně, ale v každém případě jsem vystoupila ze své anonymity. Lidé si mne na ulicích více všímají, setkávám se s lidmi, se kterými bych se donedávna nesetkala, účastním se akcí, na které jsem dříve nebyla zvána. Odkrývám část svého já v různých rozhovorech, jako teď například vám. Musím myslet více na to jak vypadám, jaký mám make-up, jaké nosím oblečení.

Ale na druhou stranu zůstávám stále sama sebou. Neuvažuji ani o tom že bych se přestěhovala, ani o tom, že bych změnila povolání, pokud by to pochopitelně nebyla nabídka, která by stála za to. Stále zůstávám cvičitelkou aerobiku v Nové Roli. Jenom asi více chápu příležitosti, které se mi díky této soutěži naskytují.

Co tím myslíte?
Třeba to, že jsem přehodnotila priority v mém osobním životě. Momentálně se nacházím v životní etapě, kdy mohu mnohého dosáhnout. Otevřely se mi jaksi jiné možnosti. Mojí výhodou je bezvadné rodinné zázemí a podpora. Můj přítel je velmi tolerantní a chápe mne.

Zaměstnání, aerobik, nyní soutěž, řada akcí. Jak relaxujete?
Musím říci, že samotný sport je pro mne relaxací. Ale pokud se chci opravdu odreagovat, tak utíkám do přírody, se svým přítelem na chalupu, kde pracuji dokonce ráda na zahradě.

Jano, přeji Vám hodně dalších úspěchů, odvahy a výtečných nabídek, k tomu pevné zdraví, aby jste mohla nerušeně realizovat svá přání. Děkuji Vám za rozhovor.

Klepněte pro větší obrázek
Jana Štofková a šéfredaktorka Dámy Dana Švigová

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Své naivitě a moc bujné fantazii se musíte smát. Naštěstí už vás to přešlo a všemu se věnujete na maximum. Pokud si chcete pořídit něco do domácnosti, tak brzděte. Radši si vyrobte…

Nejčtenější články

Doporučujeme